Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 12.09 – 21.09

м. Кропивницький

13 вересня представник «Активної Громади» Кропивницького провів зустріч з керуючою справами Новенської селищної ради Оленою Шаповал. Предметом розмови стала тема – впровадження в селищній раді досить нового інструменту звернень громадян – «електронних петицій».

kropyvnytskyj-21

Від імені «Активної Громади» ВГО «Інститут Республіка» регіональний координатор Анатолій Стоян офіційно подав до селищної ради звернення та проект Положення про електронні петиції. Він також висловив намір надати організаційно-технічну допомогу задля активізації даного інструменту на офіційному веб – сайті селищної ради.

20 вересня за участю лідерів громадської думки села Бережинка Кіровоградського району представниками «Активної громади» проведено лекторій на тему: «Навіщо децентралізація селу!?»Під час публічного заходу відбувся обмін думками щодо можливих механізмів активізації односельчан в управлінні місцевими справами, їх участі в громадських слуханнях, зборах за місцем проживання та пленарних засіданнях сесій сільської ради.

kropyvnyts21

Гаряча дискусія стосувалася питання щодо впровадження на місцях реформи з децентралізації, зокрема об’єднання територіальних громад з потенційним адміністративним центром в селі Аджамка (відповідно до перспективного плану). Такий варіант активістів та жителів села Бережинка не влаштовує, тому вони вирішили йти своїм шляхом: агітувати громади інших навколишніх сіл приєднатись до них.

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

21 вересня відбулася зустріч координатора «Активної Громади» Сергія Міценка з головою с. Обознівка Олександром Мехальським. Зустріч була присвячена обговоренню впровадження бюджету участі у селах Обознівка та Катеринівка. Під час зустрічі активіст розповів голові про переваги даного проекту та охарактеризував його як необхідний інструмент участі. Також надав для ознайомлення адаптований проект Положення про бюджет участі для Обознівської ради.

Оскільки голова був обмежений у часі, він пообіцяв ознайомитися з текстом проекту більш детально пізніше та надати відповідь. Приємно відмітити, що ініціативу координатора «Активної Громади» цілком підтримала секретар, побачивши в проекті Положення низку переваг  для мешканців.

Надалі продовжиться робота серед місцевих депутатів щодо підтримки даного проекту.

 

  м. Тернопіль

14 вересня виконавчий директор та консультанти Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України спільно з активістом Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Інституту «Республіка» Рустамом Ергешовим відвідали Коропецьку територіальну громаду.

Поїздка відбулася на запрошення голови ОТГ Володимира Мельника. Протягом зустрічі учасники обговорили різноманітні питання, які стосувались ефективного розвитку громади. Особливу увагу працівники селищної ради приділили обговоренню порядку складання проекту місцевого бюджету.

ternopil21

Також керівництво ОТГ цікавилося питанням щодо написання стратегії розвитку громади, Статуту територіальної громади та залучення людей до прийняття рішень. На ці та інші запитання відповідали Ігор Гірчак, Роман Руснак та Максим Черкашин. Про особливість роботи з фондами та організаціями розповів активіст Всеукраїнської ініціативи «Активна громада», ВГО Інститут Республіка Рустам Ергешов.
У результаті зустрічі, учасники домовилися про співпрацю систематичне інформування у разі, якщо в працівників ОТГ виникнуть запитання або потреба в допомозі.

 

м. Черкаси

15 вересня в м. Черкаси відбувся семінар для депутатів місцевих рад та громадських організацій, під час якого говорили про законодавство України, про процес «децентралізації», про громадський бюджет. Представник ВІ «Активна Громада Сергій Слинько посприяв залученню до заходу громадських активістів, які під час заходу отримали корисний досвід спілкування з представниками влади.

Завдяки виступу Олександра Солонтая, можливо, хтось вперше відверто почув, що «реформа з децентралізації має на меті подолати цю панщину» та прагне «зробити громаду самодостатньою саме у ментальному плані». А від Любові Майбороди, депутата Черкаської облради, присутні дізналися про особливості бюджетного процесу.
Також кожен з учасників заходу отримав від «Активної Громади» актуальну та інформативну брошуру «Кроки утворення ОТГ».

cherkasy-21

21 вересня

Сума на громадський бюджет м. Черкаси з 2017 року збільшено до 10 млн грн., що вдвічі більше проти поточного року. Наразі, департаменти Черкаської міської ради закінчують проводити оцінку поданих проектів, які будуть реалізовуватися в 2017 році.

Активісти дякують усім, хто лобіював та підтримував цю ідею величезна повага. Нагадаємо, що відповідно меморандуму «Задай курс владі» щороку планується збільшувати суму громадського бюджету і довести його у 2018 року до 1% від загальної суми міського бюджету. Черкащани були в свій час першими, хто прийняв програму про громадський бюджет, а зараз мають найбільше коштів по Україні. Хочеться сподіватися, що Черкаси і надалі будуть лише лідирувати у просуванні інструментів участі громади.

 

м. Добропілля, Донецька обл.

