Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 25.07.18 – 10.08.18
м. Кам’янець-Подільський
25 липня координатори «Активної Громади Кам’янця-Подільського» взяли участь у прес-сніданку, за запрошенням представників Комітету виборців України (КВУ). Захід присвячений інформаційній кампанії з інформування громадян про основні аспекти судової реформи.
На зустрічі також були присутні: представники Асоціації юристів м. Кам’янець-Подільського та Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України, адвокати, журналісти місцевих та регіональних ЗМІ.
Під час заходу учасники говорили про судову реформу, зокрема, про створення електронного суду та е-декларування. Також про прозорість судів та суддів, доброчесність та їх кваліфікаційне оцінювання. У ході обговорень дійшли висновку, що ця реформа потрібна, проте є певні перешкоди для її функціонування.
Серед них:
- недостатнє матеріальне оснащення судів;
- недостатня кількість суддів на районних округах;
- неготовність громадськості сприяти добросовісному розслідуванню тощо.
Проте, учасники зазначили, що із впровадженням судової реформи, зміни у місцевих судах відбуваються.
Схожий прес-сніданок проходив також у Кропивницькому.
***
м. Краматорськ
26 липня координатор «Активної Громади Краматорська» Олег Кучеров спільно з виконавчим директором ГО «Точка Доступу» Анастасією Прокопенко провели тренінг «Інструменти участі та активізації громадян». Захід проходив у стінах простору «FreeUa». На зустріч було запрошено усіх активних і небайдужих громадян міста.
Під час заходу учасники дізналися про існуючі механізми ефективної комунікації з представниками влади та комунальними структурами, прослухали про переваги, які надає участь у конкурсі проектів Громадського бюджету. Спікери розповіли учасникам про такі методи прямої демократії, як збори громадян, місцеві ініціативи, громадські слухання, бюджет участі та електронні петиції, про їх дієвість та користь.
На заході серед присутніх була й активістка та піар-менеджер ГО «Точка Доступу» Cвітлана Агаджанян. З власного досвіду вона розповіла, як покроково, об`єднавшись, можна змінювати не лише ситуацію на локації (школа в передмісті міста Дружковка та прилеглій території), а й світогляд жителів цілого селища в цілому.
Організатори заходу сподіваються, що подібні тренінги допоможуть в процесі консолідації громади задля розв’язання нагальних проблем від будинку та кварталу до цілого міста.
***
м. Київ
2-3 серпня координатори «Активної Громади» Житомира та Кропивницького провели тренінг для тренерів. Захід проходив у стінах офісу Національного Демократичного Інституту. У тренінгу взяли участь активісти на координатори Інституту «Республіка» з різних куточків України.
У перший день усіх присутніх навчали тримати увагу аудиторії, впливати на байдужих учасників, «моніторити» очікування. Також спікери розповідали про такі собі «фішки» та інструменти, якими має володіти успішний тренер.
Далі, активістам розповіли про види відповідних для занять приміщень та про те, яким має бути інтер’єр.
Насамкінець першого дня, учасникам розповіли, як правильно готуватися до своїх тренінгів, складати зовнішню та внутрішню програму зустрічі тощо.
У другий день учасники застосовували вже набуті знання на практиці: проводили власні міні-тренінги згідно з розданими їм сценаріями (про публічні консультації, звіт мера, студентський правозахист, інструменти впливу на владу).
Спікери першого дня спостерігали за роботою, а наприкінці, аналізували побачене.
Результатом були вражені: учасники показали гідний рівень підготовки й тепер застосовуватимуть усі знання на практиці, проводячи вже свої справжні тренінги в різних містах.
***
У Києві відбувся захід на тему: «Громадські обговорення типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи».
Зустріч проходила в коворкінгу «IZONE» за участі заступника міністра молоді та спорту України Яреми Олександра Йосиповича і представників ОТГ з кількох областей України. Комунікаційний координатор «Активної Громади Дніпра» взяв участь в обговоренні, заздалегідь був запрошений організаторами.
Окрім безпосередньої участі у заході Дмитро також розповів про діяльність Інституту «Республіка», про його проекти, зокрема про такі як «Право вибору» та «Задай курс владі».
У результаті обговорень були розроблені «драфти» «Типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи», розгляд яких відбувся вже 7 серпня у Міністерстві молоді та спорту України, а також, які будуть використовуватися при затвердженні типових положень про МКДО.
