Напередодні позачергових парламентських виборів у парку ім. І. М. Кожедуба відбувся тренінг “Партії: що про них варто знати?”

Під час зустрічі, 19 липня, відбувся екскурс в історію заснування політичних партій в Україні та країнах Європи. Учасники розглядали основні моменти програм кожної партії, різні політичні системи. Говорили про виникнення партій, їх трансформації, про фінансування партій, партійні списки та праймеріз.

Організатором виступає ВІ “Активна Громада” в м. Суми. В інтерактивному неформальному форматі тренерка Марія Солодуха розповіла про те, як розпізнавати справжні політичної партії від політичних проектів.

Обговорили і причини виникнення сучасних масових партій, серед яких:

  • введення загального виборчого права;
  • формування представницьких інститутів – тобто партії мають презентувати інтереси громадян з одного боку, з іншого – виборці маєють самі вчитись і заявляти про свої інтереси;
  • соціальна диференціація суспільства.

Клуб АГ, Суми

“Для мене поняття політичної партії стало від сьогодні простим та зрозумілим. Чіткі та структуровані розповіді тренера від політичних систем до конкретних партій надали змогу розібратися у виборчій системі нашої держави та розуміти, як діє механізм парламентських виборів”, — зауважила Владислава Сіроштан.

Після теорії присутні мали можливість змалювати модель ідеальної партії та представити її своїм колегам. Продивилися інформацію по виборчим фондам партій на сайті ЦВК, а також списки виборців. Надзвичайно цікавим, за словами учасників, був аналіз діяльності депутатів-мажоритарників в місті Суми, а також модельна гра: “Яким я бачу свого обранця”.

Клуб АГ Суми

“ До цього моменту навіть і гадки не мала, що є достовірні ресурси перевірки інформації щодо програм політичних партій. Завдяки даному тренінгу тепер знаю все про політичні партії та їхню діяльність і навіть трохи більше” ,— підсумувала Олександра Бублій.

Клуби «Активної Громади» проходять у межах проекту «Якісна інформація — якісний вибір», який направлений на підвищення політичної культури серед населення України та підвищення якості інформаційного простору у період парламентських виборів.

Проведення тренінгу відбувається за організаційної підтримки Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка та бібліотек-філій Сумської МЦБС.

Примітка. Проект «Якісна інформація — якісний вибір» виконується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.