Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14.02. – 21.02.

м. Добропілля, Донецька обл.

14 лютого члени «Активної Громади Добропілля» підписали Меморандум про співпрацю з секретарем Добропільської міської ради Віктором Древалем і отримали запрошення відвідати завтрашню сесію міськради, щоб представити депутатам проект «Активна Громада: право вибору». У ході розмови також домовилися про тісну співпрацю задля підвищення політичної відповідальності в громадян.

1.Добропілля

Цього дня активісти також зустрілися з куратором Добропільської міської дитячо-юнацької організації «Мрія» Валентиною Верещагіною. На зустрічі було досягнуто взаєморозуміння з принципових питань розвитку активності в громаді, політичній освіті громадян, починаючи з дитячо-підліткового віку. Крім того, Валентина Вікторівна підтримала пропозицію «Активної Громади Добропольщини» щодо спільного проведення циклу зустрічей ініціативних членів «Мрії» з шкіл Великого Добропілля з представниками міського керівництва, депутатами місцевої ради, а також домовилися про проведення інших заходів в рамках проекту.

15 лютого на черговій сесії Добропільської міської ради координатор «Активної Громади» Сергій Калінін представив присутнім депутатам кампанію «Активна Громада: право вибору». Він розповів про основні моменти і напрямки роботи в рамках цього проекту, завдання та цілі, яких мають досягти в результаті реалізації проекту.

2. Добропілля

Під час засідання активіст запросив депутатів відвідати першу зустріч з активною молоддю, яка відбудеться на початку березня і буде організована спільно з Добропільською дитячо-юнацькою організацією «Мрія». Ні в кого з присутніх в сесійній залі не виникло будь-яких питань чи зауважень. Відтепер активісти розпочнуть аналізувати звіти депутатів, далі взаємодіяти з кожним з них індивідуально й налагоджувати діалог.

 

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

16 лютого представники ВІ «Активна Громада» Зінькова підписали Меморандум про співпрацю із головою Зіньківського районного осередку Всеукраїнської організації «Союз організацій інвалідів України» Людмилою Сохацькою.

1. Зіньків

Як зазначає координатор ініціативи Лариса Мельник, проведення просвітницької роботи та виховання політичної відповідальності потрібне не лише серед молоді, а й серед дорослого населення. Не бути осторонь суспільних процесів – дуже важливо для такої вразливої категорії українців, як люди з обмеженими можливостями.

18 лютого «Активна Громада» Зінькова підписала Меморандум про співпрацю з представниками Зіньківської районної організацієї політичної партії «Соціал-демократична партія». У ході розмови та представлення кампанії виявилося, що ці люди активно підтримують просвітницьку роботу серед населення і членів політичних партій, яку проводить ВГО «Інститут Республіка».

2. ЗіньківТому, активісти сподіваються на плідну співпрацю щодо організації та участі представників цієї партії в заходах у рамках проекту «Активна Громада: право вибору».

 

  

м. Богуслав, Київська обл.

 15 лютого

Цикл презентацій проекту «Активна Громада: Право вибору» навчальним закладам м.Богуслава завершився підписанням Меморандуму про співпрацю із директором ЗОШ №2.

1. Богуслав

За словами регіонального координатора ініціативи Анастасії Ращенко, під час спілкування виявилося, що керівництво деяких навчальних закладів дещо бентежить зв’язок проектів з політичною сферою. «Проте, як на мене, саме політична просвіта, яка починається вже зі школи, допоможе підготувати дітей до сучасних реалій та виховувати їх відповідальними, ініціативними громадянами міста, країни. І не менш важливою вона є серед дорослого населення. Власне, такий меседж і несемо, спілкуючись з громадянами, молоддю, активістами, журналістами, партійцями, владою – усім, з ким комунікуємо в процесі реалізації проекту», – зауважила Анастасія.

 

  

м. Рівне

16 лютого у Рівному пройшла чергова інфогодина, під час якої представники ініціативи знайомили перехожих з діяльністю ВІ «Активна Громада», розповідали про успішні історії використання інструментів участі за допомогою газети «Наші Вісті».

1. Рівне

З мешканцями активісти також обговорювали питання підвищення тарифів на комунальні послуги, проблеми створення ОСББ будинками, яким вже декілька десятків років, та проблеми щодо пошуку компромісу між всіма мешканцями будинків. У свою чергу жителі Рівного висловлювали побажання більшої активності від міських обранців, хоча і не знають депутата по-своєму окрузі. Для того, щоб отримати більше інформації, громадяни довідалися про консультаційні години в Рівненській обласній бібліотеці.

