Креативні панелі, презентації громадських ініціатив, інноваційні розробки та нові підходи розвитку громадянського суспільства. Саме так протягом 16-17 листопада проходив один із наймасштабніших заходів у Києві.
На Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства Інститут “Республіка” та ВІ “Активна Громада” представляли заступник голови Олександра Скиба та координатор ініціативи в м. Ужгород Микола Яцков.
Під час панелі “Capacity Lab” Олександра Скиба дискутувала з учасниками про важливість залучення громадян до всеукраїнських реформ. У свою чергу пан Микола, під час панелі “Цукерня”, презентував Посібник “Інструментарій для активних громадян”. У ході заходу представники Інституту “Республіка” поспілкувались із представниками ІСАР “Єднання”, донорською організацією “Pact”, EED, представником посольства Королівства Нідерланди (MATRA) (домовились про зв’язок, щоб запланувати зустріч). Також вони познайомилися з ГО, що займається роботою з волонтерами, а саме, допомагають організаціям правильно залучати і співпрацювати з ними.
Щорічний захід цього разу дивував учасників рівнем підготовки та організації. Різні панельні дискусії про громадську активність, про нові підходи та інновації громадської діяльності. Не менш цікаві були дискусії про українські реалії, виставки успішних ГО, які ділилися своїми історіями успіху та досвідом. Саме з метою взаємного обміну організатори зібрали на одному заході активістів з усіх куточків України.
Учасники отримали можливість поспілкуватись із донорами, що працюють в Україні та дізнатись про особливості співпраці з такими організаціями з метою впровадження корисних громадських ініціатив. Експерти, що були присутні на заході активно спілкувались з активістами та давали свої поради стосовно організаційного розвитку. На прохання учасників коментували свіжі політичні новини та й просто спілкувались із колегами та друзями про майбутні напрямки діяльності й можливості розвитку громадських організацій.
“Іншими словами – цей форум величезний майданчик для обміну інформацією, знайомств та укладання домовленостей направлених на розвиток громадянського суспільства”, – зауважила Олександра Скиба.
Приємним доповненням став виступ громадського діяча зі США Кена Філіпса, що успішно провів не одну адвокаційну кампанію та залучив ресурси до діяльності організацій. Він вручив учасникам Курсу професійного фандрайзингу, серед яких є представник Інституту Віталій Гліжинський, сертифікати про успішне вивчення курсу.