У селі Обознівка запроваджують електронні петиції. Нещодавно на сесії сільради було одноголосно прийнято рішення та затверджено положення про впровадження електронних петицій на офіційному сайті населеного пункту.

Навесні цього року в селі Обознівка Кіровоградської обл. представники «Активної Громади», збираючи підписи під черговим зверненням до сільської ради ходили від дверей до дверей. Люди старшого віку в більшості безпроблемно підписувались під ініціативою. На жаль, молодь та людей середнього віку рідко коли застанеш удома, адже багато хто працюють та навчаються в обласному центрі.

Таким чином, виникла проблема: «Як залучити молодь та людей середнього віку до вирішення місцевих проблем?» Завдяки опитуванню та інформуванню мешканців про інструменти участі з’явилася пропозиція, аби в Обознівській сільраді існував офіційний сайт з електронними петиціями (ЕП). У такому разі громадяни мали б змогу озвучувати місцеві проблеми з віддаленого доступу.

Попередньо, активісти вже ініціювали створення офіційного сайту Обознівської ради та розмістили ключову інформацію, що стосується діяльності ради. Наступним кроком була робота представників «Активної Громади» з сільським головою та депутатським складом ради. Варто відмітити, що сільголова відразу погодився на запровадження електронних петицій для місцевості. Проте, серед депутатів спочатку не було повної підтримки. Дехто був проти, аргументуючи свою позицію безглуздими причинами: «Якщо мешканці надумають зняти депутата, то вони створять петицію, підпишуть і мене чи когось знімуть». Інші ж говорили, що треба 2/3 підписів від мешканців села під петицією тощо.

У зв’язку з цим, активісти діяли наступним чином: розповідали про позитивний досвід інших міст у вирішені місцевих проблем за допомогою ЕП. Адже таким чином, влада зможе більшою мірою відчути проблеми села, зможе залучити громадян до вирішення багатьох питань місцевого рівня. Усе ж згодом депутати зрозуміли, що залучення громадян до управління місцевими справами є надважливим для розвитку населеного пункту, а також це дасть змогу сприяти відповідальності населення за долю села. Надалі, представники «Активної Громади» у с. Обознівка самостійно підібрали у мережі Інтернет положення про електронні петиції та адаптували для свого населеного пункту.

Мета їх запровадження – озвучення потреб громадян, залучення ширшого кола мешканців до вирішення місцевих проблем, підвищення рівня відповідальності громадян за розвиток їх «малої батьківщини». У процесі прийняття рішення на сесії про затвердження положення про ЕП, деякі депутати ще сумнівалися чи потрібні петиції чи ні. Але за підтримки сільського голови Володимира Макєєва «Активна Громада» змогла переконати іншу частину депутатів і рішення та затвердження положення про (ЕП) з кількістю підписів 20 прийнято одноголосно.

Хоча, про повну підтримку громадян щодо функціонування електронних петицій говорити ще зарано. Та в процесі залучення й інформування людей багато хто з них погоджується, що цей інструмент важливий і має багато переваг.

«У подальшому ми плануємо вирішувати питання ремонту гідроспоруд (мостів), які експлуатуються з 1956 року без капітального ремонту. Також  за допомогою цього інструменту участі буде ініціюватися модернізація очисних споруд с. Катеринівка», – зазначив координатор «Активної Громади» Обознівки Сергій Міценко.