 

м. Тернопіль

Чергове відеоопитування від ВІ «Активна громада» в м. Тернопіль та інтернет-видання «Терен» відбулося під час інфогодини. Цього разу в громадян запитували про те, що вони знають про звіт депутатів та виконавчого органу міста: 

 

 

м. Кропивницький

Налагоджувати  мости між владою та громадою вчили під час тренінгу, що відбувся 15 лютого в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА. Учасниками цього заходу були посадові особи місцевих органів виконавчої влади, організатором виступила «Активна Громада Кропивницького».

1. Кропивницький

Під час тренінгу розглядали методи комунікацій влади з громадянами та громадськими організаціями, зокрема щодо прозорості та відкритості державних органів влади для людей. Говорили про поліпшення якості надання адміністративних послуг, а також як зробити так, щоби влада та інститути громадянського суспільства діяли в унісон, а конструктивні пропозиції від громадян (через звернення та електронні петиції) бралися владою до розгляду та виконання.

16 лютого відбувся диспут «Виборча реформа: за і проти» в Кіровоградському інституті розвитку людини (директор Валентина Пупишева), ініційований координатором «Активної Громади» Анатолієм Стояном , за участі Володимира Муравйова – депутата Подільської районної ради.

2. Кропивницький

Протягом заходу дискутували з учасниками – студентами інституту – щодо оптимальної для України виборчої системи, відкритих списків, депутатської недоторканості, імперативного мандата, голосування молоді на виборах тощо. Обговорювали участь студентів у кампанії «Активна Громада: право вибору» відповідно до підписаного меморандуму про співпрацю між вишем та ВГО «Інститут Республіка». У свою чергу Володимир Муравйов поділився досвідом депутатської та волонтерської діяльності, закликав молодь займати активну життєву позицію та здійснювати вплив на владу шляхом застосування інструментів громадської участі.

 

  

м. Южне, Одеська обл.

16 лютого відбулася чергова сесія Южненської міської ради, на яку представники ВІ «Активна Громада» були запрошені як заявники петиції щодо облаштування усіх пішохідних доріжок міста зручними спусками.

1. Южне

Документація щодо реалізації даної ініціативи вже підготовлена, зараз активісти очікують на виділення належного фінансування, яке має надійти з наступного місяця (за словами начальника архітектурного відділу міста Сергія Оришаки). Крім цього, після сесії члени «Активної Громади» мали можливість розповісти депутатам від «Опозиційного блоку» про проект «Активна Громада: право вибору» та домовитись про співпрацю в рамках кампанії.

с. Тарасівка, Київська обл.

18 лютого члени «Активної Громади» провели інформаційну годину з метою підвищення політичної освіти громадян та їх можливостей впливу на місцеву владу. Під час зустрічей з мешканцями села активісти цікавилися питанням щодо написання доручень виборців та контролю їх виконання депутатом, запитували чи звітував депутат їхнього виборчого округу про свою роботу в раді та на виборчому окрузі. Консультували про правові аспекти відкликання депутатів місцевих рад та дієві механізми громадської участі.

Тарасівка

У результаті проведення інфогодини мешканцями було отримано базові знання стосовно їх можливостей впливу на місцеву владу, обов’язків депутата, його прав та підзвітності виборцям.

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

18 лютого у приміщенні БК Обознівки проводилися збори місцевих активістів, участь в яких взяли й представники «Активної Громади». Під час заходу обговорювали участь простих громадян у вирішенні місцевих проблем. За ініціативи учасників, зосередилися більш детально саме на співпраці простих людей з представниками влади. У ході обговорення наголошувалося на необхідності активної участі населення у житті свого населеного пункту, наводилися приклади позитивного досвіду саме активних громад. Потім і самі учасники ділилися здобутками інших громад за рахунок кооперації. Наприкінці зборів, з огляду на велику кількість позитивних результатів кооперації було вирішено посилити згуртованість людей, щоб ця практика поширювалася активніше.

1. Обознівка

19 лютого активісти провели в с. Обознівка інфогодина, у ході якої інформували мешканців про інструменти прямої демократії та залучення пересічних громадян до участі в реформуванні виборчого законодавства. За словами регіонального координатора ініціативи Сергія Міценка, під час розмови мешканці акцентували увагу на шкідливому впливу політичної агітації та говорили, що виборні особи більше витрачають на неї ніж на добрі справи для виборців. Таким чином, активісти мають за ціль налагодити конструктивний діалог між громадою та депутатами.