Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 26.03 – 13.04.18
м. Дрогобич, Полтава, Скадовськ
31 березня у Полтаві, Дрогобичі та Скадовську завершилися публічні консультації. Ці три міста стали першими в Україні, де влада і громадськість випробували новий для нашого суспільства інструмент взаємодії.
Публічна консультація – такий формат співпраці, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання.
Під час публічних консультацій громадяни могли висловитися, використовуючи онлайн-ресурс «Ваша Думка» або відправляючи SMS-повідомлення на відповідний номер.
Полтава
Полтавська область стала найпершою в Україні, де стартували публічні консультації. Це відбулося за ініціативи Полтавської обласної ради у межах кампанії, яку реалізує Інститут «Республіка».
Протягом двох місяців громадськість обговорювала, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава».
У публічній консультації взяли участь 6390 громадян.
Думки розподілися таким чином:
- Іван Мазепа – 2387
- Микола Гоголь – 1764
- Іван Котляревський – 1282
- Григорій Сковорода – 522
- Симон Петлюра – 435
Дрогобич
Метою публічної консультації у Дрогобичі було визначити слоган, який стане частиною туристичного обличчя міста. Над брендингом, що складатиметься зі слогану та лого, представники міської ради і громади працюють уже два роки. Під час публічної консультації до цієї роботи долучилася широка громадськість.
Усього в обговоренні взяв участь 461 громадянин.
На загал було винесено таке питання: «Який слоган найкраще презентує Дрогобич?».
Думки розподілилися так:
- варіант «Дрогобич – у ньому вся сіль!» – 345
- варіант «Дрогобич – аліґанське місто!» – 76
- варіант «Дрогобич – півтора міста!» – 40
Скадовськ
На публічній консультації у Скадовську громадськість розглядала питання назви головної площі міста. Історично так склалося, що багато років вона лишалася безіменною. Ідея щодо її назви обговорювалась у колі міських громадських організацій, з владою, проводились дорадчі консультації з лідерами думок. І нарешті питання винесли на публічне обговорення.
До публічної консультації долучилося 158 громадян.
Думки розподілилися таким чином:
- Соборна – 97
- Центральна – 61
Публічні консультації несуть рекомендаційний характер і їх результати будуть винесені на обговорення під час прийняття рішень місцевою владою.
***
м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.
2 квітня у Кам’янці-Подільському відбулася прес-конференція за участі представників місцевої влади, на якій представили першу консультацію з громадянами. Жителі Кам’янця-Подільського обиратимуть, «Де першочергово варто облаштувати сучасний сквер?».
Серед варіантів:
- Позаду Ратуші (пл. Польський ринок)
- Над каньйоном на Руських фільварках (вул. І. Франка, 3)
- В районі військового містечка (вул. Вокзальна, 89)
19 березня був підписаний меморандум з мером Кам’янця-Подільського Михайлом Сімашкевичем та Інститутом «Республіка». Відтак, у межах співпраці в місті періодично будуть проводитися публічні консультації з громадянами.
Висловити свою думку може кожен охочий, відправивши SMS «3841(пробіл)номер відповіді, на номер 093-177-00-35 або за посиланням vdmk.org/3841
***
м. Суми
31 березня в Сумському національному аграрному університеті відбувся регіональний дебатний турнір з політичних реформ серед студентів. Суми стали одним із перших міст, де визначилася команда, яка представить місто на Національному дебатному турнірі в Києві.
Мета турнірів – сприяти покращенню знань та навичок учасників у сфері виборчого законодавства, а також підтримки створення місцевих ініціатив, комунікації громадян з владою та просвіти у сфері реформ, перебіг яких підтримується громадянським суспільством. Також такий вид ораторського мистецтва розвиває навички та здібності у сфері публічних виступів, що будуть необхідними кожному.
Напередодні (22 та 29 березня) відбулися спеціалізовані зустрічі на тему ораторства, тем та правил дебатного турніру. Усі учасники пройшли тренінги з антикорупційної, виборчої та реформи політичних фінансів.
***
м. Кропивницький
У Кропивницькому відбулася відбіркова гра дебатного турніру з політичних реформ. За право вийти до фіналу турніру змагалися 8 команд студентів університетів. Учасники дебатували на тему відкритості влади. Ігри проходили за британським форматом парламентських дебатів.
