Другий рік поспіль Інститут “Республіка” проводить дослідження з метою дізнатися, чи виконують депутати норму ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” щодо звітування за попередній рік роботи.
До складу Київської міської ради входять 120 представників народу, кожен з яких належить до тієї чи іншої партії та депутатської фракції. Джерелом дослідження був офіційний сайт Київської міської ради та інформаційний запит. Згідно з оприлюдненими даними, ІР проаналізував діяльність обранців за 2017 рік.
На сайті було оприлюднено звіти 87 депутатів зі 120, 33 депутатів звіти не були оприлюднені станом на 26 червня поточного року. Проте, ми не можемо однозначно стверджувати, що депутати взагалі не звітували. Можливо, дані були десь оприлюднені в пресі чи на інших інформаційних сайтах, але знайти їх не вдалося. Тому, кияни теж не мають можливості дізнатися про депутатську роботу.
Повним складом прозвітувала партія “Самопоміч” 23 з 23 депутатів.
Від “Свободи” подано 4 з 14 у раді.
15 із 17 прозвітувало депутатів від “Батьківщини”.
35 із 52 депутатів прозвітувало від “Солідарності”.
10 з 14 від “Єдності” та 4 з 14 від “Свободи”.
Відповідно до оприлюднених звітів, за 2017 рік депутати прийняли 64 332 громадянина та провели 3 440 зустрічей з виборцями на окрузі. За минулий рік вони отримали 16 888 скарг та заяв, особисто депутати вирішили 4 034 індивідуальних питання та 4 893 надіслали до інших органів й установ. Доля ще 7 961 скарги і заяви невідома.
Що стосується проектів рішень, то їх було подано 213, з яких 73 прийнято міською радою. Також депутати зазначають про підготовку та надсилання звернень – 13 327 шт. Ще однією з активностей, яку обранці вказали була підготовка та подання запитів до міської ради. Усього таких запитів було 55, з них 19 підтримано Київрадою.
Дослідженню й аналізу підлягала також робота в комісіях. Багато депутатів лише вказували, що вони є членами, головами, секретарями, але не вказували основної інформації по діяльності в комісіях. Відсутні дані, скільки засідань комісії відбулося, на скількох з них депутат був присутнім, у яких тимчасових комісіях він брав участь.
З усіх описаних активностей депутатів, ми виокремили ТОП-5 найпопулярніших робіт.
- Матеріальна допомога – 58 згадок
- Заміна вікон в житлових будинках – 41 згадка у звітах
- Встановлення дитячих майданчиків – 40 згадок
- Ремонт даху в житлових будівлях – 37 згадок
- Встановлення спортивних майданчиків – 32 згадки
Також у ході дослідження ми виокремили партії, які лідирують за тими чи іншими показниками. БПП “Солідарність” за 2017 рік прийняла найбільшу кількість виборців – 45 835 громадян, найменше – “Свобода”, усього 665.
Найбільше проектів рішень було подано “Солідарністю” – 89, але найрезультативнішими були рішення від “Самопомочі” 35- подано, а 23 прийнято радою.
Також хочемо виокремити деяких персоналій, що креативно виділилися серед інших депутатів.
Костянтин Богатов з політичної партії “Самопоміч” відзначився створенням парку культури та відпочинку “Парк Почайна”
Олег Петровець із політичної партії “Солідарність” створив сайт О!Легко, що має на меті збір інформації щодо проблем в округах.
Віталій Росляков також з партії “Солідарність” організовував Кубок Березняків з художньої гімнастики та настільного тенісу, чемпіонат з дворового футболу.
Алла Шлапак з партії “Єдність” організувала Гру “Я патріот України”, курс лекцій про професії, лекції та проекти з охорони здоров’я.
Також вважаємо за необхідне зазначити, що жоден депутат у своєму звіті не зазначив, де він або вона працює.