В Ужгороді завершилася публічна консультація щодо побудови підземного багаторівневого паркінгу на площі Поштовій.
Ужгород – адміністративний центр Закарпатської області в якому проживає більш ніж 100 тисяч населення. Як і більшість великих міст України він перевантажений транспортними засобами. Особливо гостро ця проблема відчутна в центрі міста, адже саме тут зосереджені основні адміністративні будівлі, багато комерційних, культурних, освітніх закладів, але немає достатньої кількості облаштованих місць для паркування. Наслідком цього є паркування автівок у непристосованих для цього місцях, що створює перешкоди для безпечного руху, як водіїв, так і пішоходів. Одним із можливих варіантів вирішення цієї проблеми є побудова багаторівневого підземного паркінгу на площі Поштовій.
Однак, перед можливим прийняттям такого рішення ужгородська міська рада ініціювала проведення публічної консультації аби дізнатися думку мешканців міста щодо цього питання. Варіантів відповіді було всього два: 1.) Так, підтримую; 2.) Ні, не підтримую.
Публічна консультація стартувала 12 березня та тривала до 25 березня включно. За цей час до обговорення долучилося 1042 місцеві мешканці. В результаті, більшість з них, а саме 77,2% або 804 учасники обговорення, підтримали ідею побудови багаторівневого підземного паркінгу на площі Поштовій. За умови, що паркінг має бути побудований в межах об’єму площі та зі збереженням наземної функції, як громадського простору. Однак, не мало ужгородців НЕ підтримують ідею такого будівництва. А саме, 22,8% або 238 учасників публічної консультації висловилися проти побудови паркінгу.
Журналісти видання “Про захід” дізналися у представників місцевої влади та архітекторів, які працюють над розробкою проєкту підземної парковки на площі Поштовій про подальші кроки щодо будівництва та приблизні терміни втілення цієї ідеї в життя. Детальну інформацію можна прочитати в публікації від 27 березня.
Публічні консультації – це відкрите обговорення конкретного питання, пропозиції щодо вирішення певної ситуації, яке здійснюється на території громади, області чи держави в цілому. Публічні консультації допомагають налагодити діалог між місцевою владою та громадянами (зацікавленими сторонами), почути різні точки зору та, як наслідок, прийняти найкраще рішення. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, які ухвалюють органи місцевого самоврядування.
В жовтні 2019 року команда Інституту “Республіка” зафіксувала позначку в 50 публічних консультацій, які були проведенні на місцевому рівні в Україні.
Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.