Координатор «Активної Громади» з міста Дніпро Дмитро Чернишов приєднався до Всеукраїнської ініціативи всього рік тому. Проте Дмитро вже має дві потужні історії успіху: проведення дебатів та започаткування політичної школи у рідному місті. Про найбільші досягнення, як координатора, мрії про Тибет та абміційні плани щодо депутатства в Європарламенті Дмитро Чернишов розповів журналістці газети «Наші Вісті» Ірині Семеновій.
– Розкажіть, будь-ласка, де Ви вчилися, хто за професією?
– Навчався у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на політолога. Мав дуже цікаве магістерське дипломне дослідження , присвячене феномену «піратських» політичних партій у країнах Європи. Працюю, власне, за спеціальністю – політичним журналістом, очолюю також громадську організацію, яка займається політичною освітою молоді.
– Чому вирішили займатися громадською діяльністю?
– Наприкінці 2014 року після виборів до Верховної Ради України відчувалося якесь розчарування, спустошення, яке потрібно було чимось заповнити. Потім я потрапив на семінар «Школа свідомого громадянина» Відкритого Університету Майдану в грудні 2014 року і невдовзі став активістом ВУМ. Я брав участь в організації заходів у Дніпрі, поширював інформацію про онлайн-курси та навіть був координатором ВУМ у місті протягом 2016 року. Громадська діяльність приносила задоволення та приємне відчуття від того, що можеш зробити щось корисне для свого міста, країни, світу. У громадській діяльності я знаходив, крім того, знання та навички за своєю спеціальністю, яких бракувало під час навчання в університеті.
– Яким чином долучилися до команди «Активної Громади» ?
– Про Інститут «Республіка» почув у 2016 році: мене зацікавили питання державного фінансування політичних партій та впровадження етичних кодексів у міських радах. Познайомився з тодішнім дніпровським координатором Інституту «Республіка» Артемом Амельченком. У 2016 та у першій половині 2017 року безуспішно намагався потрапити на заходи Інституту в інших містах. І раптом, наприкінці 2017-го побачив, що Інститут «Республіка» шукає координаторів. Навіть не роздумуючи, одразу заповнив заявку.
– Як працюється в команді, з якими перешкодами чи проблемами доводиться зіштовхуватися при проведенні заходів?
– Найголовнішою проблемою є нестача часу: неможливо охопити все, що хочеш зробити за короткий проміжок часу. Через це частина планів постійно відкладається на потім. В організації заходів найсуттєвіша проблема – коли все йде не за планом: немає фінансування за декілька днів до заходу, відмовили у наданні приміщення, прийшло вдвічі більше учасників, ніж розраховували, не приїхали спікери, не прийшли депутати. Різні ситуації бувають, але жодної безвихідної.
– Що найбільш вагоме вдалося здійснити за час координаторства? Що вважаєте найбільшим успіхом?
– Як на мене, найкраще нам вдалося провести дебатний турнір із політичних реформ на 40 учасників: тоді нам дуже допомогли Дніпровська міська рада та Дніпровське відділення Федерації дебатів України, а також Дніпропетровський регіональний інститут Національної академії державного управління. Переможець нашого турніру, Данило Ралко, став топ-спікером на Національному дебатному турнірі у Києві. Інша історія успіху – Практична політична школа, яку ми провели за підтримки голови Дніпропетровської облради консорціумом із організацій «Молодь Дніпра», Центр «СТАТУМ», «Європейське покоління», Інститут публічної влади, користуючись отриманим під час координаторства в Інституті «Республіка» досвідом. На заході зібралося близько 40 учасників, а головним спікером виступив народний депутат України Мустафа Найєм, були місцеві депутати та експерти.
– Які плани маєте по активізації громади Дніпра на наступний рік?
– Наступний рік значною мірою визначатиме майбутнє країни, адже відбудуться вибори Президента України та нового складу парламенту. Тож максимально інформуватимемо мешканців міста про те, наскільки важливо ходити на вибори та які громадянські права вони мають, як не піддатися політичним маніпуляціям, як контролювати політиків та через них реалізувати власні ідеї. Проводитимемо публічні консультації з громадянами.
– Що найбільше надихає у роботі?
– Найбільше надихають люди, заради яких ти щось робиш. Дніпровська поетка Наталія Балахніна назвала б це любов’ю, яку віддаєш людям та отримуєш від людей.
– Про що мрієте?
– Мрію побувати у Тибеті та Непалі, побачити красоти їхньої природи та познайомитися з традиціями тамтешнього населення. Колись мріяв заснувати власне книжкове видання, але вже час орієнтуватися на електронні книги. Хочу стати ведучим телепрограми, яка розповідатиме про життя представників української діаспори за кордоном. Також мрію обратися депутатом Європарламенту, коли Україна нарешті приєднається до Європейського Союзу (гадаю, це можливо на нашому віку).