Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 25.08.18 – 11.09.18
м. Знам’янка
25 серпня регіональні координатори «Активної Громади Кіровоградщини» Сергій Міценко, Олена Олізько спільно з волонтерами, активістами та пересічними громадянами провели засідання Клубу «Активної Громади».
Під час зустрічі учасники дискутували та тему щодо виборчого законодавства в Україні. Далі, обговорювали переваги, які отримає громадянське суспільство у разі прийняття депутатами Верховної Ради проекту Виборчого кодексу № 3112-1.
Активісти висловили сподівання, що в майбутньому знизиться до мінімуму підкуп виборців через запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками, а також очікують, що політична освіта громадян значно покращиться.
***
м. Кропивницький
4 вересня в ЦПК Кіровоградської ОДА регіональний координатор «Активної Громади Кіровоградщини» Анатолій Стоян провів тренінг про публічні консультації. У заході взяли участь державні службовці структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій Кіровоградської області.
Під час тренінгу учасники розглянули основні положення законопроекту «Про публічні консультації». Спільно обговорили концепцію й перші історії успіху використання цього інструменту в різних містах України з використанням ресурсу «Ваша Думка».
Усі присутні проаналізували та відзначали доступність і простоту реалізації публічних консультацій, які відбуваються в синергії активних громадян з органами публічної влади, і є корисними для обох сторін.
На завершення тренінгу учасники презентували розроблені проекти публічних консультацій, які можливі для проведення в містах і селищах Кіровоградської області. Нагадаємо, що влітку в Кропивницькому громадяни мали можливість узяти участь у публічній консультації самостійно.
***
5 вересня у стінах «Громадського офісу» Кіровоградської ОДА відбувся круглий стіл на тему: «Партнерство «Ініціатива «Відкритий Уряд». Регіональний аспект». На заході були присутні: посадовці структурних підрозділів ОДА, міської ради, головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області, а також представники інститутів громадянського суспільства регіону. Організатором заходу виступила громадська організація «Територія успіху» (виконавча директорка Інга Дуднік).
Під час засідання, учасники розглянули питання щодо історії становлення Партнерства, електронних сервісів Мінюсту, роботи органів публічної влади регіону і міста у впровадженні цінностей Партнерства, е-систему публічних закупівель «ProZorro» тощо.
У заході взяв участь й регіональний координатор «Активної Громади Кіровоградщини» Анатолій Стоян. Активіст проінформував присутніх щодо стану реалізації Партнерства в регіоні, навів приклади забезпечення органами влади права на доступ на публічну інформацію, участі громадськості у формуванні державної та регіональної політики, підзвітності органів влади та проведенню публічних консультацій, наголосивши на їх значенні та підтримці з боку міської ради міста Кропивницького.
За підсумками круглого столу складено план на майбутнє щодо співпраці всіх зацікавлених сторін.
***
м. Краматорськ
6 вересня команда «Активної Громади Краматорська» провела тренінг щодо громадського бюджету. Захід проходив у стінах соціального центру «Простір підтримки».
Спікери спільно з учасниками розглянули основні принципи функціонування та довгострокові цілі громадського бюджету. Далі присутні на практиці, у вигляді гри, спробували зрозуміти важливість спілкування одне з одним, об’єднання заради розв’язання суспільних проблем. Потім, учасники обговорили етапи впровадження громадського бюджету, основні правила, досвід та помилки, що траплялися минулого року.
Усі присутні отримали Положення “Про громадський бюджет Краматорська” з останніми змінами, що були внесені депутатами міськради на минулій сесій ради від 29.08.18.
А, власне, переможець ініційованої гри отримав подарунок у вигляді добірки книг щодо розвитку громади.
“Оскільки в Краматорську з 1 вересня стартувала інформаційна компанія з промоції громадського бюджету, то подібні заходи ми будемо планувати і надалі”, – додав регіональний координатор “Активної Громади” Олег Кучеров.
***
м. Суми
7 вересня відбувся підсумковий брифінг за участі представників влади, громадян і ЗМІ для підбиття підсумків першої публічної консультації в місті. Сумчани обирали, де слід облаштувати зону безкоштовного доступу до мережі Інтернет.
На веб-ресурсі «Ваша думка» було розміщено 5 пропозицій, з яких жителі мали обрати лише одну. Усього в публічному опитуванні взяло участь майже 300 осіб. У результаті найбільшу кількість голосів набрав варіант – парк відпочинку імені Кожедуба – (96).
Говорячи про сам інструмент публічних консультацій і ресурс «Ваша думка», координатор ВІ «Активна Громада» Інституту Республіка» Михайло Горкуша зазначив, що користуючись цим веб-ресурсом, містяни можуть обрати один із варіантів відповіді та визначити пріоритетність тих чи інших варіантів.
За попередньою інформацією нова точка дотупу до Wi-Fi буде облаштована в листопаді. Наразі їх у місті вже 24.
Публічні консультації відбуваються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту.
***
м. Зіньків
8 вересня Зіньків відзначав День міста. У межах святкування координатори «Активної Громади» провели акцію «Я люблю Зіньків!». У ході заходу, активісти спілкувалися з громадянами щодо того, що особисто вони зробили, або поки що прагнуть, задля того, аби їх рідне місто стало кращим.
Громадяни відзначили, що люблять своє місто і, звичайно, хочуть, аби воно було комфортніше для проживання. Тому мешканці розповіли активістам про необхідність відремонтованих тротуарів, про боротьбу з амброзією, про фонтан і про дитяче кафе.
Також зіньківчани продовжили флешмоб, започаткований під час святкування Дня Незалежності, щодо необхідності підписання договорів на вивезення побутових відходів і підтримку міської влади у боротьбі за чисте місто.
Заступник міського голови Геннадій Хорошун також підтримав акцію активістів, адже чисте місто – це здоров’я громадян.
***
м. Черкаси
10 вересня вЧеркасах відбулося засідання Клубу “Активної Громади”, під час якого було обговорено проект Декларації до політичних партій щодо підтримки реформ в Україні. Участь у засіданні взяли активісти, журналіст та студенти.
Під час обговорення учасники ознайомилися з проектом Декларації, обговорили шляхи комунікації та донесення цього документу до представників політичних сил. У цілому документ отримав схвальні відгуки, оскільки враховує більшість питань щодо необхідно підтримки в імплементації реформ в Україні.