У Львові відбувся тренінг: “Публічні консультації: не зволікай – впливай!”

ВІ “Активна Громада” працює для того, аби підвищити рівень участі громадян у вирішенні суспільно-значущих питань. Однак, залучення громадян неможливе без їх постійного інформування та навчання. Проведення тренінгів та інформаційних годин – важливий аспект діяльності регіональних координаторів ВІ “Активна Громада”.

8 серпня, у Львівській міській раді, в рамках співпраці ВІ “Активна Громада” у м. Львів та відділу громадського партнерства відбувся тренінг з публічних консультацій. Цей інструмент дає можливість органам влади, які приймають рішення, чути думку громадян стосовно існуючих проблем.

тренінг ПК Львів

Думаю, що ми змогли донести до влади основні меседжі на користь впровадження та реалізації публічних консультацій із широким залученням громади міста. Акцентували увагу на використанні всіх можливих каналів зв`язку: від інформації на сайті міськради, у ЗМІ та соцмережах до проведення щотижневих інформаційних годин. Також, корисною є практика відвідання закладів із великою кількістю людей та розміщення оголошень у ЦНАПах, транспорті, роздача інформаційних буклетів на вулицях. Я переконаний, що завдяки публічним консультаціям ми зможемо вирішувати важливі проблеми міста разом, залучаючи якомога більше громадян до цього процесу, – розповідає регіональний координатор ВІ “Активна Громада” Юрій Недзельський.

Учасники під час тренінгу дізналися про інструменти громадської участі, саме:
– Електронні петиції, звернення громадян;
– Бюджет участі;
– Громадські слухання;
– Збори громадян;
– Громадські обговорення;
– Участь у засіданнях депутатських комісій та сесіях ради;
– Публічні консультації.
тренінг ПК Львів

Я вважаю, що цей тренінг пройшов вдало. Спікеру вдалося пояснити суть публічних консультацій, ознайомити всіх присутніх із ресурсом «Ваша Думка». Він значно спрощує процес голосування під час ведення інформаційної кампанії. Завдяки тренінгу я дізнався, що у Львові є “Активна Громада” та вирішив поповнити її лави. Інформація, подана тренером, буде корисною для покращення благоустрою країни. Такі тренінги показують людям, що їхня думка важлива і що від них залежить вирішення місцевих проблем. Необхідним є процес обговорення спірних питань між громадою міста та владою за посередництва активістів, – ділиться враженнями учасник тренінгу Остап.

Також учасники обговорили позитивні наслідки, які можуть отримати і влада, і громадяни в разі реалізації публічних консультацій? А саме:

Позитивні наслідки для громади:
– Налагодження діалогу з органами влади;
– Вдосконалення прийняття рішень;
– Вирішення місцевих проблем.

Позитивні наслідки для влади:
– Покращення обізнаності громадян щодо питань та альтернатив;
– Залучення громадян до прийняття рішень.

Як бачимо, процес вирішення проблем за допомогою публічних консультацій є дієвим та корисним для усіх сторін, що беруть у ньому участь.

Примітка. Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).