29 лютого в Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка відбулись запеклі дебати студентських команд  Інституту міжнародних відносини та Києво-Могилянської академії на тему децентралізації. Організаторами заходу виступили Democracy Reporting International.

dri_debates

Під час заходу дебатери намагалися знайти відповіді на такі питання: Які переваги та загрози несе реформа децентралізації влади? Яка роль «центру» та принципу субсидіарності відповідає кращим європейським практикам? Чи готові мешканці громад брати відповідальність у свої руки, а законодавці – ухвалювати необхідні зміни до Конституції та законів? Як це впливатиме на кожного з нас?

Заступник голови Інституту “Республіка” Олександра Скиба була запрошена на захід у якості судді.

“Дебати зіграли визначну роль у моєму особистісному розвитку. Це добре, що молодь долучається до дискусії про реформу децентралізації в нестандартний спосіб”, – зазначила Олександра Скиба.

Громадська діячка підкреслила, що була вражена перемогою команди “противників децентралізації” на дебатах. За її словами, аргументи “опозиції” були чіткішими, аніж аргументи “уряду”. Що демонструє недостатню ефективність державної інформаційної кампанії щодо реформи.
4_cr 5_cr

“Шкода, що молодь мало знає про децентралізацію. Безумовно, позитивами децентралізації можна назвати соціальні ліфти, субсидіарність та прозорість. Однак найбільш значними аргументами “ЗА” є громадська участь в процесі прийняття рішень на місцевому рівні та фінансова децентралізація. Це ті ключові елементи децентралізації, які не були озвучені, але які саме й покликані покращити життя українських громад”, – додала Олександра Скиба.

Також вона дала декілька порад дебатерам: враховувати досвід та рівень проінформованості суддів, говорити чіткою зрозумілою мовою та адресувати свій виступ аудиторії.

Колегами Олександри  по суддівству були:

Андрій Козлов, провідний юридичний радник DRI, консультант-спостерігач у Конституційній Комісії;
Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з євроінтеграції, магістр права (LL.M), Кембриджський університет (Великобританія), старший викладач НаУКМА;
Микола Гнатовський, провідний конституційний радник DRI, Президент «Європейського комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню» (ЕКПТ) Ради Європи, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права ІМВ.