Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14.10. – 24.10.17

 м. Житомир

16 жовтня активісти проводили чергову інфогодину біля приміщення Житомирської міськради. Під час зустрічі спілкувались з громадянами про необхідність внесення змін до виборчого законодавства, про відповідальність кандидатів за порушення під час виборчої кампанії.

«Потрібно сплачувати високі заробітні плати. Тоді вони не будуть продавати свій голос за гречку. І кожен кандидат повинен показувати свою роботу не в останні 2 тижня до виборів, а протягом тривалого часу» , – говорить жителька міста пані Наталія.

Активна Громада Житомир

«Активна Громада Житомирщини», зокрема, проводила ще й «антигречкову» кампанію та доносила до людей бачення того, що продаючи свій голос – вони продають своє майбутнє.

«Для того, щоб люди припинили брати хабар, потрібно для початку створити необхідні умови життя. Вони продають свій голос не тому, що вони погані, а їм не має за що жити! Коли до мене приходить кандидат, то я обов’язково запитую його: «Скажи мені, що ти обіцяєш зробити?». Щоб бути депутатом треба мати програму яка буде нотаріально завірена. Якщо ж говорити про зараз то необхідно молоді йти у владу, бо молодь – наше майбутнє», – поділилася думками Тамара Георгіївна – психолог.

  

 

м. Зіньків (Полтавська обл.)

Із районним осередком політичної партії «БПП «Солідарність» в «Активної Громади Зіньківщини» давня співпраця,закріплена Меморандумом. Керівник громадської приймальні Світлана Ринкова дбає про політичну просвіту своїх виборців, у цьому координатор ВІ «Активна Громада» Лариса Мельник пересвідчилася під час зустрічі на тему «Робота з громадянами» 17 жовтня. Фактично, цю зустріч можна назвати консультацією, адже сторони обговорювали конкретні кроки у вирішенні проблем локального рівня.

Активна Громада Зіньків24

«Це правильно, що у вашої партії є своя ідеологія, але людей цікавить вирішення їх місцевих проблем, і навкруг цього їх потрібно гуртувати, – зауважила координатор Лариса Мельник. – По кожній з проблем шукайте однодумців, створюйте, так би мовити, групи за інтересами. Підсильте ці клуби депутатом міської ради. Потім запросіть людей на сесію, щоб вони побачили, скільки важливих для міста питань там вирішується, і як нелегко привернути увагу депутатського корпусу саме до їхньої проблеми. Настільки ретельно потрібно готуватися для відстоювання проблеми на сесії чи виконкомі. Але всі ці труднощі варті того, щоб проблема, яка роками турбувала ваш будинок (вулицю) почала вирішуватися».

  

 

м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.)

15 вересня пройшов ще один міні-тренінг «Інструменти участі. Абетка для громадян». Молодь мала змогу детально розглянути основні інструменти участі: доручення виборця, громадські слухання, петиції, звернення громадян, запит на доступ до публічної інформації та ін. Усі інструменти закріпили на творчому завданні «Алгоритм вирішення». Під час даної вправи учасники тренінгу змогли представити свої проекти щодо вирішення проблем міста. Цікавими, зокрема, були проекти (алгоритм вирішення) про покращення громадського транспорту в місті, умови перевезення та стан самого транспорту. Під час тренінгу відбувався постійний діалог, під час якого учасники ділилися досвідом та розповідали про свої невдалі приклади громадських зборів або застосування інших інструментів прямої демократії.

Активна Громада Кам'янець 14

До слова, 25 жовтня о 16:00 відбудуться громадські слухання на тему «Автобусна мережа міста Кам’янця-Подільського-2018», куди запрошуються всі не байдужі кам’янчани. Також після навчання учасникам була презентована петиція про невідворотність покарання за порушення виборчого законодавства, яку вони після прочитання підписали.

18 жовтня відбулася презентація ВІ «Активна Громада». Цього разу вона проходила для студентів природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету. Презентацію проводили координатор проекту «Активна Громада: право вибору» – Будурович Христина та помічник – Будурович Михайло. Для присутніх вони  розповідали про діяльність ВІ «Активна громада», про здобудки у 2016 році та нові заходи й ініціативи у 2017 р. Зокрема, про форуми, тренінги, квести, акції та студентські дебати.

Активна Громада Кам'янця 14

За словами Христини Будурович, остання тема найбільше зацікавила студентів. Вони активно задавали запитання та деякі виявили бажання взяти в участь у студентських дебатах, які незабаром будуть проходити в місті.

  

 

м. Богуслав (Київська обл.)

Вже півроку представники «Активної Громади» у м. Богуслав співпрацюють з бібліотекою, яка допомагає в здійсненні інформаційної кампанії та організації і проведенні заходів. Окрім того, на базі читальної зали районної бібліотеки, організований «Куточок активного громадянина», який регулярно поповнюється роздатковими матеріалами на громадсько-політичну тематику.

