Марафон покликаний підвищити роль громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

26 вересня у Леополіс-холі відбувся марафон «Роль громадян у політичних реформах». Учасниками були представники партій, громадських організацій та університетів Львова, які мали можливість прослухати експертну думку та підвищити свою обізнаність у сфері політичних реформ, визначити свою роль у них.

АГ Львова Марафон

Спікерами виступали:

  • Ганна Гопко – народний депутат України
  • Володимир Квурт – міський голова м. Винники
  • Олексій Роговик – координатор Антикорупційного форуму Львівщини та голова Free Voice Information Analysis Center
  • Наталя Піпа – представник УГП.
  • Олександра Гліжинська (Скиба) – заступник голови Інституту «Республіка»
  • Анастасія Безпалова та Марія Цінцадзе – координаторки Інституту «Республіка» у м. Львів

АГ Львова Марафони

На обговорення були винесені питання щодо процесу впровадження реформ у Верховній Раді України, про антикорупційну та реформу політичних фінансів і виборчий кодекс. Спікери розповіли про важливі позитивні рішення українського Парламенту за останні роки. Зокрема Ганна Гопко виловила думку про високі шанси запуску Виборчого кодексу, але вже після парламентських виборів.

Львів АГ Марафон

Координатор Антикорупційного форуму Олексій Роговик розповів про світовий досвід подолання корупції. За його словами, існує два типи: природній та інституційний. Перший полягає у зміни природи і якості держави – знесення старих правил і формування нових – якісних. Інституційний – це «як ремонт у квартирі». Як зазначив пан Олексій, Україна, на жаль, використовує власне другий тип.

«Поки наші реформи є лише не дуже якісним косметичним ремонтом. Це той випадок, коли в нас є і фарби, і полотно, але виходить неякісна мазанина. Щоб подолати корупцію мають бути створені 3 умови: прозора і конкурентна економіка, сервісна та доступна в сенсі політики держава та тюрма для корупціонерів», – додав Олексій Роговик.

Модератором марафону була заступниця голови Інституту «Республіка» – Олександра Гліжинська (Скиба). Також Олександра провела для учасників марафону гру у форматі Уолта Діснея. Така методика полягає в розробці бачення та плану дій у впровадженні політичних реформ. Учасники діляться на 3 групи – мрійники, реалісти, критики – і кожен з них створює свою схему дій.

АГ Львів Марафон

За планом мрійників, будуть «кращі політики – кращі рішення – краще майбутнє.» А критики бачили найбільш ймовірний шлях залучення громади до реформ у діяльності візіонерів.

Довідка. Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактні особи: Анастасія Безпалова (nastiabezpalova@gmail.com, 0678963133), Марія Цінцадзе (maria.tsintsadze97@gmail.com, 0639078371)