***
м. Рівне
5 серпня «Активна Громада Рівного» провели майстер-клас клас «Публічні Консультації: Знати. Вміти. Використовувати» в межах ІІ креативного етофестивалю «Ластівка». Організатори заходу облаштували локації громадських організацій та ініціатив і запросили до участі координаторів.
Під час майстер-класу активісти розповіли гостям фестивалю про такий інструмент, як публічні консультації. Координатори пояснили, в чому його користь та які він має відмінності від інших інструментів участі.
Активісти розповіли про ресурс «Ваша думка» за допомогою якого проведено публічні консультації у більш ніж десяти містах України.
Також ділилися позитивним досвідом впровадження цього інструменту в різних куточках країни.
***
м. Чернівці
6 серпня регіональна координаторка «Активної Громади Чернівців» Інна Пашанюк взяла участь у форум-театру. Захід проходив у Чернівцях в межах проекту UN Women Ukraine «Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки» за підтримки Уряду Швеції.
Учасники розповіли, що така неформальна зустріч має свої переваги такі, як:
- вичерпне вивчення проблеми цільової групи, адже розробниками сценарію виступають люди, яких вона безпосередньо торкнулася;
- загальне обговорення із подальшими висновками, ідеями, запропонованими шляхами розв’язання проблеми;
- «живі» емоції учасників дійства – акторів і глядачів;
- можливість зробити власне інсценування вистави, тобто запропонувати свій варіант розв’язання проблеми із залученням глядачів із залу.
Координаторка розповіла, що це її перший досвід участі у форум-театрі.
«Особисто для мене форум-театр відкрив очі на проблеми із життя сучасних жінок, над якими я навіть не замислювалася, зокрема, стереотипи у побудові сім’ї, розподілі обов’язків між батьками, гендерна дискримінація, потужний вплив релігійних і ксенофобських упереджень і т. д.», – говорить Інна.
Активістка підкреслила, що такі заходи досить корисні та дієві, отож чекає на проведення наступних форум-театрів у Чернівцях.
8 серпня у Чернівцях відбулося засідання “Клубу Активної Громади”. Натхненна відвіданим Форум-театром, регіональна координаторка “Активної Громади” Інна Пашанюк торкнулася проблеми порушення прав жінок, зокрема ВПО.
Разом учасники проаналізували матеріали: “Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)”, “Резолюції Ради Безпеки ООН “Жінки, мир, безпека”, “Загальну рекомендацію номер 30 щодо становища жінок в умовах запобігання конфлікту, у конфліктних і постконфліктних ситуаціях” й винесли певні важливі висновки:
найперше повинні впроваджуватися превентивні заходи із попередження дискримінації на гендерній основі, зокрема, держава повинна сприяти залученню жінок до вироблення законів й заохочувати їх лідерські ініціативи;
факти насильства мають бути розслідувані й покарані, політика нульової толерантності щодо торгівлі людьми та сексуальної експлуатації й наруги (СЕН) прийнятою;
країна має звернути увагу на проблеми жінок та дівчат, що постраждали внаслідок конфлікту, й забезпечити їм належні умови для освіти, роботи, медичного обслуговування, правосуддя і т. д.
м. Знам’янка
Чи є проблеми в місті та які шляши їх вирішення пропонують знам’янчани? Ці питання на інфогодині з’ясовували координатор ВІ “Активна Громада” в місті Знам’янка Олена Олізько та депутат Знам’янської міської ради Сергій Каратєєв.
Серед проблем озвучених знам’янчанами були: прибирання сміття та відсутність баків для сміття на південній частині міста, стан доріг та рух міського транспорту. У дискусійній розмові були знайдені варіації щдо усуненню цих питань як з боку депутатів, так і громадських організацій та громадян зокрема.
“Активна Громада Знам’янки” дякує за співпрацю Сергію Всеволодовичу та запрошує депутатів, громадян, волонтерів та громадських активістів долучатися до інфогодин, які проходять щосуботи 0 10:00 на привокзальній площі міста. Доречі активні співрозмовники отримали свіженький цікавий номер газети “Наші вісті” в якому можна дізнатись як “читати” декларацію, щоб знайти, за кого голосувати.