16 вересня в м. Добропіллі відбулася зустріч представника «Активної Громади» з представником районної адміністрації Іриною Стрепоченко. Зустріч відбулася з приводу обговорення планів та проведення зустрічі з жителями сіл та селищ щодо надання інформації на теми: процес «децентралізації», особливості цього процесу в країні, залучення громадян до участі в життєдіяльності свого населеного пункту.

У ході зустрічі сторони домовилися про проведення сумісних заходів з представниками сіл та селищ щодо питання децентралізації. А також обговорення позитивного і негативного досвіду в різних куточках України.

 

м. Зіньків

19 вересня активісти Зінькова провели інформаційну годину в центрі міста, під час якої знайомили громадян з інструментами участі, розповідали про роботу Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада»  та розповсюджували газету «Наші вісті».

zinkiv-21Представники ВІ «Активної Громади» також продовжували збирати підписи під зверненням до міського голови щодо роздільного збору побутових відходів. Як зазначає координатор ініціативи Лариса Мельник, активісти прагнуть залучити якомога більше мешканців міста, щоб влада нарешті зрозуміла – люди хочуть навести у своєму населеному пункті лад зі сміттям.

 

м. Херсон

14 вересня в Херсоні у залі Конгрес-Холу ВГО «Інститут Республіка» був проведений форум на тему: «Децентралізація – шлях до народовладдя в Україні». Це питання зараз актуальне для Херсонщини, як ніколи, адже численні політичні маніпуляції багатьом заважають розібратися у суті реформи та користі, яку вона може принести селу.

На форумі херсонцям допомагали розібратися запрошені місцеві експерти, юрист-консультант з Києва Юрій Середа та голови новостворених об’єднаних громад.  Під час заходу голова Асоціації сільських, селищних рад Херсонської області – Наталія Возаловська – розповіла про стан реформи з децентралізації на Херсонщині та її результати. Далі експерт КВУ Володимир Молчанов розтлумачив деякі особливості бюджетотворення ОТГ і в чому його перевага порівняно із станом бюджетів до об’єднання.

herson-21

Юрій Середа коротко і доступно розповів присутнім основні міфи про децентралізацію та ґрунтовно спростував їх.

Але, звичайно ж, найцікавішим моментом була розповідь з практичного досвіду об’єднання та подальшого шляху нестворених об’єднаних громад від їх голів: Свінціцького Віталія (Асканія Нова) та Сергій Кліщевський (Григорівка). Присутні дякували головам не тільки за інформацію, але й натхнення та віру, що реформа вже має позитиві результати і що за наполегливої праці завжди будуть зміни на краще.

 15 вересня на базі факультету «Психології, історії та соціології» Херсонського Державного університету відбулась зустріч із студентами представників ВГО «Інститут Республіка».
Основною метою зустрічі було розповісти студентам, як вони можуть себе реалізувати у громадській діяльності – так званому Третьому Секторі, а також, які є можливості впливати на життя свого міста і своєї країни за допомогою інструментів участі громадян у місцевому самоврядуванні.

hers12Регіональний координатор ВГО «Інститут Республіка» Римма Бараненко  презентувала проекти діяльності організації в місті, а юрист організації – Юрій Середа розказав про всеукраїнську мережу, її дії та результати роботи. Далі була розповідь про представників у міській владі, що таке Статут громади, як використовувати інструменти участі, і які переваги реформи децентралізації в Україні.

Участь у заході взяло більше 80 чоловік, і в результаті – більше десятка присутніх проявили ініціативу брати участь в подальшій громадській діяльності.

 

19 вересня

Влада міста Херсон нарешті розпочала виконувати завдання від громади, під якими вона підписувалась у меморандумі «Задай курс владі» у рамках проекту від Інституту «Республіка».

За розпорядженням мера міста Володимира Миколаєнко наразі роблять нове дорожнє покриття вулиці Колодязна (що в Антонівці). При чому не частково, а повністю. За словами жителів, цей шлях обіцяли зробити десятиріччями і ось нарешті кладуть бетонне покриття.

herson

Щоправда трішки раніше зробили капітальний ремонт частини вулиці Комсомольська, якою їздить міський транспорт. Представники «Активної Громади» та антонівські активісти вважають це успіхом та результатом спільних дій.

  

м. Луцьк

20 вересня у рамках «децентралізаційного марафону», у якому взяли участь представники «Активної Громади», активісти їздили у селище Луків. Воно за перспективним планом має бути центром об’єднаної територіальної громади, а також відвідали село Смідин. Щодо села Луків – результати позитивні. Сільський голова досить активний: він видав розпорядження про ініціювання об’єднання, яке направить прилеглим сільським радам.

У Смідині ситуація ще не визначена, мешканці пообіцяли обдумати подальші кроки. Під час проведення зустрічей активісти роздали брошури Інституту «Республіка» про кроки об’єднання громад, які виявилися доречні. Адже містять коротку інформацію про те, що потрібно робити аби об’єднатися в ОТГ.