Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.02. – 28.02.

м. Черкаси

21 лютого

Обіцяного чекали аж півроку, проте, найважливіший результат. Під час Всеукраїнської акції «Година Народовладдя», що відбувалася до Дня Незалежності України, активні громадяни Черкас писали багато пропозицій владі, що мали сприяти покращенню інфраструктури в місті.

Черкаси 27Необхідними серед пріоритетних завдань було – облаштувати розкладами руху зупинки громадського транспорту по місту та спорудити зупинку «300 аптека».

І ось у результаті довгих нагадувань за півроку ці дві «народних» пропозиції було виконано міською владою. Активісти сподіваються, що керівництво Черкас не омине увагою й інші прохання від громади.

З метою розвитку української молоді, зміцнення інститутів демократії та дотримання прав людини, 27 лютого Східноєвропейський університет економіки і менеджменту та ВГО «Інститут Республіка» підписали меморандум про співпрацю. Студенти Східноєвропейського університету відгукнулися на можливість стати учасниками публічних тематичних заходів з відомими успішними особами. Такого роду заходи позитивно впливають на світосприйняття та дають більшу обізнаність молоді в політичній, економічній та інших сферах життєдіяльності громадян.

Черкаси 27.2

На сьогодні досить велике поширення серед студентів України набули дебати як навчальний формат та просто командна гра, покликана розвивати ораторські та аналітичні здібності. Тому, 25 березня студенти Східноєвропейського університету економіки і менеджменту спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Інститут Республіка», Всеукраїнською ініціативою «Активна громада» та Черкаським дебатним клубом стануть учасниками Британських парламентських дебатів. В даному заході прийматимуть участь також студенти Черкаського національного університету ім.. Б.Хмельницького, Черкаського бізнес коледжу та Черкаського державного технологічного університету.

Джерело: СУЕМ

 

 

м. Луцьк

21 лютого «Активна Громада Луцька» підписала Меморандум про співпрацю з Луцьким інститутом розвитку людини університету «Україна» у рамках кампанії «Активна Громада: право вибору».

Луцьк 27

У тексті документу йдеться про спільну роботу щодо політичної просвіти серед молодого покоління, популяризації інструментів участі громадськості у реалізації місцевої політики, організації та проведенні публічних заходів за участі студентів ВНЗ. Активісти мають на меті залучити молодь до участі в життєдіяльності не лише свого вишу, а й міста загалом, підвищити політичну свідомість та відповідальність серед студентів.

 

 

м. Херсон

22 лютого відбулася мобілізація херсонської громади небувалих масштабів. Зранку повинна була відбутися сесія міської ради щодо встановлення тарифів на проїзд у маршрутках. Попереднє рішення виконкому – про підвищення тарифу на проїзд до 5 грн тиждень тому було визнане судом, як прийняте у незаконний спосіб та скасоване.

Херсон 27

Місцеві громадські активісти, які незацікавлені в політичних бонусах, зокрема й члени херсонської «Активної Громади», теж проводили акції з вимогою дотримання закону від місцевої влади. Сесія так і не відбулася, проте громадським активістам вдалося поспілкувалися з депутатами (і патріотичними, і “опозиційними”) та почути про можливість проведення нової сесії незабаром. Херсонці продовжують боротьбу за обґрунтованість тарифів та надання належних транспортних послуг, а також за прийняття законного рішення з приводу тарифікації проїзду. Члени «Активної Громади» Херсона в авангарді цієї боротьби.

 

 

м. Зіньків

22 лютого координатор ВІ «Активна громада» Лариса Мельник провела відкриту лекцію у громадській приймальні політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Темою лекції була діяльність, мета, завдання та цілі ВГО «Інститут Республіка» і зокрема, проекту «Активна громада:право вибору».

Зіньків 27

Учасникам лекторію вдалося подискутувати й подумати над запитаннями: Чому така низька явка на виборах? Чи довіряємо ми нашій місцевій владі? – Якщо ні, то що заважає цій довірі? Чи готова громада співпрацювати із владою, чи хоче тільки пред’являти їй свої претензії? Про способи налагодження діалогу та методи співпраці планується обговорення при наступній зустрічі.

 

м. Кропивницький

21 лютого команда «Активної Громади» Кропивницького – студенти Кіровоградського державного педуніверситету  ім.. Винниченка Тетяна Григорьєва та Артур Габрієлян, разом з регіональним координатором кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолієм Стояном провели чергове інформування відвідувачів ЦНАПу.