Активна Громада Богуслав 24

Тому, власне, 19 жовтня координатором ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав та директором Богуславської централізованої бібліотечної системи був підписаний меморандум про співпрацю. Він ставить на меті спільну організацію та проведення публічних заходів, зустрічей, дебатів, круглих столів, форумів, відкритих лекцій, презентацій. Також інформування населення, зокрема і району, поширення роздаткових матеріалів, газет та посібників – усе це сприятиме розвитку громадянського, інформаційно-культурного, активного суспільства та захисту демократії.

  

 

м. Скадовськ (Херсонська обл.)

19 жовтня у Скадовську відбувся захід «Майбутнє Скадовщини – будуємо разом!», що проводився за ініціативи міської ради та за сприяння Асоціації міст України для активних та небайдужих до майбутньої долі Скадовська жителів. Тому, користуючись нагодою координатор Інституту «Республіка» Валентина Пономаренко та активіст Сергій Кеба ознайомили присутніх з компанією «Активна Громада: право вибору». Також вони презентували петицію та розпочали збір підписів щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Активна Громада Скадовськ 24

Захід пройшов у форматі сесії стратегічного планування для спільного формування бачення розвитку Скадовська. Участь взяли представники влади, громадськості, ЗМІ – усі охочі після заходу долучились до підпису петиції.

  

 

м. Кропивницький

21 жовтня в Новоукраїнській міській ОТГ (Кіровоградська обл.) регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян провів гру – моделювання «Моя громада через 50 років». Під час тренінгу відбулася і презентація посібника «Інструментарій для громадян». У першій частині заходу учасникам довелося перенестися з реалій сьогоднішнього дня в майбутній 2067 р. та уявити якою буде інфраструктура, екологія, освіта, культура, спорт, медицина й загалом, як виглядатиме життя в громаді. Прогнози майбутнього були досить незвичні, на перший погляд фантастичні, але не такі вже й нездійсненні. Зокрема, жителі громади користуватимуться лише альтернативними видами енергії. Громадяни їздитимуть по місту на електромобілях, а громадський транспорт буде безкоштовним. У будь-який обласний центр – Одесу, Вінницю, Дніпро, Миколаїв чи Херсон – можна буде дістатися на муніципальних гелікоптерах.

Активна Громада Кропивницький 24

У центрі буде дендропарк з музичними фонтанами та газонами для вікендів, а між мікрорайонами міста проходитиме щорічний вуличний карнавал. За товарами та продуктами не потрібно буде ходити самим: їх доставлятимуть екіпажі супермаркетів через СМС – замовлення. Лікарні та поліклініки будуть оснащені сучасним медичним обладнанням та електронним відвідуванням. Жителі громади вестимуть здоровий спосіб життя. о 6 годині 30 хвилин їх можна буде побачити на центральному стадіоні під час масового виконання Гімну громади та музичної гімнастики. А влітку 2067 року стадіон «Gromada» прийматиме фінал Ліги Чемпіонів з футболу, й перший удар по м’ячу зробить почесний мер Новоукраїнки Сан Санич Корінний.

Активна Громада Кропивницького 24

У другій частині тренінгу відбувся «політичний театр», в якому необхідно було продемонструвати через 50 років ключових гравців: міського голову, депутатів, опозицію, громадян. У далекому майбутньому вже не буде «гречкосіїв» та тих, хто продає свій голос на виборах, вони дорожитимуть своїм вибором, берегтимуть кожне деревце та травинку. А гасло «Я Новоукраїнку!», що розміщене біля Народного палацу мистецтв, буде наповнене реальним змістом та любов’ю.

  

 

м. Дрогобич (Львівська обл.)

24 жовтня представники «Активної Громади Дрогобича» завітали в Вищого професійного училища (ВПУ)№ 19 м. Дрогобич – у заклад, з яким підписано Меморандум про співпрацю. В активістів відбулася відверта розмова зі студентською молоддю. Темою для дискусії стало право вибору та можливостей, які має кожен українець у своєму арсеналі. Зокрема, говорили про те, що якщо голос кандидат купив – він усе одно нікому нічого не винен. Вибір має бути відповідальним і робити його слід свідомо.

Активна Громада Дрогобич 1

Регіональний координатор «Активної Громади» Марія Кульчицька також порадила студентам любити себе, що значить бодай 10 хвилин в день присвячувати саморозвитку та вивченню своїх прав. Молодь також отримала інформацію про три ключові інструменти: запит на інформацію, звернення, доручення виборця та як їх застосувати.

На прикінці зустрічі Маша Тяжкун розповіла студентам, як вона «простий фотограф, що робить світлини на весіллях», захотіла щось змінити. І тепер в місті існує ініціатива #БерегТи, яка бореться за збереження архітектурних пам’яток у Дрогобичі.

Активна Громада Дрогобич 24

Зустріч зі студентами відбулася за сприяння завуча з виховної роботи Ольни Мицак та директора ВПУ Володимира Маринкевича.