Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 20.06 – 29.06
День молоді у м. Богуслав вдався! Учасники «Активної громади» влаштували для жителів невеликий концерт молодих талантів. До участі були запрошені дитячі, молодіжні та аматорські колективи, особливістю цьогорічного концерту став виступ саксофоніста.
Опісля відбувся показ стрічки «1000 слів» у кінотеатрі під відкритим небом. Активісти сприяють культурному та соціальному вихованню молоді, тому з минулого року була започаткована така традиція, аби мешканці альтернативно проводили своє дозвілля.
м. Богуслав (Київська область)
26 червня виконавчий комітет Богуславської міськради одноголосно надав дозвіл на облаштування скверу в місті. Відтепер активно розпочинається етап «фандрайзингу». Наразі, спільними зусиллями зібрано 4,5 тис. грн., загальний кошторис проекту дорівнює 30 тис.
Проте цьому передував місячний етап підготовки та подача заявки до виконкому, де активістам поставили низку вимог. Після виконання необхідних доручень та переконання членів комітету в доцільності створення міського скверу (попередньо місце планувалося здати в оренду), активістам дозволили облаштовувати місце відпочинку.
Варто зазначити, що учасники «Активної Громади» вже побудували та повністю обладнали транспортну зупинку, біля якої віднині функціонуватиме сквер.
Жителі міста вважають за доцільне відкриття зеленого парку, особливо влітку, коли кожен намагається втекти від спеки та розпеченого асфальту.
м. Черкаси
24 червня конкурсна комісія Мінрегіонбуду визначила координаторів регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку. Член Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Сергій Слинько став керівником регофісу в Черкаській області.
Вибір координаторів відбувався на основі загальної рейтингової оцінки, яка розрахувалась окремо для кожного учасника за результатом сучасного тесту на абстрактне, логічне та математичне мислення, а також голосування членів комісії.
У конкурсі взяли участь 64 кандидати на посаду координаторів регіональних офісів реформ з усіх областей України. Від кожної області комісія, до складу якої увійшли представники Мінрегіону та міжнародних партнерів, запросила по три кандидати: одного з них попередньо визначили облдержадміністрації, ще двох – представники Європейського Союзу та GIZ.
Зазначимо, що офіси створюються як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, тощо. Робота офісів забезпечить фінансову та правову допомогу, комунікаційний напрям, консалтинг з питань планування територій, соціального захисту, освіти, медицини.
23 червня у залі засідань Черкаської міськради відбулося третє засідання стратегічного комітету, який напрацьовує план розвитку міста. Два представники “Активної Громади” входять до його складу. У ході зустрічі обговорювалися існуючі дослідження, які можна використати для підготовки плану. Присутні дійшли згоди, що план має бути розроблений з максимальним залученням громади. У ході засідання присутні також розглядали найбільш оптимальні для Черкас методології підготовки стратегічного плану. Наступного засідання вже мають презентувати докладну інформацію щодо всіх методик, а також про результати їх використання у різних містах.
Зауважимо, що впровадження стратегічного плану розвитку Черкас – перший пункт меморандуму “Задай курс владі” , що був презентований на першій сесії міськради та підписаний міським головою. Меморандум попередньо був погоджений учасниками найбільшого форуму громадянського суспільства регіону – “Гарантуємо зміни”.
с. Тарасівка (Київська область)
24 червня “Активна Громада” Тарасівки розпочала підготовку до тренінгу з написання Проектів до Державного Фонду Регіонального Розвитку. Активісти надіслали відповідні Листи с пропозиціями взяти участь у тренінгу міському голові м. Боярка, сільським головам Тарасівки, Віти-Поштової, Малютянки, Забір’я, Бобриці, Княжичі. Ідея заходу – визначити основні напрями розвитку населених пунктів.
Наразі громадянам важливо зрозуміти, де і як можливо заробити кошти, на які проекти слід буде залучити надходження ДФРР, щоб сільські громади розвивалися швидше й ефективніше.
м. Жмеринка
27 – 28 червня розпочався тренінг студії громадської участі «Те, що робить тебе громадянином», який триватиме протягом цілого місяця. Організатором та координатором заходу є члени «Активної Громади». Серед учасників студії – студенти, молоді мами, пенсіонери і держслужбовці, – усі, кому небайдужа доля власного міста. Саме вони свого часу сторити громадський центр, на базі якого відбуваються соціально-освітні заходи.
Мета проведення студії – залучення та формування активної громадськості, яка сприятиме розвитку міста та своїм прикладом надихатиме інших жмеринчан до змін.
У ході проведення тренінгів організатори планують зробити масштабне опитування жителів Жмеринки, аби виявити напрям розвитку міста та розробити ініціативні проекти. Наступним кроком буде розробка плану дій і, як результат, – проведення широкої кампанії задля викорінення причин дослідженої проблеми.
м. Скадовськ
Минулого тижня стало відомо, що до Приморська та Ульянівська громади приєдналися до Скадовська. Представники зазначених громад наважилися на об’єднання після участі в районному Форумі з питань децентралізації, що відбувався у рамках «Успішої громади». Наразі процес об’єднання територіальних громад плідно триває. Команда Активної громади й надалі планує допомагати громадам долучатися до Скадовська. Нині ведуться переговори щодо приєднання Антонівської громади.