Під час онлайн Клубу «Активної Громади» обговорили інструменти е-урядування.

Мешканці міста Івано-Франківськ мали можливість долучитися до засідання Клубу «Активної Громади» на тему «Управління громадою онлайн», який відбувся 6 квітня. Участь в онлайн засіданні Клубу взяло 10 осіб, серед них – студенти, громадські активісти, представники ОСББ та вчителі. Досить символічно, що розмова про онлайн управління відбувається в форматі «Zoom конференції» та одразу демонструє користь від застосування онлайн інструментів.

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» в Івано-Франківську Олега Серняка, який виступив тренером заходу, цей формат окрім своєї інтерактивності та змістовності є дуже актуальним в наш час. А важливість інструментів електронного урядування лише зростатиме як для великих міст та країни в цілому, так і для малих містечок. Адже, саме за їх допомогою можна забезпечити доступ громадян до інституцій влади, адміністративних і житлово-комунальних послуг з будь-якого куточку країни.

Frankivsk

Під час онлайн засідання Клубу Олег Серняк розповів про суть, завдання та нормативно-правові засади електронного урядування в Україні. Також учасники дізналися про проблеми електронного самоврядування в Україні до яких варто віднести:

 • відсутність чіткого розуміння чиновників щодо об’єктів управління (вони управляють саме територією, а не людьми);
 • відсутність взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування;
 • фінансові обмеження щодо закупівлі програмного забезпечення;
 • обмежений доступ громадян та бізнесу до інформаційних ресурсів.

Учасники детально розглянули один із найбільш ефективних інструментів електронної демократії – публічні консультації. Тренер розповів про принципи їх реалізації та поділився досвідом Інституту «Республіка» щодо запровадження публічних консультацій в містах і громадах України.

На сьогодні вже проведено 56 публічних консультацій, в яких загалом взяло участь близько 30 тисяч осіб. Обговорення відбувалися в різних містах України, а питання щодо яких влада консультувалася з громадськістю були досить різноманітними:

 • обрання слогану Дрогобича;
 • першочергове облаштування скверу в Кам’янці-Подільському;
 • організація свята до дня молоді в Новоукраїнській ОТГ;
 • вдосконалення Стрийського парку у Львові;
 • розташування інформаційного екрану в Добропіллі;
 • тип дитячих пісочниць у Кропивницькому;
 • обрання слогану Черкаської області;
 • облаштування пішохідного переходу в Житомирі;
 • обрання герба П’ядицької сільської ОТГ.

Крайні публічні консультації відбулися в березні 2020 року в Ужгороді та в Хмельницькому. Ужгородці обирали концепцію туристичного логотипу міста та дискутували щодо побудови підземного паркінгу на площі Поштовій. А хмельничани вирішували чи потрібні їм додаткові платні атракціони в парку імені Тараса Шевченка.

PK March

Особливістю цього засідання Клубу «Активної Громади» стала участь депутата Івано-Франківської міської ради Івана Гарасимка, який висловив свою позицію щодо перспектив запровадження публічних консультацій в Івано-Франківську. Він розповів про приклади консультування міської влади з громадськістю: бюджет участі, затвердження генерального плану міста, розробка бренду Івано-Франківська. Водночас, він зауважив, що процедура ухвалення рішень міською радою відбувається без попереднього оприлюднення питань порядку денного, а це свідчить про відсутність наразі політичної волі щодо розвитку локальної демократії в Івано-Франківську.

Голова Правління одного з ОСББ міста Сергій Шевченко зауважив нагальну потребу запровадження публічних консультацій та розвитку електронних сервісів в Івано-Франківську. Всі учасники засідання онлайн Клубу «Активної Громади» погодилися з необхідністю використання елементів електронного урядування в місті. Наприклад, використання публічних консультацій сприятиме:

 • відкритості та прозорості функціонування органів місцевого самоврядування та державної влади;
 • підвищить доступ громадськості до інформації щодо діяльності органів місцевого самоврядування;
 • покращить комунікацію між громадянами, представниками бізнесу, неурядових організацій та місцевою владою.

Дякуємо всім учасникам, які знайшли час та можливість долучитися до засідання Клубу в онлайн форматі. Запрошуємо всіх підписуватися на фейсбук сторінку команди ВІ «Активна Громада» Івано-Франківська. Тут Ви зможете стежити за розкладом наступних заходів та дізнаватися всі деталі про роботу команди в місті.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.