Кропивницький 27

Тему для інфогодини вибрали завдяки публікації в газеті «Наші Вісті» – медична реформа. Таким чином, активісти консультували громадян про конституційні права громадян на життя, здоров’я, медичну допомогу, які має гарантувати держава. Роз’яснювали жителям Кропивницького, як можна довідатися про фінансування комунальних закладів охорони здоров’я та впливати на прийняття рішень органами влади щодо поліпшення якості надання необхідних послуг у міських поліклініках та лікарнях. Також запрошували громадян приєднуватися до «Активної Громади».

23 лютого в КДПУ імені Володимира Винниченка відбувся диспут на тему «Виборча реформа: за і проти», в якому взяли участь Геннадій Маламен, студент даного вузу, депутат Кіровоградської міськради (ВО «Свобода») та регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян.

Кропивницький 27.2

Зі студентами – майбутніми політологами обговорювали різні питання щодо відкритих списків, імперативного мандату, підкупу виборців, гендерної квоти у виборчих списках, відповідальності депутатів за «кнопкодавство» та участь у сесійних засіданнях тощо. Учасники заходу виявили зацікавленість стосовно участі в кампанії «Активна Громада: право вибору». Вони висловили бажання використовувати публікації в газеті «Наші Вісті» для підготовки семінарських занять та відповіли на запитання опитувальника щодо активності громадян.

 

 

м. Запоріжжя

22 лютого представники «Активної Громади» Запоріжжя підписала меморандум про співпрацю з ГО «АРТ-Простір» у рамках проекту «Активна Громада: право вибору».

Також активісти проведели презентацію Інституту «Республіка» і проекту під час заняття в центрі безкоштовної освіти для дітей і підлітків з малозабезпечених сімей. У результаті було досягнуто домовленість про серію освітніх зустрічей для школярів старшого віку від «Активної Громади» на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

 

м. Тернопіль

24 лютого

Чи вважають себе тернополяни активними жителями свого міста? Та чи цікавляться діяльністю органів місцевої та обласної влади? Відповідь у черговому відео-опитуванні від «Активної Громади Тернополя» та ТЕН «ТЕРЕН».

 

 

м. Харків

21 лютого представники «Активної Громади» провели інформаційну годину у приміщенні Дергачівської районної бібліотеки.  Говорили про реформу з децентралізації влади. Переглядаючи останній випуск газети «Наші Вісті», де багато йшлося про добровільне об’єднання громад, громадяни просили роз’яснити сутність та переваги цього важливого процесу.

Харків 27У ході дискусій координатор ініціативи Олександр Міщан поінформував громадян про фінансові переваги децентралізації, перерозподіл податків на користь місцевих бюджетів та зміцнення дохідних частин місцевих бюджетів в наслідок об’єднання громад. Зокрема, детально зупинилися на інструментах участі мешканців у публічній політиці на місцевому рівні.

24 лютого представники «Активної Громади Харківщини» у місті дергачі Харківської області провели чергову інфогодину. Говорили з пересічними громадянами про останні законодавчі особливості процесів децентралізації державної влади та реформування місцевого самоврядування.

Харків 27.2

Обговорили нову редакцію Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та дійшли висновку, що ухвалення цього законодавчого акту є важливим кроком для розвитку місцевого самоврядування. Також не оимнули увагою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ( приєднання територіальних громад)». Активісти пояснили громадянам зміст цього нормативного документу, зокрема, що відтпер вводиться законодавча процедура приєднання окремих громад до вже існуючих об’єднаних громад, що спрощує подальші процеси децентралізації та об’єднання територіальних громад. Це особливо важливо для Харківської області, де показник об’єднання громад є одним з найнижчих в Україні.

 

м. Суми

22 лютого відбулась презентація діяльності ВГО «Інститут Республіка» та ініціативи «Активна громада» у Сумському національному аграрному університеті. Активісти говорили із студентами про здобутки організації у громадській діяльності; презентували найближчі стратегічні пріоритети й плани; розповідали про завдання, цілі та успішні приклади діяльності в інших населених пунктах по Україні.

Суми 27

Координатору ініціативи вдалося більш детально поспілкувалися зі студентами щодо заходів «Активної Громади Сум», зокрема він запросив молодь до участі в грі дебати в рамках проекту «Активна громада: право вибору».

