Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 27.07. – 03.08.

м. Суми

28 липня в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся третій тренінг з серії «ГРОМАДЯНИН «А» — «Інструменти участі громадян для впливу на прийняття рішень владою у реалізації громадських ініціатив».

Під час заходу учасники обговорили, з чого починаються зміни в громадах, і як продукувати успішні реформи «знизу». Після чого перешли до більш детального розгляду інструментів участі. Виявилось, що інструменти участі — доволі близька тема для деяких учасників, тому вони одразу поділилися своїм досвідом їх використання. Під час роботи в групах міні-активні громади, створені нами під час заходу, почали визначати проблеми нашого міста та інструменти участі, які найбільше підходять для їх вирішення.

Активна Громада Сум. 27

Та на цьому міні-тренінг не зупинився! Після теорії учасники взялись за розробку алгоритмів просування інструментів участі, аби комплексно підійти до вирішення поставленої проблеми та досягти визначеної мети.

«ГРОМАДЯНИН «А»  – серія тренінгів, організованих Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» у м. Суми, спільно з Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою та Юридичною клінікою СДУ. Мета – активізація та самоорганізація громадян, покращення взаємодії громадян з владою, посилення практик використання інструментів участі для прийняття рішень на місцевому рівні.

Активна Громада Суми 27

29 липня «Активна Громада Сум» провела чергову інфогодину в центрі міста. Цього разу говорили з громадянами про реформу місцевого самоврядування.

За словами активістів, цікавий факт видався в тому, що окремі громадяни проводять паралелі щодо реформи децентралізації із регіональним устроєм громад за радянських часів. Однак, обговорювали і сучасні особливості та відмінності, а також перспективи, якими відзначається поточна реформа. Також, учасники «Активної Громади» інформували сумчан про новини з інших куточків України. Запрошували до створення громадських ініціатив, ділились успішними практиками із проведених тренінгів, запрошуючи ознайомитись із інструментарієм для впливу громадян на прийняття рішень владою.

 

 

 

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

28 липня відбулась інфогодина на Європейській площі для кам’янчан. Тема дня: «Чи потрібно співпрацювати з владою?» Опитали 17 людей, з них, на жаль, ніхто не мав досвіду співпраці з владою. Загалом всіх респондентів за їхніми відповідями можна поділити на 3 категорії:

  1. Вважають, що співпраця потрібна, для того щоб влада прислухалася до громадян, тому що «нас просто не чують!»
  2. Вважають, що громадяни можуть донести нові ідеї, нову інформацію до влади, за яку вони не знають.
  3. Говорять, що співпраця не можлива, «тому що все одно не допоможуть».

Активна Громада Кам'янець 27

Після спілкування активісти зробили такий висновок: люди знають, що з владою треба співпрацювати. Проте, у громадян нема довіри, вони не знають яким чином ( що існують інструменти участі) можна повпливати.

«Потрібно ще більше наших заходів і заходів міської влади, яка б вела більш привітну політику, щоб відновити довіру і все таки налагодити механізм активної співпраці. Закликаю всіх депутатів та працівників міської ради вийти до людей, та їх вислухати! Давайте будувати демократичне суспільство разом», – наголосила координатор «Активної Громади» Христина Будурович.

 

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

30 липня у с. Обознівка пройшов тренінг «Е – врядування: електронні петиції». Координатор Всеукораїнської ініціативи Сергій Міценко і член «Активної Громади» Олександр Чеботарь були організаторами даного заходу.

Почали активісти з розгляду загального стану електронного врядування в Україні. Розглянули теорію створення та сферу ефективного застосування петиції. Торкнулися розгляду історій використання цього інструменту за кордоном.

Активна Громада Обознівка 27

Значну частину тренінгу присвятили практичним вправам. Учасники розділялися на групи та практикувалися у створенні е-петицій, аби вирішити нагальні проблеми Далі, створенні петиції, детально розглядалися організаторами, надавалися поради, як зробити петицію більш дієвою. Робота в групах проходила жваво. Наприкінці, учасники зауважили, що відтепер частіше звертатимуться до влади при вирішенні місцевих питань через електронні петиції.

 

 

м. Житомир

30 липня в Житомирі відбувалася презентація посібника «Інструментарій для громадян». Формат організатори вибрали неспроста – це був «Квест для молоді «Впливай!».

Учасники були поділені на 3 команди та відповідали на різні тематичні загадки. У разі правильної відповіді – вони отримували бали та конверт з наступною точкою локації по центральних вулицях міста (Київська, В.Бердичівська, Театральна, Площа Перемоги, Площа Соборна). Оргкомітет квесту не очікував таких результатів. Адже учасники були досить обізнаними, активними та швидко впоралися зі своїм завданням. За дві години всі три команди пройшли свій маршрут та прибули до фінішу.

20590932_870970253069371_2076402613_o

Нагородження та презентація відбувалися біля пам’ятника заснування Житомира на вулиці Кафедральна. Презентація посібника ставить на меті максимально залучити громадян до впливу на прийняття рішень в місті та познайомити їх з найкращими методами, які на даний момент вдало та результативно використовують активісти по всій країні.

 

 

м. Богуслав

31 липня для мешканців міста Богуслав відбулась презентація посібника «Інструментарій для громадян», що містить корисний алгоритм для громадської діяльності. А також має на меті підвищити залучення громади до політичних процесів, комунікації з владою та вирішення локальних проблем. Організатори заходу – представники ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав.

Активна Громада Богуслава 27

Цього разу для презентації обрали дещо «пасивний» формат, а саме — фотовиставку, яка являла собою частково опис інструментів прямої демократії. На приклад, електронна петиція, місцева ініціатива, бюджет участі, громадські слухання. А частково — фотозвіт результатів використання перерахованих інструментів і не тільки — мурали, сквер, мирні протести, культурні заходи. Варто зазначити, що і сам захід відбувався в сквері, що є частиною проекту #ART_простір, який ініційовано і реалізовується активними мешканцями Богуслава, що дуже символічно, адже і для його створення користувалися інструментами та впливали на рішення влади.

Після відкриття виставки активісти представляли, власне, сам посібник, для присутніх у сквері. Потім протягом 4 годин відбувалися персональні презентації і консультації для нових «відвідувачів».

 

 

м. Кропивницький

2 серпня чергове інформування громадян у Кропивницькому провели регіональний координатор Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян та його помічник, член активної команди Володимир Скорупо.

Активна Громада Кропивницький 27

Цього разу вони ознайомлювали громадян з діючою виборчою системою в Україні. Запитували думку містян: чи виправдовує влада їх вибір, чи доступний депутат міської ради тощо? Також активісти надавали консультації стосовно того, якими інструментами найкраще впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Розповідали про успішні приклади використання місцевих ініціатив, е-петиції, бюджету участі тощо. За результатами зустрічей двоє громадян вирішили приєднатися до активної діяльності.