Чи вдалося  порозумітися двом різним за назвою, проте не за ціллю сторонам – владі  та громаді? Які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому? – Представники місцевої влади та громадські активісти шукали відповіді на запитання під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!»

bty

6 липня відбувся регіональний форум, під час якого політичні експерти, представники місцевої влади та ОМС, громадські активісти, активні громадяни та ЗМІ шукали ефективні методи взаємодії.

Регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Також експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

19657032_1618052664880743_6403240528476994385_n

«Як бачимо, партійна дисципліна в частині подання звітів більше схожа на хвіст півня – така ж строката та різнобарвна, а простіше кажучи  – мало в яких місцевих радах існує» – зазначив Віталій Гліжинський, координатор мережі «Активна Громада».

Таким чином, Інститут «Республіка» виокремив ТОП-5 найпопулярніших робіт, що були реалізовані депутатами Житомирської міської ради, а саме:

  1. Надання матеріальної та спонсорської допомоги – 5 згадок у звітах;
  2. Ремонт у дошкільних навчальних закладах навчальних закладах та школах – 5 згадок у звітах;
  3. Організація або сприяння масовим заходам – 4 згадок у звітах;
  4. Ремонт проїжджої та пішохідної частини (вулиць, дворів та пішохідних доріжок) – 3 згадок у звітах;
  5. Встановлення та ремонт дитячих майданчиків – 3 згадок у звітах;

Доволі неординарними, на нашу експертів, виявилися наступні реалізовані депутатами проекти:

  1. Придбання матеріалів для центра розвитку дитини;
  2. Перенесення мистецької алеї;
  3. Встановлено 40 велопарковок біля соціальних об’єктів;
  4. Реалізація програми створення міської мережі відеонагляду для підвищення рівня безпеки житомирян;
  5. Відкриття дитячої кімнати в психіатричній лікарні;

19665549_1119897638111322_9050167352366126315_n (1) (1)

До дискусії та обговорення досліджень долучилися представники місцевої влади: Сергій Сухомлин – міський голова, Наталія Чиж – секретар міської ради, Владислав Савіцький – депутат.

Мер міста зазначив:«Комунікація влади з громадою – це те, з чого ми повинні починати будь-які проекти. У нас є член виконкому – Неля Ковалюк, яка захищає права людей з обмеженими можливостями, яка говорить, що «не потрібно щось робити для нас без нас!».

У свою чергу регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Житомир Олексій Проноза відповів: «Праця депутатів під час сесій, роботи у постійних комісіях чи то в робочих групах – це все дуже добре. Та перш за все, депутат має працювати на своєму окрузі, в якому виборці делегували йому право представляти їхні інтереси та вирішувати локальні проблеми громади, що на сьогодні є рідкістю в діяльності депутатів не лише в Житомирі, а й по всій Україні загалом».

bty

Протягом Форуму учасники обговорили те, яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена правильна конструктивна та взаємна комунікація з владою. А представники влади переконалися у важливості врахування думки громадян, які готові втілювати ідеї та ініціативи в життя, аби змінювати свій куточок та країну в цілому на краще.

На заході також були представлені локальні ініціативи від: Василя Сидорчука – Член правління ГО «Молодь за Єдину Україну», що розповів про впроваджений нам проект «Моя громада- мій добробут»; Галини Мельнічук – помічника координатора ВІ «Активна Громада» у Житомирі, що розповіла про міський дебатний турнір серед навчальних закладів міста.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Житомир, телефон: +380931525899, e-mail alexpronoza47@gmail.com