Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період  17.04 – 24.04.

 

с.Катеринівка-Обознівка (Кіровоградська область) 

17 квітня були проведені збори місцевої спілки риболовів-любителів, до яких долучилася також “Активна Громада”. Серед питань на порядку денному – реформа децентралізації. Вкотре було зроблено наголос на необхідності  реформи та тих перевагах, які вона несе для пересічних громадян. Як приклад, активіст розповідав про позитивний досвід Бобринецької об’єднаної територіальної громади.

24 квітня в селі Катеринівка, Кіровоградського району пройшов Форум “Децентралізація: стан та перспективи реформи в селах Катеринівка-Обознівка”. Захід відбувався в рамках Всеукраїнської кампанії “Успішна Громада”, яку спільно реалізують Інститут “Респуліка” та Інститут громадянського суспільства у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

13055430_274911989512814_7956806362661324319_n

Учасниками форуму стали жителі сіл, депутати районної ради, сільські голови, представники Офісу Реформ й активісти (53 учасники). Присутнім розповідали про основи реформи, позитивний досвід вже створених громад та хід децентралізації у селах Кіровоградщини.

 

м.Зіньків (Полтавська обл.)

23 квітня “Активна Громада” Зінькова долучилася до Всеукраїнської екологічної акції “Зробимо Україну чистою разом”. Цю акцію громада поєднала з виконанням одного із пунктів програми “Екомісто”, а саме прибирання стихійного сміттєзвалища практично у центрі міста.

13094392_230032500697153_9180980993078298752_n

У заході взяло участь більше 30 містян: мер міста Максименко С.М. і секретар міської ради Володимир Чикало, представники різних громадських організацій та просто небайдужі люди, які відгукнулись на оголошення.

“Хочу зауважити, що ми не просто розбирали сміттєзвалище, а відразу сортували сміття. Це стало для нас своєрідною підготовкою до роздільного збору сміття, яке планується запровадити в місті з 1-го липня 2016 року”, – каже координаторка “Активної Громади” Зінькова Лариса Мельник.

У підсумку до пункту прийому було відправлено 54 кг склотари та 20 кг ПЕТ-пляшок.

 

м.Луцьк

18 квітня координатор “Активної Громади” Луцька провела зустріч разом з Михайлом Шелепом, Іриною Гайдучик та Оксаною Ютовець із міським головою Миколою Романюком щодо статуту міста. За словами активістів,  існує політична воля міського голови про створення робочої групи, яка займатиметься напрацюванням зрозумілих та доступних механізмів реалізації інстументів прямої демократії в місті. Очікується напрацювання змін до Статуту та  Положень, які ці інструменти регламентуватимуть.

“Перед нами стоїть завдання сформувати справді дієву та ефективну робочу групу. Ми на наступному тижні маємо подати свої пропозиції до персонального складу з боку громадськості”, – зазначила координатор.

22 квітня в рамках кампанії “Зробимо Волинь чистою”, “Активна Громада” Луцька робила чистим своє місто. Також до акції доєднались учні 4 класу однієї зі шкіл.

 

м.Ужгород

Доки точаться судові баталії довкола 6га на Кірпічці (парк Перемоги) разом з озером, зданих Ужгородською міською радою ТОВ “Ужгород-Маркет” у 2007 році, активісти наводять на території парку лад.

23 квітня відбулась толока й з парку було вивезено машину сміття.

Паралельно відбулась невеличка орнітологічна екскурсія довкола озера для дітей. Діти змогли побачити на озері крижнів, які вже вивели пташенят, лиску, почути водяну курочку, яка також гніздиться в заростях рогозу.

12985466_1592456724402288_7576821156511574255_n

26 квітня громада вирішила апробувати новий сервіс — Микола Яцков зареєстрував петицію під назвою “Почесна варта”.

