Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 11.10 – 18.10

м. Кропивницький

11 жовтня

«Навіщо децентралізація Великій Северинці?» – Про це 11 жовтня розмовляли представники  «Активної Громади» з Великосеверинівським сільським головою Кіровоградського р-ну Сергієм Левченком та секретарем Великосеверинівської сільради Ганною Коломієць. Під час зустрічі сторони обговорювали питання децентралізації влади та добровільного об’єднання територіальних громад.

За словами керівників села, станом на 1 жовтня, громада села Оситняжка має намір до об’єднання. Тому актив Великосеверинівської сільради отримав відповідь на питання: навіщо децентралізація цьому селу та  був поінформований про діяльність «Активної Громади» та Інституту «Республіка».

kropyvnytskyj

12 жовтня регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян ознайомився з роботою Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області. Надихнув його на це виступ Новоукраїнського міського голови (ОТГ) Олександра Корінного на регіональному форумі 6 жовтня. Проте, вичерпну інформацію про життя ОТГ, до якої входять 12 населених пунктів та близько 20 тис. жителів, – надала секретар міської ради Людмила Вишневецька. Вибори, що пройшли в березні цього року, сформували керівний склад міста, було обрано голову та депутатів, сформовано дієвий виконком, призначено в. о. старост сіл, розпочали формування структурних підрозділів, зокрема відділи освіти, ЖКГ, економіки, торгівлі, культури тощо.

kropyvnytskyj2

Координатор також отримав інформацію, що до 1 січня сільські ради, що входять до ОТГ, виконують свої бюджети, і в грудні мають прийняти загальний для всієї ОТГ. Як зазначає Анатолій Стоян, влада Новоукраїнської ОТГ зробить все можливе для того, щоб життя людей стало кращим, наближеним до омріяних – європейських стандартів.

13 жовтня в Кропивницькому пройшов тренінг, який організували представники «Активної Громади». Мета заходу – надати методику застосування інструментів громадського впливу на владу у вирішенні найважливіших проблем. Учасники тренінгу, а це переважна більшість студентів факультетів журналістики та фізмату Кіровоградського педуніверситету, визначили на їх думку основні проблеми в місті: поганий стан доріг, несанкціоновані сміттєзвалища та безпритульні собаки.

kropyvn3

Виходячи з обраної теми, учасники тренінгу обирали цільову аудиторію щодо вирішення зазначеної проблеми, готували звернення та електронні петиції до керівництва публічної влади. По завершенню заходу, чотири учасники вирішили стати волонтерами Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка».

 kropyvnyts3

 

 

м. Ужгород

12 жовтня відбулась зустріч представників «Активної Громади» Ужгорода із міським головою Іваном Погоріляком. Спілкувались про необхідність активізації громадян у справах міського врядування та їх участь в життєдіяльності міста. У ході розмови, активісти дізналися про те, що Перечин готується у січні-лютому 2017 до перших місцевих виборів ОТГ.

uzhgorod1
Тому тексти етичного Кодексу для місцевих рад та Положення про етичну комісію наразі спеціалісти ради ще вивчають. У результаті зустрічі, сторони дійшли згоди в тому, що дійсно нова влада повинна бути етичною. Тому цінності, принципи їх реалізації, окрім іншого, повинні бути погодженими сільськими громадами.

 

 

м. Жмеринка

13 жовтня був продуктивний день для представників «Активної Громади» після великої підготовчої роботи. Приблизно місяць тому, після зустрічі активістів з мешканцями міста щодо інструментів участі, жителі ініціювали колективне звернення щодо відновлення зовнішнього освітлення у їхньому мікрорайоні. Були зібрані підписи, потім звернення розглянуто на сесії і виділені кошти на ремонт. І ось сьогодні дізналися, що вже з наступного тижня починаються роботи з ремонту зовнішнього освітлення по вул. Одеська. Варто зазначити, що досягнено згоди з міським головою про винесення на розгляд сесії проекту програми «Про громадський бюджет у місті Жмеринка».

Додамо, що разом із польськими колегами активісти розробили проект, метою якого є посилення органів шкільного врядування за прикладом Польщі. І прийняли рішення про спільну реалізацію цього проекту з управлінням освіти Жмеринської міської ради. Міська рада бере на себе частину витрат, пов’язаних з реалізацією проекту. Відтепер молодь Жмеринки буде зі шкільних років вчитись інструментам прямої демократії.  Також «Активна Громада» Жмеринки ініціювала проведення круглого столу між представниками депутатського корпусу і міським головою, задля пошуку шляхів розв’язання політичного протистояння у місті, яке триває вже близько півроку і заважає приймати вкрай необхідні місту рішення.

