Україна сьогодні належить до країн, у яких тенденційно збільшується кількість мешканців міст. Зараз 69% населення нашої країни проживає у містах, і процес урбанізації продовжується.

Міста стали не просто місцями проживання, а точками розвитку світової економіки, тому їхня роль як центрів економічного розвитку стрімко зростає і в Україні. Проте для того, щоб українські міста розвивалися взагалі, важливо з’ясувати, як налагодити співпрацю між владою, бізнесом та громадськістю.

_DSC1313

16-17 грудня вперше в Україні відбувся Cities Changemakers Congress (Конгрес міських змінотворців). Це комунікаційний майданчик для обміну кращими українськими практиками впровадження позитивних змін в громадах, які ініціюють влада, бізнес та громадськість, а також пошук оптимальної моделі конструктивної взаємодії всіх зацікавлених сторін, яка б вмотивувала їх докладати зусиль до розвитку своїх міст.

_DSC1238

Згідно концепції конгресу кожне місто у своїй делегації мало містити представників усіх трьох секторів: влади, бізнесу та громадськості. У першому конгресі взяли участь понад 250 осіб з 50 громад усієї України.

І як показав захід, людей, котрі змінюють свої міста в державі дійсно багато, але їх повинно бути ще більше. Це підкреслила у своєму виступі на одній із панелей Олександра Скиба, заступниця голови Інституту «Республіка», який став співорганізатором заходу:

« У 2014 році ми яскраво побачили дві реальності: були люди, які віддали своє життя за те, щоб змінити країну, і були люди, байдужі до того, що відбувається. Так не повинно бути, зміни ми повинні творити усі разом, тоді вони дійсно настануть , і зусилля людей потрібно об’єднувати».

_DSC1295

Організатори конгресу прагнуть зробити його щорічною подією, яка створюватиме мережу лідерів позитивних змін у бізнесі, владі й громадах.

«Реалізація Конгресу була наступним логічним кроком після впровадження програми «Школа Мерів». Після третього випуску Школи, агітації за створення агенцій місцевого розвитку; проведення Міжнародного конгресу мерів та розробки інструменту моніторингу динаміки розвитку міст “City Progress Index” ми зрозуміли, що всього цього замало. Доки не буде попиту в бізнесі та активних громадян для розвитку громади загалом — нічого не зміниться. Саме тому ми ініціювали проведення конгресу. Адже це можливість заохотити до співпраці владу, бізнес та громадськість, де влада була б способом реалізації задумів не залежно від того, в чиїх вона руках. Щойно в Україні з’являться такі приклади співпраці — буде сформований соціальний капітал, який і забезпечить синергію для розвитку міст» — зазначив голова правління агенції «Спільні Зусилля», засновник «Школа Мерів» та ініціатор Конгресу  Руслан Рохов.

_DSC1289

Підсумком роботи буде створення резолюції, яку оприлюднять до кінця грудня після оцифрування напрацьованих матеріалів, що стануть своєрідною інструкцією для налагодження взаємодії між стейкхолдерами.