Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму.

27 листопада у Луцьку відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі  представників місцевої влади, політичних партій, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян. Зустріч організували у Волинській обласній бібліотеці імені Олени Пчілки.

Активна Громада Луцьк форум

Метою форуму: “Яка виборча реформа потрібна українцям” було обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни виборчої системи.

З вітальним словом захід розпочала регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Ольга Валянік.

Координаторка розповіла про стан реформ виборчого законодавства в Україні.  Також презентувала основні тези щодо впровадження реформи та основні законопроекти, які розглядають у Верховній Раді.  На запрошення координатора на зустріч завітали представники політичних партій та депутат міської ради.

Активна Громада м. Луцька форум

Голова Волинської обласної організації партії “Громадянська позиція” Сергій Чуріков зазначив, що через мажоритарну складову обирається люди, які здобувають підтримку лише 10 відсотків виборців.

«Виходить , що треба голосувати за ефективних політиків, за «прохідних» тощо. Тобто не за якісних, чесних політиків, які хочуть змінити країну, а за тих, хто має гроші та ресурси. Це несправедливо. Наша виборча система є недоступною , в тому плані, що вибори є занадто дорогими», – зазначив пан Чуріков.

Депутат міської ради, керівник політичної партії громадського руху «Народний Контроль»на Волині Павло Данильчук зауважив, що «мажоритарка – зло, яке працює на місцевих олігархів». Також він зазначив, що мажоритарну систему потрібно скасувати.

Активна Громада у м. Луцьк форум

За його словами, підтриманий народними депутатами проект закону №3112-1, авторства Андрія Парубія, Леоніда Ємця та Олександра Черненка не є ідеальним, проте він буде своєрідною противагою недосконалій мажоритарній виборчій системі.

«На мою думку він надто складний і в певній мірі зберігає політичну корупції. Закон передбачає загальнопартійні та регіональні списки, але по суті відкриті списки будуть лише регіональні. Але водночас не буде мажоритарної системи, яку використовують олігархи, аби «тримати» округи», – зазначив Павло Данильчук.

Активна Громада м. Луцька. форум

В.о. керівника міського осередку політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Андрій Токаренко зауважив, що 3 відсотки – досить непоганий старт для молодих людей, які б могли «заходити» у депутатство.

«На моє переконання повинна бути внутрішньопартійна рейтингова система. Реформи необхідно робити і потрібна відповідальність», – додав пан Токаренко.

Свої думки щодо виборчої реформи вистїловили присутні. Так, Олексій Кушнєр зазначив, що було б добре, якби у законодавстві передбачили функціонування політичних партій на місцях.

Окремі активісти вважали, що в перш за все, щоб змінити виборчу систему необхідно посилити покарання. Озвучували і проблему «гречкосійства» на округах. До слова, під час форуму присутнім запропонували підписати петиції щодо невідворотності покарання за порушення виборчого законодавства.

Активна Громада Луцька форум