Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.09 – 28.09

м. Луцьк

27 вересня у місті Луцьку відбувся Форум на тему: «Реформа місцевого самоврядування, інструменти участі громадян». Присутніми на заході стали представники громадськості, місце активісти та експерти. Під час Форуму присутні отримали різноманітну інформацію, яку доповідали:

1) Ігор Гузь – народний депутат України. Він, окрім загальних депутатських питань, активно допомагає кожному сільському голові свого виборчого округу в питаннях децентралізації. Нарізі, взяв курс на об’єднання територіальних громад Волинської області, тому з практики розповів про ефективність цієї реформи.
2) Сергій Григоренко розповів про необхіднсть розширення території міста Луцька, оскільки в процесі реформи до міста не приєдналося жодне одне село. Тому, можливо саме цей Форум змусить задуматися посадовців, лучан та жителів навколишніх сіл про майбутню долю міста.

lutsk-20

3) Валентин Малиновський – доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління СНУ імені Лесі Українки. Він розробив і продемонстрував дуже презентацію із цифровими показниками.
4) Олександра Скиба та Віталій Гліжинський – експерти Інституту «Республіка» розповіли про важливість прийняття на місцях статутів, які містять порядок застосування інструментів впливу громадян на місцеву владу. З цього приводу навіть плідно подискотували із учасниками форуму.

Також позитивним моментом було те, що на захід зібралося багато сільських голів Волинської області, яким отримала інформація стане корисною в подільшій роботі.

 

21 вересня представники «Активної Громади» провели інфогодину на Театральному майдані міста Луцька. Щоб зробити її цікавішою, активісти підходили до людей з запитанням: як часто вони в повсякденному житті стикаються із місцевою владою та з яких питань. Більшість відповідей стосувалися комунальних проблем. Говорили, що місцева влада цілком справляється з завданнями, тому часто з нею не стикаються.

З жовтня інфогодини активісти проводитимуться в обласній бібліотеці. Керівництво бібліотеки пішло на контакт та дозволило розмістили інформацію про інфогодину «Активної Громади» на своєму сайті.

 

с. Тарасівка (Київська обл.)

20 вересня року відбулася зустріч представників «Активної Громади» з Наталією Мошинською –  директором департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА. Тема зустрічі: Подання інформаційних запитів стосовно розгляду містобудівною радою Генерального плану села Тарасівка, Києво-Святошинського району. У результаті зустрічі встановлено, що на містобудівній раді розглядався Проект Генерального плану с. Тарасівка, в якому не були внесені зміни після громадських слухань. Протокол громадських слухань по Генеральному плану с. Тарасівка та Протокол Погоджувальної комісії не надавався, що дуже здивувало пані Мошинську.

tarasivka2Таким чином, прослідковується чітка корупційна схема зацікавлених осіб, з намаганням будь-яким чином протягти Проект Генерального плану села Тарасівка без погоджених з громадськістю змін. У той же час варто підкреслити, що працівники департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА зацікавлені у відкритості та прозорості роботи всіх органів влади, надають відповідну інформацію так, як і передбачено законодавством.

Після відвідування департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації активісти провели нараду з заступником голови ВГО «Інститут Республіка» Олександрою Скибою, юристом Юрієм Середою та визначили подальший план дій.

 

 

м. Чернігів

20 вересня представники «Активної Громади» завітали з робочим візитом до Краснянської сільської ради Чернігівського району. Метою зустрічі була презентація та ознайомлення присутніх з діяльності ВГО «Інститут Республіка», пошук шляхів співпраці та налагодження партнерських відносин.

Під час візиту регіональному координатору «Активної Громади» вдалося дізналася, що с. Красне буде входити до складу Іванівської ОТГ.  Наразі, процес створення Іванівської ОТГ ще триває, і до складу громади буде входити 5 сіл.

chernigiv2

У ході розмови з представниками сільради виявилося, що у представників майбутньої ОТГ є потреба в проведенні семінару щодо проектної діяльності та роботи з фондами-грантодавцями. Присутні також наголосили на потребі у тренінгу з написання проектів та залучення коштів для них. У результаті зустрічі, сторони дійшли згоди, що представники «Активної громади» проведуть відповідні навчальні заходи в листопаді 2016 року.

 

25 вересня згідно з попереднім розкладом та анонсом, відбувалась інфогодина від «Активної Громади» для мешканців м. Чернігова. Місце проведення – сквер біля музичного фонтану, поблизу Чернігівської міської ради. Протягом заходу мешканці міста отримали інформацію про стан впровадження реформ та децентралізацію в Україні. Проте, найпопулярнішими темами для обговорення все ж  залишається питання щодо створення ОСББ.