  

м. Ужгород

23 лютого в Ужгородському прес-клубі відбувся круглий стіл на тему: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін», організований Закарпатською обласною організацією Комітету виборців України. Під час заходу учасники обговорили законопроект, який стосується використанню політичними партіями коштів, отриманих із Державного бюджету України на фінансування їх статутної діяльності. За ним визначаються на що партії можуть витрачати кошти, встановлюється відповідальність за нецільове використання ресурсів і пропонується на законодавчому рівні визначення частки коштів, яку партії мають спрямувати на розвиток їх місцевих осередків.

0201

Представник Інституту «Республіка», регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Микола Яцков, підтримуючи у загальному державне фінансування політичних партій, висловив пропозицію стосовно спрямованості видатків державних ресурсів. Необхідно підвищувати якість підготовки партійних активістів. Адже, Інститут «Республіка», спостерігаючи за роботою місцевої влади, практично не бачить пропозицій альтернативних політик від депутатського корпусу та партій.

 

м. Рубіжне, Луганська обл.

23 лютого активісти провели бесіду з Рубіжанським філіалом Східноукраїнського національного університету імені В. Даля: директор погодив подальшу взаємодію зі Студентською радою та заступником з виховної роботи. Представники вишу також підтвердили свою участь на зборах ВІ «Активної Громади» з приводу гри дебати.

У свою чергу координатор ініціативи Дмитро Бондаренко проконсультував молодь щодо реалізації норми про 3% бюджету ВНЗ на студентські потреби та грантову діяльність: запропонував їм юридичну допомогу при реєстрації юридичної особи (із залученням проекту USAID «Громадянин в дії») та допомогу в стратегічному плануванні. Студентська Рада також зацікавилася запропонованими ідеями щодо «молодих помічників» депутатів: депутатам волонтерська допомога – молодим фахівцям буде запис в резюме; знайомство з керівниками міста та підприємств під час депутатських комісій, міськвиконкомів та пленарних засідань міських рад; досвід вирішення проблем та діловодства.

 

м. Добропілля, Донецька обл.

24 лютого

Під час інформаційної години в Добропільській міській бібліотеці представники «Активної Громади» не тільки роз’яснювали відвідувачам моменти безпосередньої участі в житті своєї громади, а й практично допомогли у вирішенні нагальної проблеми жителів однієї з вулиць приватного сектору.

Добропілля 27

Координатор «Активної Громади Добропільщини» Сергій Калінін розповів жительці вулиці ім. К. Литвинової, як створити ініціативну групу для збору підписів для заяви до свого депутата з вимогою відремонтувати нарешті розбиту дорогу, куди звернутися і що робити надалі. Наступного тижня запланували зустріч з усіма бажаючими, де «Активна Громада Добропільщини» розповість про інструменти участі і прийняття колективних рішень.

  

  

с. Тарасівка, Київська обл.

25 лютого на кінцевій зупинці 801 маршруту представники «Активної Громади» Тарасівки провели інформаційну годину з метою підвищення політичної освіти громадян та їх можливостей впливу на місцеву владу. Під час розмови консультували мешканців про механізми впливу на рішення, які приймають обрані ними депутати, закликали відвідувати засідання постійних комісій та сесії ради, бо їхня присутність надихає депутатів і завдяки цьому вони відчувають суспільну підтримку.

Тарасівка 27

Також активісти пояснювали перехожим, навіщо потрібне звітування депутатами про їхню діяльність, чому важливо стежити за звітністю та як подавати доручення виборців. Завдяки консультаціям та роз’ясненням законодавства громадяни отримали знання, які зможуть використати найближчим часом.

  

м. Дрогобич, Львівська обл.

27 лютого Дрогобицький осередок політичної партії «Українська Галицька Партія»  підписав Меморандум про співпрацю з ВГО «Інститут Республіка». Згідно з документом, сторони відповідно до своїх завдань і чинного законодавства, усвідомлюючи потребу у сприянні поступальному розвитку українського суспільства на засадах верховенства права, демократії та дотримання прав людини, заявляють про намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи. Їх мета полягає в: політичній просвіті, активізації та залученні молоді до впливу на розвиток власної громади, а також обговоренні актуальних реформ в Україні, зокрема реформи місцевого самоврядування, виборчої реформи, реформ у соціальній сфері.

Дрогобич

У ході зустрічі активісти проговорили й напрямки спільної роботи, зокрема – щодо тренінгів-навчань для студентської молоді в місті.