Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 25.09. – 04.10.17

м. Рубіжне, Луганська обл.

25 вересня активісти розмовляли з людьми щодо активності громадян у місті. Запитували про причини пасивності, намагалися дізнатись, чому рубіжняни не беруть участь у політичному та громадському житті міста. Виявилося, майже всі з опитаних не вірять в те, що підвищення активності призведе до якогось результату, і тим паче, щось зміниться. Близько 90% вважають, що на вибори ходити немає сенсу. Люди зневірилися і наводять приклад Верховної Ради України, де постійно одні й ті ж обличчя, багато обіцянок, а змін не помітно. І хоча напрошуються сумні висновки за результатами опитування, все ж у координатора «Активної Громади» в Рубіжному Дмитра Бондаренко люди запитують про діяльність, аби в подальшому звернутися з проханням про допомогу стосовно шляхів вирішення місцевих проблем.

Активна Громада Рубіжне 24

26 вересня регіональний координатор «Активної Громади Рубіжного» Дмитро Бондаренко зустрівся з секретарем міської ради Віктором Соловйовим. Під час зустрічі сторони обговорили тему майбутнього тренінгу-форуму, який буде проведено на початку жовтня – «Яка виборча реформа потрібна?». Пан Віктор пообіцяв особисту присутність на заходу або присутність представників міської влади. Активісти сподіваються, що влада все ж відреагує на запит населення та долучиться до обговорення.

 

м. Луцьк

25 вересня представники «Активна Громада Луцька» підписали меморандум про співпрацю з керівником осередку політичної партії «Народний Контроль» на Волині Павлом Данильчуком.

Документом передбачається співпраця та здійсннення спільних заходів з метою залучення молоді до прийняття рішень на місцевому та національному рівні, а також включення молоді до фахових обговорень впровадження актуальних реформ в Україні. Активісти запланували провести зустрічі із студентами та школярами щодо важливості участі у виборчих процесах уже найближчим часом. А для помічників депутатів координатор «Активна Громада Луцьк» Ольга Валянік того ж дня провела консультацію по взаємодії громадян із партією. До слова, в осередку партії діє Громадська Приймальня, яка відкрита для звернень громадян.

Активна Громада Луцька 29

Тільки громадяни не завжди знають свого депутата та рідко звертаються за допомогою чи порадою. Це з’ясувалося в ході чергової інфогодини 2 вересня, яку активісти провели з метою нагадати мешканцям Луцька про їх законні права та інструменти впливу на місцеву владу.

Всеукраїнське об’єднання «Активна Громада Луцьк» цього разу також опитувала містян на тему виборів, реформ, виборчої системи та політики загалом. Більшість лучан не знають, що таке виборча система, і за яким принципом вона побудована. Багато хто не знає різниці між видами систем, їхні позитивні та негативні сторони. На жаль, більшість з респондентів не знали, які рішення приймає місцева влада та взагалі не орієнтується з якою проблемою і куди звертатися. Проте були і ті, хто знають, як можна впливати на владу, якими інструментами відстоювати свої права та боротися за них.

 

м. Тернопіль

25 вересня  під час чергової інфогодини від «Активної Громади» відбулося опитування тернополян з приводу необхідності реформ. Журналісти «ТЕРЕНу» поцікавилися в людей, як вони ставляться до виборчої реформи – відповіді в сюжеті:

1 жовтня

Як виховати політичну культуру в молоді? Як налагодити конструктивний діалог між владою й громадою для вирішення місцевих проблем? Як залучити молодь до дискусії про виборчу реформу? Активісти шукали відповіді на ці та інші запитання під час консультації, яку вони проводили для представників молодіжного осередку політичних партій «Самопоміч» та «Укроп» у Тернопільській області.

Активна Громада Тернополя

Консультацію вів регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в Тернопільській області Рустам Ергешов. Він наголошував на важливості влади дослухатися до громадян, влаштовувати зустрічі та приходити на збори. Адже без налагодженої комунікації змінювати щось у місті важко, коли влада не чує, а люди не хочуть. Тому, активісти працюють над побудовою діалогу між цими двома сторонами.

Активна Громада Тернопіль

 

м. Житомир

25 вересня члени «Активної Громади», тренери Олексій Проноза, Сергій Домославський та Ольга Скомаровська завітали в гості до Житомирської ЗОШ № 28. Активісти провели тренінг на тему «Активна громада. Право вибору». Під час навчання, вони поділилися досвідом роботи в громадському секторі, історіями успіху, а також провели гру під час якої учні пофантазували та намалювали місто Житомир в 2020 році.

Активна Громада Житомир 04

Під час виконання завдання школярі підняли низку актуальних проблем міста. А представники «Активної Громади» підказали шляхи та методи їх вирішення. Отже, Житомир у 2020 році, на думку учнів, це місто:
– Без вирубки лісів;
– Без авто, які викидають шкідливі речовини в повітря;
– З безкоштовним навчанням в університетах;
– Місто рівноправ’я та справедливості;
– З чистими ріками;
– З заводами для переробки неорганічних відходів;
– Зі сміттєвими баками через кожні 15 метрів;
– З притулком для безхатьків;
– З сонячними батареями;
– З мінімальним рівнем корупції;
– Без викидів в річку відходів підприємствами.

