Протягом квітня-червня Інститут «Республіка» здійснив аналіз звітів депутатів місцевих рад. Не стала виключенням і діяльність депутатів Горішньоплавнівської міської ради. З’ясувалося, що не всі вони звітувалися про свою діяльність перед виборцями за минулий рік.

Депутатський корпус Горішньоплавнівської міської ради складається з 34 депутатів, які представляють 6 партій: «Солідарність» – 17, «Опоблок» – 6, «Наш край» – 3, «Самопоміч» – 3, «Укроп» – 3, «Соціал-демократична партія» – 2.

Інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік до міської ради подали 29 депутатів, зокрема від партії «Солідарність» – 14 (82%), «Опоблок» – 5 (83%), «Наш край» – 3 (100%), «Самопоміч» – 3 (100%), «Укроп» – 2 (67%), «Соціал-демократична партія» – 2 (100%). У порівнянні з попереднім звітним роком кількість депутатів, які прозвітувалися, зросла на 11,5%.

Депутатів, які не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік, 5 осіб (15% від загальної кількості народних обранців). З них двоє депутатів не здійснюють свою діяльність у місті: Валентина Сергачова («Укроп») та Руслан Лисенко («Опоблок»). Також один обранець зареєстрований у вересні 2017 року внаслідок процедури заміщення іншого депутата, тож і звітуватися Ірина Зеленська («Солідарність») буде пізніше. Окрім цього, два депутати з невідомих причин не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік – це Тарас Зінченко («Солідарність») та Павло Гаврильченко («Солідарність»).

ГП

Однак, стверджувати, що ці двоє взагалі не звітували ми не можемо. Можливо, депутати оприлюднили звіт десь у пресі чи на маловідомих Інтернет-ресурсах, але знайти документи не вдалося. А отже, виборці теж не мають змоги дізнатися їх про результати роботи за 2017 рік.

Аналіз контенту інформації про звітування перед виборцями виявив коло місцевих проблем, на які депутати звертали свою увагу найчастіше. Інститут «Республіка» визначив ТОП-5 видів діяльності депутатів Горішньоплавнівської міської ради:

  1. Матеріальна допомога громадянам – 21 згадок.
  2. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення дитячих майданчиків)  – 15 згадок.
  3. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення лавок) – 14 згадок.
  4. Благоустрій прибудинкових територій (озеленення) – 9 згадок.
  5. Встановлення спортивних майданчиків – 9 згадок.

Згідно з поданими звітами, у 2017 році депутати отримали від громадян 296 заяв та скарг, з них лише 68 (23%) було вирішено самими депутатами. Найменше даних депутати вказали про розв’язанням проблем ремонту тротуарів, встановлення громадських зупинок транспорту, а також проблемами щодо заміни вікон, дверей, лічильників у житлових будинках своїх виборців.

Загалом упродовж 2017 року 29 депутатів прийняли 216 громадян і провели 35 зустрічей. З огляду на кількість мешканців міста Горішні Плавні, а це понад 54 тисяч населення, такі цифри явно замалі.

Слід зазначити, що третина депутатів звітувалися за допомогою газети Горішньоплавнівської міської ради «Громадська думка». Це не є порушенням, проте звітування, перш за все, має відбуватися під час зустрічей із громадянами (ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”). Крім того, публікування депутатських звітів на офіційному сайті міської ради дало б змогу більшій кількості виборців докладно ознайомитися з діяльністю обранців. Тому, радимо Горішньоплавнівській міській раді розглянути це питання.

Хочемо також нагадати, що невиконання депутатом обов’язку звітувати є підставою для його відкликання в силу положень ст. 37 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”.