Які враження, які проблеми та виклики мають америнканці. Що вражає в країні, де панує демократія, а що ще варто акивістам ще зробити – читайте в записках координаторки.

Представниця «Активної Громади Запоріжжя» Анна Єрьоменко  розповідає про своє цікаве відрядження до США.

42087748_1972730489432179_9076251509838053376_n

Ділимося мудрістю

Це програма обміну досвідом. Українців було п’ятеро, з них: дві громадські діячки, включаючи мене, помічник народного депутата та радник омбудсмена.

Нам пощастило відвідати Вашингтон, Пенсаколу (штат Флоріда) Каламазу та Ленсінг (штат Мічеган), де відбулися зустрічі з представниками влади та громадськими активістами. Також нам вдалося відвідали школу, університети та капітолій, а ще, Державний департамент США.

Особливість цієї програми полягає саме в обміні досвідом. Це дуже цікаво та корисно усім. Колеги з Америки поділилися своїми історіями успіху та труднощами на шляху розбудови своєї держави. Нам багато розповіли і про історію Америки. Цікаво те, що вона часто схожа з історією України, адже розвиток у розбудові суспільства також був нелегким. У свою чергу, ми також поділилися досвідом роботи в Україні. Розповіли і про те, що поки викликає в нас певні труднощі.

41943680_1872883229454985_1521303271946321920_n

Відкрита влада – запорука успіху

Велику роль, тут, в Америці,  відіграють «маленькі громадяни», місцеві ініціативи. А ще, неймовірно вразила відкритість влади. Наприклад, в Америці можна зробити запит на робочу переписку чиновників, уявляєте?! В Україні це наразі не діє.

Також депутати ділилися своїми успіхами в роботі. В Америці досить часто послуговуються методикою «Від дверей до дверей», і працює це у такий спосіб: депутат персонально робить обхід виборців, з’ясовуючи існуючі проблеми, які потребують найшвидшого розв’язання. Політсили тут, переймаються і питаннями імігрантів (переважно з Мексики), і афроамериканським населення (в яких менша заробітна плата та досить засмічені жилі райони). Вражає те, що проблемами цих громадян переймається переважно біле населення. Ось така взаємовиручка.

Свідомі громадяни формуються змалечку

Розповіли нам і про системне залучення громадян до виборчого процесу. Виявляється, що це формується ще в ранньому віці в школі. Адже тут змалку навчають бути свідомими та відповідальними громадянами. Цей досвід неодмінно варто впроваджувати в Україні.

Спілкувалися з журналістом однієї з газет в Пенсаколі. Не втрималася, і поділилася нашим досвідом роботи у журналістиці. Розповіла, що проводимо інфогодини та розповсюджуємо газету «Наші Вісті». Журналіст підтримав таку нашу ініціативу, а також порадив зайнятися розвитком веб-сайт, адже майбутнє за інтернетом.

42183037_1871571036252871_5963691235867623424_n

Цікавим також було те, що у Чикаго, на березі озера почули українську мову, таку рідну та красиву. У результаті, познайомилися з чарівними дівчатами, які давно живуть в Америці, проте між собою спілкуються українською.

Спробувати щось нове ніколи не пізно

Сталося в моєму житті цікава подія. Я потрапила на вечірку – танці в стилі кантрі. На початку всі учасники вивчали рухи, а потім почалась…
Запоріжжя АГ

Щоб ви розуміли, середній вік учасників десь 70-80 років, але стільки активності та експресії я давно не бачила.

Через хвилин 40 я вже хотіла відпочити, але мене “забронювали” як партнерку на весь вечір! Це було дійсно емоційно та дуже класно. Усі люди, що мене оточували, були дуже терплячими до моїх помилок.