Як повідомлялось раніше, від 13 квітня ужгородці мають право на електронну петицію.“Активна Громада” разом із депутатами та спеціалістами місцевої ради напрацювали досить пристойний порядок розгляду електронних петицій (особлива форма колективного звернення до органу влади через офіційний сайт).

“21.04.2016 року прийнято новий Регламент Ужгородської міської ради, яким передбачено особливий порядок доступу до приміщення міської ради (паспортний контроль через ідентифікацію особи відвідувача та його місця реєстрації). Очікується, що виконуватимуть зазначений контроль посадові особи Відділу муніципальної поліції та правопорядку Ужгородської міської ради.

У зв’язку з цим, пропоную придбати як мінімум для двох посадових осіб Відділу муніципальної поліції та правопорядку спецформу за зразком форми легіонера та жандарма Чехословацької республіки на 1938 рік. Почесна варта міської ради повинна знаходитись біля турнікету головного входу у адмінкорпус міської ради з метою створення історичної атмосфери та зацікавлення туристів”, – сказано в тексті петиції.

м.Черкаси

21 квітня в рамках Всеукраїнської кампанії “Успішна Громада” відбувся Форум “Децентралізація на Черкащині крізь призму світового бачення та українських реалій”. Ключовим питанням обговорень стало: які реформи децентралізації відбулися за останній рік.

У заході взяли участь голова Білозірської об’єднаної громади Володимир Міцук та його заступниця Ірина Геращенко, представниця Департаменту регіонального розвитку ОДА Маргарита Гуськова, колишній керівник черкаського “Офісу реформ” Наталія Даньковська, а також активісти та жителі міста.

Загалом учасники форуму схвалили позитивні кроки у напрямку децентралізації, разом з тим звернули увагу на необхідності більшої фінансової підтримки децентралізаційних процесів та громад, що вже об’єдналися. А також – якнайшвидшого впровадження відповідного законодавства, яке дозволить ефективно реалізувати реформи: конституційних змін, ухвалення законопроекту про префектів, про передачу земель за межами адміністративних пунктів у власність об’єднаних громад та ін.

с.Тарасівка ( Київська обл.)

20 квітня у с. Тарасівка за ініціативи “Активної Громади” села відбулись збори мешканців багатоквартирних будинків, що по вулиці Шевченка.

13083238_1113833438667869_5774099172066584220_n

Голова ОСББ Володимир Гуцуляк, юрист Юрій Середа та Олександр Іванічев розповіли мешканцям основи Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, а саме про переваги створення ОСББ, створення ассоціації співвласників; про можливості формування переліку, рівня якості й вартості послуг, тощо.

“Отримавши вичерпні знання, мешканці мають змогу прийняти, в майбутньому, зважені рішення стосовно створення власного ОСББ. Такі консультації виявились дуже корисними для громадян, оскільки тексту закону вони майже не знають. Тому є ідея провести ряд подібних консультацій для інших власників багатоквартирних будинків села”, – говорить координатор “Активної Громади” Тарасівки Олександр Іванічев.

 

м.Жмеринка (Вінницька обл.)

Як зазначалось раніше, у Жмеринці стартував проект “Еко-ніндзі”, який за ініціативи “Активної громади” та підтримки Британської ради втілюватимуть в життя школярі.

12994383_1074177549306258_2250558017915081695_n

Тож, 21 квітня під егідою “Активної Громади” в новому “Центрі громадської активності”, відбувся перший освітній захід для 23 учнів місцевої школи-гімназії,в рамках проекту “Еко-ніндзі”, який проводили самі ж школярі.

Команда активних молодих людей провела дводенний тренінг з основ екологічної культури для учнів. Це був насичений і цікавий захід з іграми, завданнями та вправами, націлених на формування усвідомлення користі від роздільного збору побутових відходів. Також під час тренінгу учасники розробили загальноміський фото-квест, покликаний привернути увагу громади до проблеми стихійних смітників й засміченості міста.

Більшість учасників тренінгу виявили бажання долучитись до реалізації проекту.