Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 22.08. – 06.09.

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

25 серпня під час чергової інфогодини активісти провели опитування серед жителів. Запитували – «Чи відчуваєте себе незалежними у нашій державі?»  та «Чи можете докласти якихось зусиль, щоб зберегти цю незалежність?». Загалом опитали близько 50 людей від 16 і до 70 років. На перше запитання більшість відповідала – «так», що є незалежними і вільними у нашій державі. Інші пояснювали, що українці постійно від чогось залежать і є різні позиції трактування цього терміну. Треті відповідали досить агресивно: «не важливо», «яка то незалежність, кого ми обманюємо – незалежна у нас тільки влада» тощо.

Активна Громада Кам'янець 6

«Найбільш прикро, що такі агресивні відповіді давали молоді сім’ї, пари з дітьми. Вони говорили про те, що у нас ціни неадекватні; про те, що не має значення, чи залежні, чи незалежні. У мене враження складалося таке, що їм головне матеріальні цінності. Були і позитивні відповіді людей, які говорили, що Україна все ж незалежна. Але щоб її зберегти, потрібно змінити свідомість, і починати потрібно зі своєї сім’ї. Адже сім’я це найменша одиниця соціуму, в якій створюється певна атмосфера, у якій формуються такі цінності», – говорить регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Кам’янці-Подільському Христина Будурович.

 

м. Горішні Плавні

Протягом 25-27 серпня регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Горішні Плавні Володимир Дмитренко представляв ініціативу та ГО Інститут «Республіка» на Ярмарку громадських організацій, який проходив у рамках Міжрегіональний молодіжний форум «Молодь. Мир. Безпека». Він розповів про мету, принципи, основні результати та досягнення ВІ «Активна Громада» та Інституту «Республіка». Також Володимир Дмитренко презентував проект «Активна Громада: право вибору», що впроваджується у 21 місті по Україні.

Активна Громада Горішні ПлавніУчасть у Форумі взяло 230 осіб –  це і представники ООН, ЮНІСЕФ, U-Report,  міський голова Кременчука, його заступники, депутати Кременчуцької міської ради, громадські об’єднання, а також громадські активісти з усієї України. Саме вони мали змогу дізнатися про кампанію «Активна Громада: право вибору» у межах діяльності Інституту «Республіка».

Усі охочі отримали Посібники «Інструментарій для громадян», примірники Всеукраїнського видання «Наші Вісті». Не зайвими виявилися і покрокові інструкції з користування місцевими електронним петиціями, буклети з інформацією про Інструментами участі громадян у прийнятті рішень та Ключових гравців місцевого самоврядування, а також з інформацією про те «Нащо нам вибори?».

«Головна мета Форуму – надати можливість молоді брати активну участь у житті власної країни та змінювати її на краще шляхом реформації суспільства навколо себе та світогляду всередині кожного громадянина країни. У результаті учасники форуму отримали чудову нагоду познайомитися з цікавими людьми з усієї України та зробити важливий внесок у розвиток молодіжної політики. Кожна ГО також презентувала свої громадські ініціативи та результати діяльності, таким чином відбувся обмін досвідом», – Регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні Володимир Дмитренко.

 

м. Ужгород

Круглий стіл на тему «Чи вдасться відновити парк «Перемога?» відбувся в обласному центрі Закарпаття 31 серпня. Під час заходу учасники обговорили проблематику відновлення зеленої зони та водойми на земельній ділянці площею 8,5 гектарів та про те, як відновити втрачений статус парку «Перемога».

Головний архітектор міста Ужгорода Олег Боршовський запропонував розробити детальний план території кварталу. Бо це є передумовою для подальших планувальних документів та проекту ревіталізації парку. Для цього незабаром буде проведено геодезичну зйомку. Управління архітектури міста очікує від ужгородців письмові пропозиції, щоб на їх основі підготувати технічне завдання для проектантів із зонування парку «Перемога».

Активна Громада Ужгород

Регіональний координатор «Активна Громада» Інституту «Республіка» Микола Яцков наголосив, що мешканцям житлового масиву необхідно забезпечити громадський простір у межах пішохідної доступності. Найближча зелена зона – Боздоський парк – розташована за кілька кілометрів від кварталу, що є неприпустимим. На площі 8,5 га необхідно виконати заходи з благоустрою та впорядкування території.

Активна Громада Ужгород паркСтудентка магістратури ландшафтної архітектури с/г університету у місті Нітра (Словаччина) Олена Лемак презентувала власну бакалаврську роботу з ревіталізації парку «Перемога». Особливістю проекту є запровадження сучасних технологій управління дощовими/ талими водами, які можна скеровувати до озера. Технології передбачають збір води, її очистку від важких металів, щоб не завдавати шкоди довкіллю та дітям, які влітку купаються у водоймі.

Архітектор Олег Боршовський повідомив, що міська рада за участі громадськості готова змінити формат прийняття рішень. Відтак, буде проводити аналогічні зустрічі й по іншим локаціям міста для з’ясування потреб ужгородців перед розробленням конкретних рішень. Наразі, у мерії очікують на пропозиції від містян якою має бути паркова зона на #Кірпічці.

Нагадаємо, що активісти «Активна Громада» в Ужгород збирали підписи під зверненням щодо збереження парку під час Всеукраїнської акції «Диванна не/залежаність – українська не/залежність».

