Прихід весни спричинив підвищення активності у громадян. 31 березня у Полтаві, Дрогобичі та Скадовську завершилися публічні консультації. Ці три міста стали першими в Україні, де влада і громадськість випробували новий для нашого суспільства інструмент взаємодії. У квітні стартували публічні консультації в Добропіллі та Кам’янці-Подільському, заплановано також запуск у Львові та Зінькові.
Публічна консультація – такий формат співпраці, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Це питання виноситься на загальне обговорення. Кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.
Протягом двох місяців громадськість Полтавщини обговорювала, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». У публічній консультації взяли участь 6390 громадян. Думки розподілися таким чином: Іван Мазепа – 2387, Микола Гоголь – 1764, Іван Котляревський – 1282, Григорій Сковорода – 522, Симон Петлюра – 435.
Метою публічної консультації у Дрогобичі було визначити слоган, який стане частиною туристичного обличчя міста. Над брендингом, що складатиметься зі слогану та лого, представники міської ради і громади працюють уже два роки. Під час публічної консультації до цієї роботи долучилася широка громадськість. Усього в обговоренні взяв участь 461 громадянин.
На загал було винесено таке питання: «Який слоган найкраще презентує Дрогобич?». Думки розподілилися так: варіант «Дрогобич – у ньому вся сіль!» – 345, варіант «Дрогобич – аліґанське місто!» – 76, варіант «Дрогобич – півтора міста!» – 40.
На публічній консультації у Скадовську громадськість розглядала питання назви головної площі міста. Історично так склалося, що багато років вона лишалася безіменною. Ідея щодо її назви обговорювалась у колі міських громадських організацій, з владою, проводились дорадчі консультації з лідерами думок. І нарешті питання винесли на публічне обговорення.
До публічної консультації долучилося 158 громадян. Думки розподілилися таким чином: Соборна – 97, Центральна – 61
Публічні консультації тривають до 2 травня у Кам’янці-Подільському та Добропіллі! Будьте активними, ваша думка важлива! Під час публічних консультацій громадяни можуть висловитися, використовуючи онлайн-ресурс «Ваша Думка» або за допомогою SMS-повідомлення на відповідний номер.
У Кам’янці-Подільському влада консультується з громадянами щодо благоустрою міста. Висловити думку можна за посиланням: vdmk.org/3841 «Де першочергово варто облаштувати сучасний сквер?» Серед варіантів:
- Позаду Ратуші (пл. Польський ринок),
- Над каньйоном на Руських фільварках (вул. І. Франка, 3),
- В районі військового містечка (вул. Вокзальна, 89)
На першу публічну консультацію у Добропіллі винесли питання: «Яку зону відпочинку реконструювати першою». Обрати свій варіант можна за посиланням: vdmk.org/3242
- Міський парк культури та відпочинку (вул. Першотравнева)
- Сквер Центру культури та дозвілля (вул. Фестивальна)
Нагадаємо, що «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.
Протягом січня-березня у межах проекту «Задай курс владі» звітувалися мери міст, які беруть участь у проекті. Інститут «Республіка» проаналізував 7 із 13 звітів мерів – міст Богуслав, Добропілля, Дрогобич, Зіньків, Краматорськ, Скадовськ, Южне (звітування в інших містах заплановане на подальші місяці). Детальніше про діяльність та мічьких голів можна прочитати в аналітичному матеріалі.
Зазначимо також, що регіональні координатори спрямовують діяльність на підвищення обізнаності громадян про інструменти прямої демократії, активізацію населення та залученість до участі в прийнятті рішень на місцевому рівні. У межах діяльності Інституту «Республіка» налагоджує співпрацю з міськими радами шляхом підписання Меморандуму про співпрацю. Дану діяльність активісти проводять під час реалізації проекту «Задай курс владі». Таким чином, сторони заявляють про намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи з метою залучення громадян, аби впроваджувати пріоритетні цілі, котрі прописані у стратегіях розвитку міста.