Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 11.07. – 18.07.

 м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.)

13 липня інфогодина від «Активної Громади» пройшла під тематикою «Реформи». Координатор ініціативи Христина Будурович запитувала у кам’янчан що на їх думку означає термін «реформи»? Чи потрібні вони в Україні, і чи мусить громада брати участь у перетвореннях в країні?

За годину опитаних було близько 30 респондентів різної вікової категорії. Більшість орієнтуються в понятті реформ, хоча траплялися люди, які говорили, що це «направлення грошей на людей» і що це щось «пов’язано з будівлями». Один із учасників розмови сказав, що потрібна зміна свідомості людей, аби дійсно ті реформи могли жити : «зійшов сніг – подивіться що під балконами, коли зійде сніг і буде чисто, ось тоді можна говорити про реальні переміни». Лунали також думки про те, що «банда при владі» та «все крадуть для себе».

Активна Громада Кам'янець 11

Позитивним було те, як зазначає координатор, що на запитання «чи готові ви долучилися до ініціативи та впровадження реформ» – мешканці відповідали «ТАК!» Незважаючи на те, що існує деякий негатив серед народу, вони чекають якісних змін і готові докласти зусиль до цих справ!

 

 

м. Житомир

13 липня в парку відпочинку ім. Гагаріна активісти проводили чергову інфогодину під назвою: «Знай свого депутата». Цього разу «Активна Громада Житомирщини» дізнавалася думку громадян щодо співпраці з їхніми депутатами.

З цього приводу висловилося кілька мешканців:

-Якщо вони не звітуються перед виборцями, то значить нічого не роблять, і логічно, що мають бути відкликані тими, хто їх обирав! Такі депутати, то ганьба для міста! –сказав мешканець Житомира Сергій;
– Нам потрібні перевибори і чим швидше тим краще. Бо те, що твориться в нашому місті, то такого ще не було! – зауважив Святослав Назаренко;
– Мене не цікавить мій депутат, тож нехай робить, що хоче. І не голосувала я взагалі ні за нього, ні за когось іншого. У мене все добре на моєму районі. Принаймні я не помічаю проблем.–висловилася пані Марина.

Активна Громада Житомир 11

Також під час інфогодини активісти розповсюджували роздаткові матеріали про звітність/ незвітність житомирського депутатського корпусу перед громадою за пророблену роботу.

 

 

м. Суми

14 липня «Активна Громада Сум» провела чергову інфогодину в центрі міста. Активісти говорили з громадянами про особливості виборчого процесу, окремо обговорювали нагальність освітніх ініціатив щодо тлумачення громадянам специфіки пропорційної виборчої системи з відкритими списками.

Як зазначає регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Михайло Горкуша, не обійшлося без дискусії з приводу частоти виборчих процесів в країні. Громадяни кажуть, що постійно дослухаються до чергових прогнозів майбутніх виборів, проте, вже відсутнє граничне розуміння строкових та дострокових виборів. Саме це, на жаль, підкреслює нестабільність політичної системи всередині країни. Тому, активісти  запрошували громадян не чекати змін, а самим долучатися достворення громадських ініціатив та наголошували наособливостях організації місцевої ініціативної групи задля вирішення проблем.

 

 

 

м. Кропивницький

13 липня на факультеті економіки та менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету (ЦНТУ) відбувся тренінг «Взаємодія громади з владою». Захід пройшов за сприяння декана цього факультету та депутата Кіровоградської міської ради Володимира Зайченка.

Активна Громада у м. Кропивницький

Організаторами, спікерами й модераторами заходу були Ольга Ємецьта Анатолій Стоян – представники Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка». Під час тренінгу учасники ознайомилися з повноваженнями та функціями публічної влади та її посадовими особами. Присутні розглянули діяльність місцевих депутатів та інструменти громадського впливу на прийняття рішень.

Активна Громада Кропивницький

Серед багатьох проблем, які нині турбують громаду Кропивницького (погана екологія, стан доріг, транспорт), обрали для обговорення та презентацій одну: як допомогти братам нашим меншим – безпритульним собакам.У ході навчання присутнім були запропоновані інструменти та цільові аудиторії, яких потрібно залучати задля досягнення мети. За результатами тренінгу було вирішено подати свої пропозиції щодо міської програми поводження безпритульними тваринами.

 

 

м. Рівне

12 липня представники «Активної Громади» спілкувалися з мешканцями Рівного про децентралізацію, вибори в об’єднаних громадах та про настрої до об’єднання з сусідніми селами.

Активна Громада Рівне 11

За словами координатора Наталії Малиновської, цікаво те, що рівняни вбачають переваги в об’єднанні саме для сіл, зокрема в розвитку інфраструктури та збільшенні потоків інвестицій. Були думки, що без обласного центра селам доведеться дуже складно. На жаль, участь у таких обговореннях не беруть обидві сторони. Бо саме таке бачення насторожує мешканців сільських рад і є своєрідним «каменем спотикання» в цьому процесі.  Також активісти поширювали останні випуски газети «Наші Вісті» та анонсували майбутній тренінг «Взаємодія громадян: активізація та самоорганізація».

 15 липня, у суботу, в Рівному відбувся тренінг «Взаємодія громадян: активізація та самоорганізація». Тренери «Інституту «Республіка»» Олександр Журик та Наталія Головач розповідали рівнянням про те, що таке кампанія «від дверей до дверей», збори громадян, які їхні особливості. Учасники також коротко ознайомилися з тим, що таке фандрейзинг та які його особливості.

АГ Рівне

Разом з тренерами присутні практикувалися «ходити» від дверей до дверей, аби закріпити отримані знання та в подальшому використовувати їх. Також обговорювали позитивні сторони таких кампаній та труднощі, з якими можна стикнутися. Ділилися власним досвідом фандрейзингу та ознайомлювали з його особливостями.

Це третій тренінг, з циклу «Взаємодія громадян з владою», і він є заключним. Радує, що рівнян цікавить ця тема. Пошук однодумців- це основа в реалізації будь-якої ініціативи. Це нелегка робота, але дуже важлива, – розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в м. РівнеНаталія Малиновська.

 

 

м. Горішні Плавні (Полтавська обл.)

17 липня  відбулася зустріч членів «Активної Громади» із Артемом Гаврилюком, депутатом Горішньоплавнівської міської, ради під час прийому виборців. Серед громадян, що прийшли на зустріч, був і Володимир Дмитренко, координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» у м. Горішні Плавні.

Активна Громада Горішні Плавні

Окрім актуальності виборчої реформи, сторони обговорили питання доступу до засідань суб’єктів владних повноважень, який перешкоджається регламентом Горішньоплавнівської міської ради. Не оминули увагою й питання щодо можливості облаштування вулиць міста питними фонтанчиками.

Під час прийому депутат також отримав від координатора звернення про сприяння у вирішенні проблеми – постійним обклеюванням зупинок, фонарних стовпів, лавок, парканів, будинків оголошеннями та афішами. А також важливо покращити контроль за цим процесом відповідальними службами та організаціями. Ще одне звернення стосувалося сприяння у розміщенні на зупинках розкладів руху та маршрутів громадського транспорту.