Під час зустрічі, один з мешканців міста (до речі, працівник ЖЕКу) висловив думку, що ЖЕКи – це надійно, і хоч люди звикли казати про ЖЕКи не в позитивному сенсі – без  них громадянам буде важко жити. Адже мешканцям треба приймати велику відповідальність на себе, а ніхто не звикли бути активними. Ще одна думка, яка прозвучала під час спілкування, була така: «А як бути жителям хрущовок, де мешкають самі пенсіонери, які фізично неспроможні кудись бігати та щось вирішувати?»

cherginiv2

«Загальне враження після проведеної інфогодини – люди хочуть змін, але бояться. Тому я зробила висновок, що треба більше проводити інформаційної роботи з громадськістю», – зазначила регіональний координатор «Активної Громади» Богдана Караваєва.

 

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

22 вересня

Щоб змінити країну, треба виховувати прийдешнє покоління з загальноосвітніх закладів, вишів, а ще краще з малечку разом з вихователями та педагогами. Саме з таким гаслом представники «Активної Громади» продовжують просвітницьку роботу серед студентської молоді. Скадовський технікум Херсонського аграрного університету налічує до 500 студентів денного та заочного навчання, які також потребують удосконалення знань з впровадження реформ в громадянському суспільстві.

Мета візиту активістів була презентація діяльності ВГО «Інститут Республіка», пошуку шляхів співпраці та активізації молоді, а також налагодження партнерських відносин по проведенню просвітницьких заходів у вигляді тренінгів і лекторіїв.

univer

Під час зустрічі, молодь цікавилася інструментами участі, а саме: створенню ініціативних груп, участі в проектній діяльності, роботі з фондами-грантодавцями. Студенти погодились на проведення наступного тренінгу з написання проектів. Учасники зустрічі отримали буклети Інституту «Республіка» та газету «Наші Вісті», дехто заповнив анкету волонтера й таким чином долучився до Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

 

 

м. Кропивницький

22 вересня біля кінотеатру «Зоряний» в Кропивницькому активісти провели інфогодину, яку вирішили присвятити інформуванню громадян з приводу питання: чи знають вони про повноваження міського голови та депутатів місцевих рад.

Як з’ясувалося у ході зустрічей, на жаль, громадяни мало знають про те, що мають робити мер і депутати міськради, яків них обов’язки, а тим більше депутатів районних у місті рад. Брошура Інституту «Республіка» стала посібником-помічником під час інфогодини. Адже громадяни отримали вичерпну відповідь на просте запитання: навіщо мер і депутати? та як мають діяти стосовно них громадяни?

kropyvnytskyj-20

27 вересня Ленінська районна у місті Кіровограді рада надала відповідь регіональному координатору «Активної громади» в Кропивницькому Анатолію Стояну на його звернення щодо запровадження електронних петицій.

У документі зазначено, що Положення про запровадження петицій буде розглянуте на черговому засіданні ради. У такому разі, активістам залишається здійснювати адвокасі кампанію та надати технічну допомогу в створенні інструменту Е-петицій на офіційному сайті ради.

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

22 вересня відбулося загальне зібрання представників громадських організацій району, зокрема й «Активної Громади». Першим питанням до розгляду було підведення підсумків нашої спільної піврічної роботи. Другим – підписання звернення до міського голови з вимогою проведення громадських слухань на тему: «Екологічна ситуація в районі».

Координатор «Активної Громади» Лариса Мельник повідомила присутніх про готовність виступити на слуханнях щодо проблеми роздільного збору і подальшої утилізації твердих побутових відходів:«Сьогодні, члени «Активної Громади» займаються збором підписів під зверненням до міського голови з цієї проблеми. Ми хочемо переконати міську владу, що зіньківчани готові до співпраці заради покращення екологічної ситуації в місті».

 

 м. Южне, Одеська обл.

23 вересня

Місто Южне може стати лідером по створенню ОСББ. Якщо раніше кількість подібних об’єднань можна було полічити на пальцях однієї руки, то наразі офіційно зареєстровано 29 будинків, які перейшли на дане управління. І це лише початок. До кінця жовтня ще близько 13 будинків планують створити ОСББ, наразі вони знаходяться в активній фазі збору документів.

У місті Южне всього нараховується 61 будинок, із них 58 мають можливість перейти на подібний вид управління. У відсотковому співвідношенні містечко Южне є лідером в Україні по створенню ОСББ. Цим питанням активно займається старший спеціаліст фінансово-економічного відділу УЖКГ ЮМР Віктор Самойленко. Він активно популяризує цю тему, консультує людей, допомагає проходити крок за кроком всі етапи процедури створення ОСББ кожному, хто в цьому зацікавлений.

yuzhne-20

Навесні 2016 року представники «Активної Громади» також долучились до інформування людей стосовно процесу переходу до ОСББ, оскільки подібне управління є ефективним та дає змогу людям брати на себе відповідальність за своє майно.

«За цей період ми мали змогу проводити консультації людям з приводу переходу, допомагали створювати, розповідали про зміни та нові можливості, котрі матимуть жителі будинків, були членами ініціативної групи та, навіть, мали змогу стали головами ОСББ (двічі). Наразі продовжуємо проводити просвітницьку діяльність щодо даної теми та закликаємо людей бути більш відповідальними, активними та, що дуже важливо, небайдужими», – зауважив координатор «Активної Громади» в Южному Андрій Коновалов.