Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 12.05. – 22.05.

м. Южне, Одеська обл.

12 травня в Южному розпочали реалізацію місцевої ініціативи «Зручне місто», ініційовану представниками ВІ «Активна Громада», щодо облаштування бордюрів міста зручними спусками для дитячих та інвалідних візків.

А 18 травня під час чергової інфогодини представники ВІ «Активна Громада» мали можливість продемонструвати мешканцям міста результат використання інструменту громадської участі на прикладі реалізації місцевої ініціативи «Зручне місто». Ідея облаштування спусками тротуарів міста була реалізована завдяки е-петиції, яка за короткий час зібрала більше, ніж 100 підписів.

«Що, як не реальні результати роботи, можуть позитивно вплинути на активізацію населення та розуміння того, що все можна змінити, поліпшити, на все можна вплинути та втілити в життя. Головне не сидіти, склавши руки та чекати змін, а діяти, уже зараз, уже сьогодні – використовувати свої законні можливості. Також мене радує те, що облаштування відбувається згідно з вказаними термінами, а отже, невдовзі мешканці міста відчують зміни на собі», – зауважив координатор ВІ «Активна Громада» в м. Южне Андрій Коновалов.

Як саме відбуваються якісні зміни в Южному, детальніше в телесюжеті:

 

м. Тернопіль

13 травня Рустам Ергешов, координатор ВІ «Активна Громада», провів для учасників «Школи громадської активності» тренінг «Проектний менеджмент: від ідеї до проекту». Організація роботи, планування дій, врахування ризиків та можливостей – це і багато іншого дізнались студенти Тернопільських ВНЗ. Учасники, працюючи в групах, продумували те, як втілити свої ідеї на практиці.

Активна Громада Тернопіль 12

Освітній проект «Школа громадської активності» реалізовується ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто» спільно із ВІ «Активна громада». Його мета – сприяння  самореалізації молодих людей шляхом їх активного залучення до роботи громадських організацій (зокрема молодіжних, антикорупційних та тих, що займаються розвитком громад). Також організатори хочуть змотивувати студентство дізнаватися більше про реформу виборчої системи, молодіжну політику, роботу антикорупційних органів та децентралізацію, а також реалізувати себе в громадському секторі.

 

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

14 травня відбулася зустріч громадян, організована активісткою Щербиною Людмилою та координатором «Активної Громади Скадовщини» Валентиною Пономаренко, з міським головою Олександром Яковлєвим. Метою стало обговорення механізму участі громадян у співфінансуванні під час проведення капремонту та модернізації ліфтів у багатоповерхівці.

Шляхом проведення відкритого голосування на зборах громадян було підтримано рішення про визначення суми пайової участі жителів у співфінансуванні спільно з міською радою по проведенню ремонтних робіт 2-х ліфтів, згідно з попередньо внесеними змінами в програму соціально-екномічного розвитку рішенням № 429 від 31.03.17 при розподілі частини вільних коштів.

 Активна Громада Скадовськ 12

18 травня в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Валентина Пономаренко провела експертне інтерв’ю щодо виборчої реформи та зміни виборчого законодавства. Участь у дискусії взяла представниця Скадовського ТВК Людмила Безердян. Вона не один рік бере участь у виборчих процесах не тільки як свідомий виборець, а й досвідчений представник виборчих комісій. Ірина Бартчук – кандидат в депутати, спостерігач на місцевих виборах 2015 р. звернула увагу на недосконалість та своєчасне внесення змін до держреєстру виборців. У свою чергу Лілія Козел – кандидат у депутати, переймалася в розмові активністю молоді та залученням її до впровадження виборчої реформи. А Олександр Ляшенко наголосив на проблемах зі списками виборців, зазначивши, що відбуваються позитивні зміни (відсутні «інопланетяни»).

Активна Громада Скадовська 12

Змістовна вийшла розмова з депутатом райради, заступником міського голови Анатолієм Розумним. Говорили, зокрема, про практичні наслідки недосконалого виборчого законодавства – про своєчасну звітність депутатів; про механізм відкликання депутатів; про необхідність зміни мажоритарної виборчої системи та про впровадження єдиного Виборчого кодексу, який би врегулював норми законів. Доторкнулися й до теми про відкриті списки, зменшення реклами, за обов’язкову попередню підготовку для всіх потенційних членів виборчих комісій.

