СВОБОДА МИРНИХ ЗІБРАНЬ

1377457_590337564347054_1544895166_n

Всеукраїнська ініціатива «За мирний протест!» розпочала свою діяльність з 2011 року. Одним із 27 організацій-засновників став Інститут «Республіка». Основна мета Ініціативи – захист свободи мирних зібрань в Україні. Протягом 2011 – 2013 рр. Ініціатива працювала над реформуванням законодавчої сфери даного права, захищала права активістів на свободу зібрань у суді, займалась інформаційною кампанією та просвітництвом, розбудовувала власну мережу в регіонах та налагоджувала мости між місцевою владою і громадськими активістами, простими громадянами.
У жовтні 2013 року в Україні розпочався Євромайдан, який переріс у народне повстання з 1 листопада, коли влада Януковича грубо порушила право громадян на мирне зібрання застосовуючи насильство над мітингувальниками.
На сьогодні ситуація з мирними зібраннями в Україна набула нових викликів, які необхідно вирішувати: радикалізація населення, зневіра у мирному характері зібрань з одного боку, та безвідповідальність, безкарність влади низової та середньої ланки, призначення на керівні посади чиновників людей, які в свій час порушували право на мирні зібрання.
Враховуючи дані обставини, Ініціатива продовжує працювати над захистом свободи зібрань в Україні за наступними напрямками: люстрація влади різних рівнів в рамках міжнародної практики та законодавства України, реформування законодавчої сфери щодо свободи зібрань, аналіз потенціалу активності населення України, розбудова активності громадян на низовому рівні, сприяння деескалації конфлікту.

Керівник проекту: Володимир Чемерис, res-publica1@yandex.ru
Більше про проект: www.zmina.org.ua

АКТИВНА ГРОМАДА

12112186_1066154466737235_1142218121770420462_n

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” стартувала у квітні 2015 року. Ініціатива стала наслідком Революції Гідності та готовністю суспільства брати участь у активній діяльності на розбудову країни.

Деталі проекту на окремій сторінці сайту: Активна Громада

Керівник проекту: Олександра Скиба, oleksandra.skyba@gmail.com

ЛЮСТРАЦІЯ

Мета проекту: посилення довіри та впевненості громадськості у процесах перевірки та люстрації.

Завдання:

  1. Здійснити моніторинг з впровадження люстраційного законодавства органами влади, включаючи Міністерство юстиції, Кабінет Міністрів, Адміністрацію Президента, Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів, Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, органи національної безпеки України, а також органи місцевої влади та судів усіх інстанцій.
  2. Розробити та впровадити інформаційну кампанію серед населення щодо результатів проведеної люстрації та методів участі у даному процесі.
  3. Посприяти залученню та просвіті широкого кола НУО у сфері очіщення влади та розбудові спроможності НУО, залучених до процесу моніторингу процесів перевірки та люстрації.

СТЕЖ ЗА ГРОШИМА

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Кампанія  “Стеж  за  грошима”  втілюється  Всеукраїнською Ініціативою «Активна Громада» спільно з Громадським Рухом «ЧЕСНО»,  за  координації  CentreUA,  у партнерстві  з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин за фінансової підтримки Агентства США  з міжнародного розвитку (USAID) та Чорноморським фондом регіонального співробітництва.

Кампанія “Стеж  за  грошима”  проходить у 25 містах України упродовж серпня – листопада 2015 року.  Завданням кампанії є привернути увагу громадськості до питання грошей у політиці та прозорості фінансування політичних партій та виборчої кампанії до місцевих рад.

Координатор проекту від Інституту “Республіка”: Віталій Гліжинський, ukrvitua@gmail.com

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕАТР

derevo

Місія соціально-політичного театру – створення платформи для формування взаємопорозуміння в українському суспільстві в пост конфліктній фазі.
Мета: повернути мистецтво в лоно соціальних практик: створити платформу, де мистецтво художньо деконструює місце діалогу між «ворожими» сторонами.
Соціально-політичний театр – це театр швидкого реагування, що розповідає про гострі повороти в політиці та соціумі. Наразі для українців сходу-заходу це створює альтернативну платформу для порозуміння. А актуальність – це не миттєвість і не відображення того, що вчора було в новинах, але це те, що сьогодні болить у глядача. Ось про ці больові точки цікаво міркувати саме в театрі.
Створений на теренах України соціально-політичний театр пропонує вирішити існуючі проблеми непорозуміння на регіональному, вертикальному та локальному рівнях в Україні двома шляхами: – як платформа для аналізу актуальних соціальних, політичних, економічних та культурних проблем українського суспільства з метою пошуку шляхів ефективного вирішення; – як платформа для залучення громадян до суспільно-політичних, соціально-економічних та культурних процесів в Україні.
У 2014 році наша команда вже реалізувала пілотний проект по створенню в Україні нової методики соціально-політичного театру. Проект успішно завершився виставою «Дерево життя» у жовтні 2014 року на сцені Центру Леся Курбаса. Вистава була побудована на реальних історіях очевидців подій Революції гідності, військових дій в зоні АТО та проблем ВПО.
Сьогодні продовжується діяльність театральної студії, де акторську майстерність відпрацьовують як переселенці, так і місцеві мешканці.

Керівник проекту: Юлія Федів
Режисер: Галина Джикаєва

ШКОЛА НОВИХ МЕДІА

12144849_1058580940827921_5564557617266582426_n«Social Campaigning School» – щорічна школа з нових медіа для громадських актівістів, журналістів та молодих політиків. Протягом курсу учасники проекту отримують відповіді на такі запитання: Що потрібно зробити, щоб тебе прочитали та почули в Інтернеті? Як ефективно розвивати комунікативні стратегії у теперішній час мультимедійних демократій ? Як обрати формат та якими інструментами користуватись, щоб твої ідеї почали поширювати у мережі?

Заняття у школі проводитимуть експерти із сфер журналістики, політичного консалтингу, PR, юриспруденції та філософії, які мають досвід навчання та викладання у США, Великобританії та Німеччині. Робоча мова – англійська.

Проект, організований німецькою організацією B-Mix, фінансується Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини. B-Mix – об’єднання, що займається поширенням медіаграмотності і розвитку медіакультури. Партнер проекту в Україні – Всеукраїнське громадське обєднання «Інститут Республіка».