«Активна Громада Жмеринки» шукає шляхи порозуміння між владою та громадою, п’ючи каву.
Проект «Зустрічі з владою за кавою» націлений на створення постійної комунікаційної платформи для зустрічей людей із представниками влади та обговорення нагальних питань міста.
Особливістю таких заходів є неформальна розмова з політсилами та незвичайна атмосфера. За філіжанкою ароматної кави містяни аналізують наявні проблеми Жмеринки та разом шукають шляхи їх розв’язання. Детальніше про зустрічі розповів регіональний координатор «Активної Громади Жмеринки» Андрій Сільченко.
Розкажіть, як виникла ідея таких неформальних зустрічей?
Ідея виникла під час зустрічі Клубу «Активної Громади». Ми спілкувалися з декількома депутатами щодо того, в який спосіб можна було б налагодити діалог між владою та громадою, як «зменшити прірву між ними». Поміркувавши, вирішили зупинитися на такому форматі, як кава і спілкування. Проте, ми ще відточуємо формат.
У чому сутність проекту?
Сутність в тому, щоб люди впродовж зустрічі могли запитувати у депутата все, що їх турбує. Важливо, аби громадяни побачили, що у владі працюють звичайні нормальні люди. А проблеми міста часто не розв’язуються лишень тому, що політсили не знають про них, а люди в той же час не звертаються до міської ради.
Як реагує громада? Чи багато людей відвідують зустрічі?
У межах проекту відбулося вже дві зустрічі, перша з яких пройшла у залі міської ради, друга – в громадському просторі, де нам сподобалося найбільше. Подібні локації створюють неформальну затишну атмосферу. Люди почувають себе там комфортніше і розмова йде легше. Містяни сидять за столами, просто на стільцях або взагалі на пуфах, п’ють каву з печивом і спілкуються з депутатами вільно, невимушено.
З кількістю людей експерементуємо. На першій зустрічі було 17 учасників, на другій п’ять. Ми зробили для себе висновок, що 5-10 гостей – це оптимальна кількість, оскільки тоді кожен може висловитися і захід не виглядає як лекція.
Чи легко йдуть політсили на контакт та погоджуються на розмови з громадою такого формату?
Навмисне назвали ці зустрічі «кава з владою». Для нас важливо, аби формат передбачав запрошення, окрім депутатів, ще й чиновників. Думаю, що одного дня черга дійде і до міського голови.
У час, коли ми аналізували останню зустріч, подумали, що варто дещо змістити акцент. І назвати проект якось по-іншому, щоби це виглядало так, ніби кличемо не громадян випити кави з представниками влади, а політсили приходять «на чашку» ароматного напою до людей.
Як плануєте продовжувати проект, коли закінчаться депутати міськради?
Людей, котрих можна запросити на зустріч ми маємо кілька десятків: керівники різних відділів та управлінь, або усі ті, хто мають причетність до влади. І якщо пити каву щотижня, то можна розписати графік на декілька місяців. А потім запрошувати повторно. Виходить, що кожному гостю варто завітати близько один раз на квартал.