 

 

м. Рівне

14 травня відбулася перша зустріч дебатного клубу РДГУ, участь в якій взяла і «Активна Громада Рівного». Натхненні Дебатним турніром у Рівному, ініціативна молодь на чолі з Олександром Биковим вирішили відновити дебатний осередок РДГУ. Підтримав цю ідею голова і Студентської ради РДГУ Юрій Коняхін. Поділився власним досвідом виступів та порадами з ораторського мистецтва – переможець номінації «Кращий оратор» на Національних дебатах Максим Волович. А про тонкощі дебатування та правила гри розповіла учасникам голова Острозького дебатного осередку Ірина Гоюк.

Активна Громада Рівне12

«Перш за все надзвичайно приємно бачити вже знайомих людей після дебатів, які ми проводили в Рівненській РДА. Це свідчення того, що молоді цікаве дебатування. Радує, що вдалося зав’язати знайомства, налагодити співпрацю між осередками різних університетів і провести сьогоднішню зустріч в такій дружній і продуктивній атмосфері», – прокоментувала координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Малиновська.

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

15 травня координатор «Активної Громади» в Зінькові Лариса Мельник підписала Меморандум про співпрацю із Зіньківським районним осередком політичної партії «БПП «Солідарність». Працівник громадської приймальні Світлана Ринкова підтримує ініціативу активістів щодо політичної просвіти дорослого населення, і зокрема, депутатів міської ради: «Хто є депутатами міської ради? – Це звичайні люди, на яких сьогодні лягла відповідальність приймати важливі для міста рішення, тому знання законів, реформ, які відбуваються в країні, аж ніяк їм не завадить!»

Активна Громада Зіньків 12

За словами Лариси Мельник, важливо налагоджувати співпрацю з людьми, які розуміють свою депутатську діяльність як частину загальнодержавного процесу, а не замикаються на вузькопартійних переконаннях і не проявляють гнучкості під час діалогу з громадою.

19 травня регіональний координатор «Активної Громади» Лариса Мельник в офісі Зіньківської міської організації ветеранів провела відкриту лекцію на тему: «Змінюємо людей, щоб змінити країну: виборча реформа». Лекція була присвячена роботі депутатів Зіньківської міської ради і виборчому процесу в Україні загалом. Хто вони – депутати міської ради? Які в них повноваження? Чого громадяни від них чекають? Чи виправдовують вони їх сподівання?

Активна Громада Зінькова 12

Разом депутатом міськради від Соціал-демократичної партії Валентиною Шнипенко присутні міркували, як налагодити співпрацю між депутатами і громадою для досягнення спільної мети – покращення життя в місті. А Лариса Мельник пояснила присутнім, чому такою важливою є активна участь громадян у виборах, як єдиному законному шляху зміни влади.

 

 

м. Суми

15 травня «Активна Громада Сум» завітала на ранковий ефір «UA:Суми» разом з переможцями Національного дебатного турніру «Активна Громада: право вибору». Захід проходив у Києві 29-30 квітня. Арсен Івахник та Анатолій Колесніков поділилися особливостями перебігу дебатів, а про формат заходу, важливість долучення молоді до нацреформ розповів координатор ВІ «Активна Громада» в м. Суми Михайло Горкуша.

 

  

м. Богуслав, Київська обл.

16 травня у Богуславі розпочався цикл експертних інтерв’ю в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» щодо необхідності змін у сфері виборчого законодавства в Україні. До інтерв’ю залучатимуться представники виборчих комісій різних рівнів, представники політичних партій, діючі депутати.

Активна Громада Богуслав 12

Цього дня координатор «Активної Громади» в м. Богуслав Анастасія Ращенко поспілкувалася з представницею ПП «Сила Людей», кандидатом у депутати місцевої ради у 2015 р. Тетяною Поліщук. Говорили про доцільність і необхідність створення виборчого кодексу; про зміни до норм законодавства, які суперечать одна одній. Не оминули про плюси і мінуси запровадження професійних виборчих комісій, е-голосування та в загальному  те, що потрібно робити населення більш активним та свідомим.