У Запоріжжі стартувала перша публічна консультація з громадянами.

6 жовтня у Запоріжжі за ініціативи ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» стартувала перша публічна консультація з громадськістю. Презентація відбулася під час святкуваня Дня міста на Покровському ярмарку. Це сталося за підтримки Запорізької міської ради і міста-побратима Оберхаузена (Німеччина).

Zaporizhzhia PKЗапоріжцям пропонують дати відповідь на наступне питання: Яку скульптурну композицію ви б запропонували встановити на оновленій площі Театральній (Олександрівський р-н) у Запоріжжі?

Передбачаються три варіанти відповіді:

1. Скульптуру, пов’язану з театральним мистецтвом (сценка з вистави, герой, діяч культури, драматург тощо)

2. Скульптуру, пов’язану з історичними подіями, або знаковій історичній постаті України

3. Сучасну скульптуру (в стилі модернізм, геометричну, абстрактну, гумористичну тощо)

Обрати варіант на ресурсі «Ваша Думка» можна за посиланням: https://vdmk.org/5761

Або надіславши СМС «5761 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35 (вартість згідно з тарифом оператора)

Публічна консультація – це інструмент, що залучає громадян до вирішення конкретного суспільно важливого питання. Це дозволяє місцевій владі отримати «фідбек» ще на стадії планування проекту і врахувати суспільну думку щодо того, який варіант рішення проблеми вважають найкращим. Поки триває публічна консультація, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

Протягом останнього року цей інструмент був запроваджений у багатьох містах України. Про користь публічних консультацій розповідали координаторки  «Активної Громади» в Запоріжжі Анна Єрьоменко та Олеся Лапікова.

ПК Запоріжжя

Чому це важливо?
  • По-перше, це – живий канал комунікації між представниками влади і громадою міста. Результатом такої комунікації є реальні рішення та дії.
  • По-друге, жителі мають змогу безпосередньо впливати на розвиток міста. У містах, де вже запроваджені піблічні консультації, люди вирішують, які встановлювати пам’ятники і де; як мають виглядати МАФи й зупинкові комплекси; які дерева висаджувати і який слоган писати на туристичних листівках; у яких місцях влаштовувати майданчики для вигулу собак і які пісочниці обирати для встановлення на дитячих майданчиках. Це те, чим ми користуємося кожен день і що є незмінним бекграундом нашого життя.
  • По-третє, інструмент є дуже простим у користуванні. Якщо досвід його впровадження буде успішним, ініціювати публічну консультацію в місті зможе будь-хто.
  • І, нарешті, чим частіше людина братиме участь у вирішенні суспільно важливих питань, тим більше вона буде почувати себе залученою, потрібною і співвідповідальною за життя міста.

Зазвичай консультація триває від 1 до 2 місяців, щоб зробити охват аудиторії максимальним.

ПК Запоріжжя АГ

Як зазначили активістки, у перші ж дні старту у цілому вдалося отримати 100 голосів на паперових бланках (були доступні лише під час акції в палатці на ярмарку) і близько 200 в онлайн-режимі.

***

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).