Міністерство охорони здоров’я України запрошує на публічні консультації щодо розроблення Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року (далі – Стратегія).
Підготовка проєкту Стратегії здійснюється на виконання Указу Президента України від 18 серпня 2021 року № 369/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».
Для розроблення проєкту Стратегії Міністерством охорони здоров’я України утворено міжсекторальну робочу групу (МРГ), затверджено положення про неї та персональний склад її членів.
Також утворено 5 підгруп МРГ за окремими тематичними напрямами, до роботи в яких залучено понад 80 експертів – представників органів влади, інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій тощо.
Також на офіційному сайті МОЗ у рубриці “Стратегія” забезпечено оприлюднення матеріалів, пов’язаних із роботою на підготовкою проєкту Стратегії.
Про консультації
Хто проводить?
Міністерство охорони здоров’я України за сприяння Національного Демократичного Інституту (НДІ), Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та Інституту “Республіка”.
Цілі публічних консультацій
Збір і опрацювання рекомендацій від зацікавлених осіб для подальшого доопрацювання Стратегії.
З ким консультуються?
● З надавачами медичних послуг (керівниками закладів охорони здоров’я, лікарями усіх ланок, медичним персоналом, профільними асоціаціями);
● З представниками органів місцевого самоврядування;
● З громадськими організаціями та пацієнтами;
● З експертами та науковцями;
● З представниками медичних навчальних закладів та їхніми студентами;
● З бізнес-спільнотою.
Про що консультуються?
Проведення публічних консультацій передбачає вивчення та оцінку позицій зацікавлених сторін та обговорення запропонованих пропозицій щодо ключових розділів Стратегії.
Де проходитимуть консультації?
Публічні консультації відбуватимуться у режимі онлайн на платформі Zoom. До консультацій запрошуються громадяни з усіх регіонів України.
Як взяти участь у публічних консультаціях?
Всі зацікавлені особи зможуть долучитись до консультацій після реєстрації за посиланнями:
Подія 1: 7 грудня (реєстрація)
Подія 2: 9 грудня (реєстрація)
Подія 3: 14 грудня (реєстрація)
Дати, теми та формат публічних консультацій
Формат публічних консультацій передбачає виступ представників МОЗ та інших експертів з питань охорони здоров’я. Після чого відбудеться серія запитань і відповідей та робота учасників у групах. Завершуються консультації презентацією напрацьованих у цих групах рекомендацій.
7 ГРУДНЯ
1. Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я
9 ГРУДНЯ
1. Громадське здоров’я, готовність та реагування на надзвичайні ситуації
2. Залученість людей та громад
14 ГРУДНЯ
1. Врядування у сфері охорони здоров’я
2. Кадрові ресурси системи охорони здоров’я (КРОЗ)
Також окрема публічна консультація передбачається с представниками бізнесспільноти в сфері охорони здоров’я.
Результат публічних консультацій
За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, висновки якого буде використано Міністерством охорони здоров’я України під час підготовки Стратегії. Цей звіт буде опубліковано на сайті МОЗ і розіслано всім зареєстрованим учасникам публічних консультацій.
Проведення публічних консультацій стало можливим завдяки підтримці британського народу, наданій через Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку.