13179281_1195286220490725_5885142293926573432_n

15 травня  у с. Тарасівка, Києво-Святошинського району, відбувся Форум “Децентралізація: стан та перспективи реформи в Київській області”.

У заході взяли участь сільський голова Тарасівки В.Сизон, мер Боярки О.Зарубін, Координатор “Офісу Реформ” у Київській області В.Удовиченко, помічники народного депутата України,  депутати сільських та міських рад, а також жителі Києво-Святошинського району. Також виступили експерти Інституту “Республіка” та Інституту громадянського суспільства.

“Про що говорили і що найбільше цікавило людей? Про перспективу об‘єднання Тарасівської громади із сусідами: чи на базі Боярської міської громади чи об‘єднання сільських рад навколо Тарасівки? В друге не сильно вірять, першого трішки бояться. Бояться за міфічними причинами – а як “захистити” інтереси Тарасівки в Боярській раді, адже Тарасівка значно менша? Ми, мешканці села Нове, дивувались. А як захищаються інтереси Нового в Тарасівці?

Дуже гарно виглядав міський голова Боярки Олександр Зарубін. Він чітко сказав, що для себе вирішив однозначно – Боярка має стати центром нової ОТГ. Що це в цифрах? Сьогодні Боярка – це 40% всіх надходжень Києво-Святошинського району. Бюджет Боярки – 41 млн. гривень, а 60% ПДФО, що збирається в Боярці складає – 130 млн. грн! Це зовсім інша якість, інші можливості.

Голова Тарасівської громади Володимир Сизон був небагатослівним, він розуміє, що об‘єднання неминуче, але скидається, що для нього це не пріоритет, тому працювати над цим навряд чи буде (може я помиляюсь, але здається, що це дійсно так)”, – написав Директор з питань науки та розвитку ГО “Інститут громадянського суспільства” Анатолій Ткачук.

1 частина.MTS_000051000

Заступник Голови Інституту “Республіка” Олександра Скиба, яка модерувала захід, підкреслила, що децентралізація для Тарасівки – шанс стати на шлях розвитку.

“Об’єднання в територіальну громаду в рази збільшить бюджет та можливості населеного пункту. Як на мене, Боярка вже знає свої майбутні фінансові можливості, які вона матиме і без Тарасівки. Тож, об’єднатися з сильнішим партнером є в інтересах тарасівчан.  Звичайно, перед тим як об’єднуватися, слід створити ініціативну групу, яка прорахує майбутній бюджет та складе попередній план дій”, – каже Олександра.

Вона також наголосила, що у жителів Тарасівки є певні перестороги щодо об’єднання.

“Люди думають, що інтереси тарасівчан не будуть враховуватися. Але самим жителям потрібно ставати активнішими, відстоювати свої права та включатися у процес прийняття рішень на локальному рівні. Тоді ці перестороги будуть нівельовані”,  –  зазначила активістка.

Також на Форумі підіймалися питання: як реформа вплине на життя пересічних жителів Київської області? стан впровадження реформи в Україні та в Київській області зокрема? діяльність місцевої влади щодо впровадження реформи та впровадження механізмів участі громадян? як вплине реформа на бюджет громад?

Примітка. Форум відбудеться в рамках Всеукраїнської кампанії “Успішна Громада” у партнерстві Інституту громадянського суспільства та Всеукраїнської ініціціативи “Активна Громада” від Інституту “Республіка” за підтримки Національного демократичного інституту міжнародних відносин та Міністерства закордонних справ Канади.