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

30 серпня тренер та активіст «Активна Громада» у Скадовськ Інституту «Республіка» Андрій Павлюк провів черговий тренінг «Інструменти участі громадян у прийнятті рішень» в читальній залі Скадовської Центральної бібліотеки для дітей. Не випадково учасниками тренінгу стали учні Скадовських загальноосвітніх шкіл саме напередодні нового навчального року. Цей захід став свого роду нагадуванням громадським активістам, що треба працювати і більше залучати молодь до процесів впровадження реформ в державі.  Окрім теоретичної частини, у якій учасники отримали знання про е-петиції, громадські слухання, збори громадян та місцеву ініціативу, активісти провели практичний блок.

Активна Громада Скадовськ

Залучення до участі відбулося за допомогою імітації кампанії «від дверей до дверей». Під час практичних завдань учасники звернули увагу на питання про особисті проблеми в місцевій громаді. З школярами провели невеличку дискусію про місцеве самоврядування, про повноваження депутатів, мерів та інших виборних осіб. Наступним кроком активісти планують провести подібні тренінги для учнів із загальноосвітніх шкіл району, щоб навчати комунікації з владою та виборними особами. Тренінги проходять у межах проекту «Активна Громада : право вибору», що впроваджується в 24 населених пунктах України.

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

30 серпня о 12:00 в ПТУ №12 м. Знам’янка відбувся тренінг: «Інструменти участі громадян у місцевому самоврядуванні». Навчання проводив сертифікований тренер, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Міценко. На початку тренінгу надавалися теоретичні знання по найбільш вживаним інструментам участі та рекомендації щодо їх застосування. Також учасникам показали відеоролики задля більшої мотивації та спонукання до змін власними силами.

Активна Громада Обознівка 6

Після цього, присутні разом з тренером визначили основні проблемами та перейшли до завдань, які показали, як на практиці застосовувати той чи інший інструмент прямої демократії задля вирішення місцевих проблем. Під час заходу учасники вправлялися з написанням електронних петицій, звернень та імітували процедуру проведення зборів громадян за місцем проживання.

«Влада обов’язково буде дослухатись до громадян, коли звичайні мешканці будуть фахово та злагоджено впливати на прийняття рішень», – сказала Ірина Григор’єва, заступник директора ПТУ №12 у місті Знам’янка.

2 вересня чергову інфогодину в с. Обознівка провели активісти проекту «Активна громада: право вибору». Цього разу вели розмови про громадську активність та методи залучення громадськості до активних дій. Адже кожен має законні інструменти впливу на прийняття рішень та може налагодити діалог із місцевою владою.

Активна Громада Обознівки 6

Активісти обговорювали з мешканцями важливість позитивних локальних змін, реалізація яких в багатьох населених пунктах матиме вплив і на національному рівні. Один зі співрозмовників зауважив, що якби учасники революції гідності, роз’їхавшись по регіонах, продовжили активно впливати на місцеву політику – позитивні зміни в країні відбувалися б значно ефективніше.

 

  

м. Богуслав, Київська обл.

31 серпня «Активна Громада» Богуслава провела останній літній просвітницько-інформаційний тренінг із серії #Впливай на тему «Навіщо нам вибори?». Нагадаємо, що два попередні тренінги були на тему електронних петицій та запитів на інформацію. Цього разу тренери присвятили захід темі виборів, як процесу, формі народовладдя та інструменту демократії.

Під час теоретичної частини учасники мали змогу дізнатися про: що таке вибори та виборчий процес, принципи виборчого процесу, суб’єкти та етапи виборчого процесу, типи і функцій виборчих комісій, виборчі системи та виборчі порушення. Практичною частиною, окрім дискусії між учасниками протягом всього тренінгу була виборча вікторина, де присутні обирали питання, відповідали на нього та колективно обговорювали.

Активна Громада Богуслав

До активностей також можна віднести й історії учасників, які вже мали досвід участі у виборчому процесі в ролі спостерігачів або членів виборчих комісій. Саме такі історії допомогли розібратися глибше в процесі з практичного боку. Після заходу кожен з учасників отримав роздаткові матеріали : посібник «Інструментарій для громадян», примірники газети «Наші Вісті» та брошури на тему виборів, обов’язків представників влади та моніторингу виборчого процесу і роботи органів влади.

«Загалом, тренінг проходив жваво і динамічно. Маємо надію, що учасники змогли поповнити наявні і отримати нові знання. А головне – зрозуміли для себе важливість даного інструменту і свідомого вибору», – зазнчила, тренер і регіональний координатор «Активної Громади» у  Богуславі Анастасія Ращенко.

 

 

 м. Добропілля, Донецька обл.

6 вересня представники ВІ «Активна Громада» в Добропілля провели загальні збори разом із власниками багатоквартирного будинку розташованого по вулиці Івана Франка, 33. Під час зустрічі, було обговорено дуже важливе питання та роз’яснено, які права мають мешканці будинку на територію біля будинку.

Активна Громада Добропілля 6

Прибудинкова територія багатоквартирного житлового будинку є особливим об’єктом права власності на землю, оскільки призначена для розміщення й обслуговування житлового будинку та має задовольняти інтереси його мешканців. А ринок, що знаходиться поруч із будинком, однозначно не може використовувати дану територію у своїх цілях. Адже вона призначена для обслуговування багатоквартирного будинку і забезпечення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у такому багатоквартирному будинку.

У результаті обговорення проблеми було визначено ініціативну групу по збору підписів та складання відповідних документів, аби мешканці могли захистити своє право на користування зазначеною територією.