Темою для дискусії стали такі актуальні питання, як «Квоти молоді у виборчі списки» та «Відкритість влади». Студенти ґрунтовно підійшли до підготовки та показали знання теми, вміння аргументувати власну думку.
Дебати проходили за «оксфордською» методикою. Тож студенти вищих навчальних закладів міста мали можливість ознайомитися з цією методикою у формі тренінгу та взяти безпосередню участь у турнірі. Наступним етапом є відбір представників до Національного дебатного турніру, що відбудеться у місті Києві.
«Враження від дебатів позитивні. З першого погляду помітно, що студенти не просто гарно знали матеріал з теми, а дійсно переймалися цими питаннями. Хочеться й далі проводити такі дебати, наприклад, на факультетах, з метою розвитку у всіх студентів ораторських здібностей, вміння аргументації та презентації. Такі дебати позитивно впливають на розвиток політичної свідомості та обізнаності, розвиток творчих здібностей та потенціалу. Ці навички є і, напевне, будуть ключовими у подальшій діяльності студентів і майбутніх педагогів», – поділилася враженнями студентка ЦДПУ Світлана Козлова.
***
м. Знам’янка, Кіровоградська обл.
У Знам’янці відбувся фінал дебатного турніру із політичних реформ серед учнів 10-11 класів та училищ. Стало відомо, хто з юних інтелектуалів Знам’янки представить місто в Києві – на Національному дебатному турнірі, де збереться найкраща та найрозумніша молодь з 30 міст України.
За кілька днів до цього дебатний турнір із політичних реформ пройшов серед учнів 10-11 класів та училищ міста на базі НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія». Під час заходу учасники продемонстрували свої ораторські навички, вміння відстоювати свою власну думку та переконувати опонента.
Фіналісти, які не посіли призові місця, отримали Дипломи учасників фіналу. Переможці теж отримали Дипломи, а також статуетки та спеціальні призи від Знам’янського осередку ВМГО «ФРІ». Усі учасники фіналу та члени журі отримали міні-подарунки від організаторів регіонального осередку ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка».
***
м. Житомир
3 квітня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка студенти місцевих ВНЗ змагалися за право поїхати на Національний дебатний турнір у Київ.
Турнір проходив у три тури:
1. Чотири паралельні гри по 8 учасників.
2. Півфінал – 2 паралельні гри.
3. Фінал.
Загалом у турнірі взяли участь 32 студента із 8 ВНЗ міста. Студенти дебатували на тему зниження вікового цензу для президента, зниження прохідного бар’єру для партій, а також щодо збільшення квоти молоді у виборчих списках. Теми досить актуальні на теперішній час для України, і молоді люди мали змогу висловити свою думку з цього приводу.
Море позитивних емоцій від дискусії отримали як учасники, так і судді та експерти. Студенти настільки поринули в дискусію, що дебати не закінчилися після завершення гри, а лише під час обіду.
***
м. Кремінна, Луганська обл.
5 квітня в приміщенні Кремінського професійного ліцею, що на Луганщині, відбувся дебатний турнір серед учнів ліцею.
Захід відбувався за британським парламентським форматом. До участі у дебатному турнірі були запрошені учні старших класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста. У дебатному батлі взяли участь учні Кремінського професійного ліцею та Луганського ліцею фізкультури та спорту.
Перед дебатами шляхом жеребкування учасників було розподілено на команди від лінії влади й опозиції та визначено теми дебатування. Для обговорення були запропоновані такі теми:
- «Ця палата має забезпечити відкриті списки на виборах»;
- «Ця палата має встановити квоту молоді у виборчих списках»;
- «Ця палата має забезпечити прозорі вибори Україні».
Теми були для молоді важкі, оскільки сучасна молодь не дуже активно цікавиться політичними процесами в Україні. Незважаючи на це, учасники доволі добре виконали свої ігрові функції, показали гарний рівень підготовленості до гри.
Шляхом жеребкування була обрана тема про квоту молоді у виборчих списках.
На переможців турніру чекає відповідальна підготовка до Національного дебатного турніру в Києві.