У вирішальній ораторській битві серед студентів перемогла команда з Житомира, а серед школярів – зі Знам’янки.

1

Протягом 11-12 травня в приміщенні НТУУ «КПІ» Національний дебатний турнір із політичних реформ. 86 дебатерів 28 українських міст з усіх куточків України боролися за кубок та звання найкращих ораторів.

Молодь змагалася на теми антикорупційної, виборчої та реформи політичних фінансів. Вони добирали аргументи, демонстрували ораторські здібності, відстоювали позицію «Уряду» або «Опозиції».

Нац.дебатний турнір (15)

З вітальним словом виступили Олександра Скиба (Інститут “Республіка”) та Ольга Яшан (Дебатний клуб КПІ). Після чого Ієн Вудвард представив дослідження Національного Демократичного Інституту “Можливості та перешкоди на шляху демократичного переходу в Україні”, у якому взяло участь більше 7 тис. громадян.

Також дебатній битві передувала інформаційна дискусія «Політичні реформи в Україні: всі «За» і «Проти» за участі народних депутатів, журналістів та експертів із національних реформ. Ігор Попов та Олексій Мушак, народні депутати України, висловили свої думки з приводу стану реформ та можливих шляхів їх упровадження. За словами пана Олексія, зменшити рівень корупції в Україні допоможе технологія, яка мінімізує людський чинник і переведе більшість послуг в онлайн.

DSC_4701

У свою чергу експерти – Андрій Магера, заступник Голови ЦВК, Сергій Адаменко, Центр «Ейдос», Олексій Півторак, Центр Ua, Богдан Бондаренко, ЦППР, Максим Ключар, SACCI, Олексій Сидорчук, IFES, розповіли студентам та школярам про особливості прийняття Виборчого кодексу, про те, куди ідуть гроші політичних партій та як це можна відслідкувати. Дискусію модерувавРоман Скрипін, журналіст, телеведучий, засновник і керівник проекту Skrypin.ua.

32652399_1640307399380728_4294563753757769728_n

Дебатні відбіркові ігри та грандіозний фінал відбувся 12-го травня. Суддями заключної стали: Марина Сингаївська, заступник гендиректора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», Наталія Соколенко, телерепортерка, журналістка «Громадського радіо», Володимир Чемерис, голова Інституту «Республіка», Олександра Скиба, заступник голови Інституту та інші. Модератором фінальної частини був – Майкл Щур, тележурналіст, ведучий, актор, сценарист.

Нац.дебатний турнір (15)

«На фіналі молодь дискутувала про деталі виборчого кодексу, що буде, якщо він не буде прийнятий у Парламенті і як від цього постраждає країна та її громадяни. Я щиро рада, що такі речі розуміє молодь 15-22 років. Це означає, що майбутнє покоління політиків значно відрізнятиметься від більшості депутатів Парламенту сьогодні. Хотілося б, щоб депутати були такими ж мужніми, як молодь, яка приїхали в Київ на національний дебатний турнір з 28 міст України, відстоювала свою думку, розбиралася у складних темах виборчої, антикорупційної та реформи політичних фінансів», – розповіла Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка», організатор заходу.

За результатами відбіркових ігор 8 команд вийшли у фінал, де темою для дебатування було: «Ця палата має прийняти Виборчий кодекс».

4

Перемогу серед студентів отримала команда із Житомира – Ігор Савчук та Юлія Ніколайчук.

 «Кубок переможців їде в Житомир. Дякуємо нашим викладачам і тренерам. Ці два дні крутих і корисних дні, за які дякуємо Інституту «Республіка»! Ви робити справді хорошу справу», – поділилися враженнями житомиряни.

Серед школярів перемогу здобула команда м. Знам’янка (Кіровоградська обл.) – Олександр Коваленко та Марія Любушко.

Кращими ораторами Національного дебатного турніру стали – Філіп Штеренталь (м. Київ) та Данило Ралко (м. Дніпро).

32624551_1640293726048762_1364602549792931840_n

Дебатний турнір проходить у межах проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка». Національна битва відбулася за підтримки Дебатного клубу КПІ та консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».

3

Ми щиро вдячні всім, хто долучився та допомагав у створенні цього дійства: Надія Трищук, Ксенія Шишенок, Валерія Візьонок, Василь Бабич, Сергій Безпальчук, Сергій Багаліка, Максим Волович, Анатолій Колесніков, Петро Іванов, Михайло Корюкало.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше фото: Фото з турніру 11-12 травня