15 листопада у  Богуславі пройшов марафон: «Роль громадян у політичних реформах».

Метою заходу було залучити громадян до дискусії щодо політичних реформ, зокрема, антикорупційної, виборчої та реформи політичних фінансів. Ці зміни важливі для розвитку демократичної країни та взаємопов’язані між собою.

АГ Богуслав, марафон 1

Загалом,  форум-марафон відвідали представники міської ради, депутати міської та районної рад, партійці, журналісти, студенти, громадські активісти.

Перша частина заходу проходила у форматі панельної дискусії. Спікери-експерти розповідали, на якому етапі наразі впровадження тієї чи іншої реформи, які основні виклики існують та що насамперед потрібно реформувати. Зазначимо, що від учасників заходу до спікерів було багато питань й уточнень, тож дискусія була жвавою.

АГ Богуслав, марафон
Нагадаємо, серед спікерів були:
📌 Юрій Смоляр, депутат Богуславської міської ради. Він розповідав про антикорупційну реформу і про важливість залучення до цієї реформи громадян. Також пан Юрій зазначав про важливість громадського моніторингу у сфері антикорупційної діяльності.

📌Катерина Давиденко, аналітикиня Центру «Ейдос», розповідала про реформу політичного фінансування та як і які партії користуються цією реформою. Вона презентувала аналітику по парламентських партіях. Найбільш цікавим для учасників заходу була інформація про сфери, на які найчастіше витрачаються бюджетні кошти.

АГ Богуслав, марафон 2

📌 Анастасія Ращенко, координатор ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав розповідала про виборчу реформу, долучаючи до дискусії учасників. Зокрема, говорили про виборчий кодекс, сертифікацію членів виборчих комісій та покарання за виборчі злочини. Також спікерка говорила про роль громадян у впровадженні реформ на місцях та розповідала як ВІ “Активна Громада” у м. Богуслав залучає громадян до обговорення реформ.

Модерував захід – Віталій Гліжинський, координатор мережі ВІ «Активна Громада».

АГ Богуслав, марафон 3

Друга частина Марафону – робота в групах. Учасники  розбирали виборчу реформу за форматом Волта Діснея. Присутні поділилися на критиків, мрійників та реалістів. У групах вони напрацьовували бачення подальшого впровадження виборчої реформи та її вплив, зокрема, на Богуслав.

Власне, учасники вважали, що виборча реформа підвищить якість місцевої політики, що матиме результати на рівні Богуслава та району. Зокрема йшлося про розвиток інфраструктури та соціальної сфери міста. «Критики» вбачали і недоліки у реформуванні виборчої сфери: паперові бюлетені, відсутність відкритих списків і рейтингового голосування, обов’язковість прописки на місцевих виборах.

АГ Богуслав, марафон 4

Родзинкою  форуму, стала презентація відео щодо власного бачення виборчої реформи  студентів Богуславського гуманітарного коледжу.

Марафонську естафету Богуслав передав Жмеринці.

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в 30 українських містах, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Примітка. Марафони проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).