«Нас приємно вразила активність учнів, тому ми запросили їх долучитись до нашої команди (з 14 років за дозволу батьків), тому що їхні амбіції і наш досвід зможе змінити наше місто на краще. Сподіваємось, що влада міста зверне увагу на те, що навіть діти говорять про такі проблеми і посприяє їх вирішенню», – зауважив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» на Житомирщині Олексій Проноза.

1 жовтня активісти проводили збори громадян з жителями с. Сонячне на місцевому футбольному стадіоні. Під час зустрічі, вони взялися за вирішення кількох локальних проблем мікрорайону, однією з яких була забрудненість даного стадіону та дитячого майданчика сміттям. А вже 2 жовтня активісти проявили ініціативу та провели так звану толоку. Лише за 20 хвилин з небайдужими жителями та учасниками футбольної гри «Активна Громада Житомирщини» зібрала повний мішок сміття.

Активна Громада Житомир04

Аби трішки вплинути на менталітет спортсменів та відвідувачів стадіону активісти розвішали роздруківки з такими меседжами: «Викинувши сміття посеред вулиці – не забувайте хрюкнути» (дітлахи одразу це висловлювання підхопили), «Шлях сміття до урни лежить через нашу свідомість». Вони також встановили тимчасовий «сміттєвий бак», що був зроблений з підручних матеріалів.

 

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

Впровадження медичної реформи на Скадовщині під контролем громадськості. А яка ситуація в Скадовському районі? – Зацікавилася «Активна Громада», яка завітала 29 жовтня на громадську раду при Скадовській РДА. На розширеному засіданні були присутні представники громадськості, юристи, ЗМІ, представники влади та фахівці медицини. У ході зустрічі головний лікар Скадовської ЦРЛ Костянтин Руденко ознайомив присутніх з ситуацією по створенню госпітальних округів. Як зазначає регіональний координатор «Активної Громади Скадовщини» Валентина Пономаренко, на сьогодні питання створення Скадовського госпітального округу – не вирішено. Була створена госпітальна рада, засідання якої не проводиться.

Активна Громада Скадовськ 04

Також на сьогодні потребує негайного вирішення питання:
– Екстренна медична допомога, а саме спеціалізовано обладнаних реамобілів;
– Первинна ланка – кадрової укомплектації з забезпеченням житла для медичних працівників; досконалого діагностичного обладнання;
– Збереження Скадовської ЦРЛ.

У ході обговорення присутні дійшли до думки, що створення експериментального Скадовського медичного округу  – вихід, який дасть змогу зберегти наявні напрацювання в екстреній медичній допомозі, первинній ланці, амбулаторії ЦРЛ. А також це дозволить отримати додаткове фінансування за рахунок інших інвестиційних програм. З цим погодились і голова Скадовської РДА Віктор Турик і радник голови Скадовської райради Сергій Зеленюк.

 

м. Рівне

28 вересня представники ВІ «Активна Громада» завітали до Рівненського державного гуманітарного університету. На запрошення наукового товариства ГО «Студентська рада РДГУ» вони провели міні-тренінг «Взаємодія з владою».

Активна Громада Рівне.04

На заході були присутні студенти першого, другого, третього, та четвертого курсів історико-соціологічного факультету. Тренінг провели координатор ВІ «Активна Громада» в місті Рівне – Наталія Малиновська та сертифікований тренер Наталія Головач.

Під час міні-сесії вони поспілкувалися зі студентами щодо шляхів та інструментів взаємодії з владою. Більш детально учасники розглянули запит на інформацію – як один з простих та доступних кожному методів. Сутежнати на практиці навчались чітко формулювати питання, відповіді на які хотіли б дізнатись за допомогою даного інструменту.

Активна Громада Рівне 04

Окрім тренінгу, активістки познайомили студентів з діяльністю Інституту «Республіка», заходами, які проводилися та будуть відбуватися найближчим часом.

 

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

3 жовтня провели зустріч зі студентами економічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. Огієнка члени «Активної Громади». Темою зустрічі стала презентація проекту «Активна Громада: право вибору».

Активна Громада Кам'янець 05

Під час зустрічі студенти могли почути про історію створення ВІ «Активна Громада», мету діяльності, основні досягнення, заходи та молодіжні проекти. Христина та Михайло Будуровичі розповіли, зокрема,  про дебатний турнір, інфогодини, акції та квести. Студенти були досить активними та охоче відповідали на запитання та ділилися особистим досвідом участі в подібних заходах. Основним меседжем зустрічі була думка те, що потрібно бути активним незалежно від того, ким ти є і чим займаєшся.

Активна Громада Кам'янець.04