Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 08.11 – 14.11
м. Южне, Одеська обл.
10 листопада в приміщенні виконкому відбулась зустріч представників «Активної Громади» м. Южного із Ольгою Скульською – начальником відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Южненської міськради. Під час зустрічі активісти надали детальну інформацію щодо ролі громадського бюджету як інструменту прямої демократії у розвитку громади, у розвитку міста та налагодження ефективного діалогу між владою та громадськістю з його допомогою.
Регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Коновалов доповів також про впровадження даного інструменту в інших містах, де працюють представники ініціативи та про результати, яких вони вже досягли у цій сфері. Ольга Яківна, у свою чергу, повністю підтримала ініціативу щодо впровадження громадського бюджету (наразі, долучається та допомагає у його реалізації). Найближчим часом запланована зустріч із Ларисою Шегідою (керуючою справами виконкому) задля узгодження плану дій щодо впровадження даного інструменту.
10 листопада у м. Южне активісти провели також інфогодину. Підростаюче покоління висловило своє принципове бажання допомогти у розповсюдженні газети «Наші Вісті». Молода «Активна Громада» з неабияким запалом ознайомлювала людей із свіжими новинами Всеукраїнської Ініціативи. У свою чергу, старші представники інформували мешканців міста про інструменти участі (громадський бюджет, місцеві ініціативи) та наголошували на важливості їх запровадження, а зацікавленим людям розповідали про діяльність Активної Громади, закликаючи до активності.
11 листопада представники «Активної Громади» Южного зустрілись із Ларисою Шегідою (керуючою справами виконкому) та обговорили план подальших дій щодо впровадження бюджету участі у м. Южному.
Наразі, Положення про партисипаторний бюджет переданий на розгляд управліннями виконавчого комітету Южненської міської ради. Цього місяця, на жаль, за браком часу проект рішення щодо впровадження даного інструменту не встигнуть винести на сесію, а от з наступного місяця (до кінця першого кварталу наступного року) варто чекати прийняття рішення на користь громади. Активісти й надалі сприяють втіленню в життя важливого та необхідного інструменту прямої демократії та його подальшого використання у майбутньому.
м. Вінниця
11 листопада
Як зробити громадського активіста? – У Вінниці презентували практичний посібник. Презентація практичного посібника у формі театру? Подібний анонс від Інституту «Республіка», «Активної Громади» та NDI, котрі спільно сьогодні в «Артинові» презентували книгу «Інструментарій для громадян», певним чином інтригував.
«Це має стати збудником перетворення звичайних людей на громадських активістів», – продовжував уже під час презентації один з організаторів у своєму вітальному слові.
Цей посібник для тих, хто ще не є активістом, аби збудити людей до дій. У ньому: досвід кампаній «Стеж за грошима», «Активна Громада», ГО «Опора». У «Стеж за грошима», наприклад, ми питали у людей: а чи знаєте ви, чиї інтереси насправді представляє ваш кандидат? Хто його фінансує? Багато людей досі не знають: а чи маємо ми право на те і на інше у контексті громадянських свобод і права на інформацію, зокрема. Книга дає відповідь на запитання «З чого починати?» у громадському активізмі.
14 листопада відбулась зустріч координаторів ініціативи по впровадженню кодексів етики в роботу місцевих рад з Жмеринським міським головою Анатолієм Кушніром начальником організаційного відділу виконкому Попік Іриною та депутатами міської ради, у тому числі з депутатом від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Олегом Молдованом.
Під час зустрічі, сторони обговорили перспективи впровадження кодексу етики для голови та депутатів Жмеринської міської ради та підготовку до запланованої на 30 листопада панельної дискусії з обговорення проекту документів – Кодексу Етики та Положення про етичну комісію при міській раді.
Представники «Активної Громади» спільно з активістами ініціативи по впровадженню кодексів етики висловлюють сподівання щодо продуктивного результату співпраці громадських активістів та представників Жмеринської міської ради!
м. Зіньків, Полтавська обл.
11 листопада регіональний координатор «Активної Громади» Зінькова Лариса Мельник взяла участь у засіданні громадської ради при голові Зіньківської районної державної адміністрації. На заході було презентовано посібник із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян»,основним меседжем якого стало запитання: «Чому варто брати участь у політичних процесах?».
Під час зустрічі регіональний координатор також анонсувала представлення 19 листопада цього посібника у театралізованій формі «Один у полі не воїн» та запросила присутніх до участі в дійстві.
м. Кропивницький
8 листопада у приміщення Кіровоградського ЦНАПу міської ради відбулася інфогодина для жителів міста. Представники «Активної Громади» розповсюджували газету «Наші вісті» та інформували громадян про функції виконавчого комітету міської ради та можливість простих громадян впливати на прийняття цим органом рішень. Щоб пересвідчитися, як відбуваються засідання виконкому регіональний координатор ініціативи запрошував громадян відвідати виконком.
Таким чином, уже стає доброю традицією, коли засідання виконкому відвідують не лише представники ЗМІ, а й активні громадяни. До речі, цього дня участь узяв громадянин, якого було запрошено під час інфогодини. За словами активістів, саме присутність громадськості змушує владу бути якомога наближеною до інтересів населення, особливо коли мова йде про закриття пологового будинку, виділення земельних ділянок, використання комунального майна тощо.
11 листопада для лідерів громадської думки села Гаївка Кіровоградського району регіональний координатор «Активної Громади» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян провів лекторій: «Навіщо децентралізація селу?» У ході заходу випливли висновки: серед сільського населення сформувалась негативна думка про децентралізацію; районна влада не проводила інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.
І як виявилося, жителі не підтримують входження в об’єднану громаду з потенційним адміністративним центром в селі Аджамка, як зазначено в перспективному плані, а мають бажання бути в ОТГ з центром в селі Бережинка. Усе має відбуватися в законний спосіб на добровільній основі, рішення має бути отримане на громадських слуханнях, порядок проведення яких має бути прописано у відповідних документах. Про надання методичної допомоги сільській раді з боку ВІ «Активна Громада» було домовлено з очільником села Вітою Примак.
м. Тернопіль
10 листопада
Регіональний координатор та експерт ВІ «Активна Громада» у Тернопільській області Інституту «Республіка» Рустам Ергешов долучився до проекту «Ефективний розвиток об’єднаних громад». За ним у 9 об’єднаних територіальних громад будуть проводитися навчання, а також розроблятимуться Плани стратегічного розвитку, Статути громад та Правила благоустрою територій.
Окрім того, планується проведення спільного форуму за участю представників громад-учасників проекту, експертів та народних депутатів. Протягом всього часу реалізації проекту громади будуть супроводжувати та консультувати відповідні фахівці та експерти.
11 листопада
У рамках щотижневих інфогодин Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» в місті Тернопіль спільно з інтернет-виданням «Терен» провело опитування серед громадян. Мешканці міста мали дати відповідь на запитання: «Чи знаєте Ви депутата від свого округу? Якщо так, точи зверталися Ви коли-небудь до нього?»
Нагадаємо, опитування та інфогодини проводитимуться щотижня на театральній площі міста.