У Івано-Франківську відбулося останнє свято «Фестиваль франківських дворів 2.0: від навчання – до згуртування»

22 липня мешканці будинку 145б, по вулиці Галицькій, провели завершальне свято в межах “Фестивалю франківських дворів”. Проект “Фестиваль франківських дворів 2.0.: від навчання – до згуртування” стартував 1 березня.

Основна мета – підвищити компетентність голів ОСББ, активізувати мешканців будинків та згуртувати їх для вирішення спільних проблем. Значну увагу організатори приділили неформальному спілкуванню, адже це допомагає об’єднуватися. Варто зауважити, що мешканці Івано-Франківська були не просто учасниками цих заходів, а й активно долучалися до їх організації та проведення.

дворики франик

Мешканці будинку 145б, вул. Галицька. 

– Найважче було пояснити мешканцям, що ці заходи організовані саме для них і не пов’язані з жодною політичною партією. “Фестивалі” проходили в передвиборчий період, і нам довелося переконувати усіх скептиків, які думали, що на святі буде присутня агітація. До організації заходів ОСББ залучали своїх активістів/ток і мешканців-волонтерів. До прикладу, в ОСББ “Пасічнянське” троє дорослих і одна дитина проводили майстер-класи й конкурси, які вони придумали самостійно. Показовим для нас є те, що після кожного заходу ми чули позитивні відгуки. Щоразу нас запитували: чи будуть такі свята проводитися постійно? Неформальне спілкування мешканців допомогло покращити атмосферу в будинках, – розповідає регіональний координатор Інституту “Республіка” Олег Серняк, організатор проекту.

Протягом останніх двох місяців було проведено п’ять таких “Фестивалів”. У проекті взяли участь мешканці будинків на: вул Г. Хоткевича, 54; вул. Вовчинецька, 25; вул. Набережна, 32; вул. Пасічна, 21 та вул. Галицька 145б. Загальна кількість учасників/ць п’яти “Фестивалів” понад 500 осіб.

франик

Спільне фото мешканців будинку Вовчинецька 25.

– Наше ОСББ утворилося два роки тому. Коли ми дізналися про проект “Фестиваль франківських дворів 2.0: від навчання – до згуртування”, вирішили використати цю можливість та налагодити відносини між мешканцями. Це був перший такий захід в нашому будинку. Найважче було організувати дозвілля для дітей і дорослих, але допомогли організатори, голови інших ОСББ і небайдужі мешканці. Аналізуючи, можу сказати, що деякі речі наступного разу я робитиму по-іншому, але загалом свято двору вдалося. До нас прийшло близько 30 мешканців з сусідніх будинків і всі залишили позитивні відгуки. Маючи такий досвід, восени ми зможемо вже самостійно провести схожий захід. Дякую організаціям-партнерам за чудову можливість зробити наше ОСББ дружнішим, – ділиться враженнями Маркіян Пюрик, голова ОСББ “Пасічна 21”.

Не даремно захід має назву “Фестиваль”, адже це справжнє свято і для дітей, і для дорослих. Солодкі подарунки, веселощі, повітряні кульки та багато креативу протягом декількох годин. А ще цікаві конкурси: перегони на самокатах, стрибки у мішках, змагання з бігу “у три ноги”, естафети й командні ігри.

Також у програмі були майстер-класи з виготовлення виробів із паперу та тістоліну, аквагрим, фокуси та навчання з акторської майстерності. Мешканці будинку №54 на вул. Г. Хоткевича навіть мали змогу побачити розважальну програму від міської пожежно-рятувальної служби.

хоткевича54 франик

Учасники/ці конкурсу “стрибки у мішках”, вул. Г.Хоткевича 54.

– Дякую за класне свято для дітей. Кажуть, що сучасні діти не вміють гратися нічим, окрім телефонів і планшетів. Сьогодні ми побачили, що це не так. Діти мають зараз все, окрім уваги та любові дорослих! – Надія, мешканка будинку №54 на вул. Г.Хоткевича.

Ініціатори зазначають, що проект допоміг людям зрозуміти важливість спілкування. Мешканці багатоквартирних будинків побачили, що організувати та провести свято можна самостійно та з мінімальними фінансовими ресурсами. А під час свята можна не лише веселитися, але й обговорювати та вирішувати спільні проблеми.

франик2набережна32

 Фото учасників/ць “Фестивалю” по вул. Набережна 32. 

Ще одним позитивним результатом стала “дружба” між ОСББ, які брали участь у проекті. За власною ініціативою активісти створили групу у “Вайбері”, де узгоджували різні організаційні моменти. Згодом ця група стала майданчиком для інформування про інші заходи та проекти. Завдяки такому інструменту комунікації можна швидко вирішувати проблеми та обмінюватися ідеями.

Підсумкову конференцію проекту планують провести у серпні. Вона дасть можливість головам ОСББ, активістам/ткам та усім охочим підвести підсумки “Фестивалю”. Сподіваємося, що усі залученні до проекту сторони продовжать спілкування та будуть співпрацювати надалі.

Для довідки. Проект «Фестиваль франківських дворів 2.0: від навчання – до згуртування» є одним із переможців Конкурсу інноваційних проектів і реалізовується ГО “Молодіжне ТЕЛЕбачення” за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та  Національного Демократичного Інституту (NDI).