Електронне голосування, гендерні квоти, етичний кодекс для депутатів, обмеження політичної реклами, віковий ценз виборців – дорослі теми, на які дебатувала богуславська молодь.
4 квітня в Богуславі відбувся дебатний турнір «Активна Громада: право вибору» в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». Це був новий формат участі для школярів і студентів, які змагалися за кубок. Захід відбувався на базі Богуславської спеціалізованої школи № 1.
Учасниками стали учні старших класів Богуславської спеціалізованої школи № 1 та студенти Богуславського Гуманітарного коледжу. Колегію журі складали секретар міськради Юрій Смоляр, депутат Ігор Кириченко, головний спеціаліст відділу культури Василь Крижанівський, редактор районної газети «Вісті Богуславщини» Лариса Угнівенко, представники ГО — Мельник Олександр та Олексій Рєпік.
Організатори вирішили використовувати формат дебатів, як цікавий спосіб підвищення політичної та правової інформованості молоді. Метою також було залучення її до активної громадської діяльності, розвитку ораторських здібностей та вміння відстоювати свою думку.
Учасники дебатували на теми: електронне голосування, гендерні квоти, етичний кодекс для депутатів, обмеження політичної реклами, віковий ценз виборців.
Під час гри молодь показала високий рівень підготовки, обізнаності в темах. Тому, журі було дещо складно визначити кращих з найкращих. Переможцями стали студентки 3 курсу Богуславського гуманітарного коледжу ( 31 група, «Правознавство»)— Юлія Петрученко та Яна Логойда — команда «Бастіон».
Саме ці дівчата поїдуть представляти Богуслав на національному дебатному турнірі у м. Київ 29-30 квітня, та разом з учасниками з 23 інших міст працюватимуть над перемогою — навчальною поїздкою до Польщі.
Дебатна ініціатива сподобалась і молоді, і адміністрації навчальних закладів, і глядачам. Тому, як зазначають активісти, продовжуючи реалізацію проекту «Активна Громада: право Вибору», вони планують організувати у місті Дебатний клуб для молоді.
Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.
Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).