 

м. Южне, Одеська обл.

15 жовтня у м. Южному відбувся тренінг «Використання інструментів участі, як шлях до народовладдя», організаторами якого були представники «Активної Громади». Мета заходу – проінформувати людей про різновиди інструментів прямої демократії, особливості їх використання, обмінятись досвідом стосовно практичного застосування та їх результативності.

yuzhne-1

У тренінгу взяли участь активні мешканці нашого міста, всі, хто бажає вирішити наболілі проблеми, користуючись при цьому необхідними методами впливу на владу та налагодження діалогу з її представниками.

На захід були запрошені Ольга Скульська (начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики ЮМР, регіональний модератор веб-сервісу «Розумне місто» у м. Южному), Ілля Юрченко (голова ГО «Енергія») та Віктор Лі (громадський діяч, котрий мав досвід роботи у КВУ). Зокрема, Ольга Скульська розповіла учасникам заходу про особливості роботи веб-сервісу «Розумне місто», практичні аспекти використання та значні результати, яких досягли за доволі короткий період існування даного ресурсу. Ілля Юрченко говорив про свій досвід використання інструментів громадського впливу на прикладі звернень до різних владних структур та про їх ефективність, особливо в тих випадках, коли людина налаштована рішуче. Віктор Лі розповів про особливості громадського контролю за виборчим процесом, про види порушень, котрі можуть відбутись під час голосування та про те як можливо запобігти подібній протиправній діяльності.

yuzhne2

Регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Коновалов у свою чергу, презентував ініціативу та результати діяльності «Активної Громади» як у місті Южному, так і в інших регіонах країни. Також розповів про всі можливі інструменти прямої демократії, котрими люди мають змогу користуватись. Він акцентував увагу на важливості та необхідності налагодження діалогу громади із представниками влади.

Учасники заходу ставили чимало запитань та проявляли інтерес до тем, які були представлені спікерами. У результаті, присутні домовилися про подальшу організацію зустрічей та проведення подібних заходів, аби долучити до активностей якомога більше людей і спільними зусиллями покращити своє життя та життя міста.

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

16 жовтня в с. Обознівка відбувся тренінг під назвою: «Як користуватися електронними петиціями?» Мешканці відгукнулись і на захід прийшли майже всі запрошені. Це свідчить, що люди готові користуватись інструментами участі, вирішуючи таким чином місцеві проблеми.

Разом з учасниками активісти визначили найактуальніші проблеми сіл Обознівка, Катеринівка та визнчилися, за допомогою яких інструментів ці проблеми можна вирішити.
Більш детально обговорювали електронні петиції.

oboznivka

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» Сергія Міценка, активісти заручились підтримкою учасників заходу щодо запровадження Громадського бюджету для Обознівської ради. Також домовилися відвідувати комісії та сесії місцевої ради, аби брати участь в управлінні селом. У подальшому, коли буде остаточно сформовано коло активних та відповідальних осіб, створиться громадська рада при Обознівській сільраді.

 

 

м. Луцьк

17 жовтня представники «Активної Громади» Луцька у селі Зимне Волинської області провели тренінг «Від теорії до практики: Як Зимнівська об’єднана територіальна громада використовує нові можливості реформи місцевого самоврядування». Головними тренерами були: В’ячеслав Католик  – голова Зимнівської ОТГ, він розповів про власний шлях процесу об’єднання та поділився досвідом своєї теперішньої роботи (зараз у селі є ЦНАП, пункт швидкого реагування та освітлення, на сонячній енергії); Анатолій Пархом’юк розповів про Державний фонд регіонального розвитку та шляхи залучення коштів до територіальних громад.

lutsk

Загалом дискусія видалась доволі жвавою та продуктивною, оскільки голова Зимнівської ОТГ – це приклад європейського та демократичного менеджера, яким і має бути кожен представник місцевого самоврядування. Також, після офіційної частини відбулася екскурсія Зимненським Святогірським жіночим монастирем, де учасники тренінгу поспілкувалися вже в неофіційній атмосфері.