Ораторські здібності, вміння правильно аргументувати та переконувати опонента – у Кам’янці-Подільському викладачі ВНЗ зійдуться в ораторській битві у форматі парламентських дебатів.

1512462475 (1)

14 грудня о 13:00 у сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради вперше відбудеться «Битва викладачів». Дебатний турнір серед представників ВНЗ міста пройде за правилами британського парламентського формату. Участь візьмуть команди з Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка, Подільського державного аграрно-технічного університету, Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки і права, Коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету.

Запрошуємо на захід всіх охочих! Приходь і підтримай свого викладача!

Дебатний турнір відбувається за ініціативи представників ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» та за підтримки відділу молоді і спорту міської ради.

«Дебати» (від французького слова «debat» – дискусія) називають чітко структурований організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми. Метою такої дискусії є переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби використовуються учасниками дебатів виключно для формування у слухачів позитивного враження від власної позиції.

Дебати у формі гри та студентських змагань з’явились лише в середині ХХ століття і звичайно одним з основоположників такого виду змагань був Гарвардський університет, який організував в 1953 році Harvard Model United Nations.

На сьогоднішній день існує величезна кількість різноманітних міжнародних ліг, що проводять щорічні змагання серед найкращих студентських команд: National Forensic League, International Public Debate Association, International Public Debate Association, World Individual Debating and Public Speaking Championships, World Universities Debating Championship.

Нагадаємо, що в Кам’янці-Подільському вперше дебатний турнір серед студентів відбувся у квітні цього року, організований представниками ВІ «Активна Громада». Тоді у дебатах взяли участь представники з п’яти навчальних закладів міста і перемогла команда з Будівельного коледжу.

А 17 листопада до святкування дня студента відбувся Студентський дебатний турнір у два етапи: внутрішній і міський. Організаторами також виступили ВІ «Активна Громада», студентство  за підтримки відділу молоді і спорту міськради.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».