Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 07.02. – 14.02.

м. Богуслав

7 лютого

Важливою під час реалізації будь-яких проектів, а особливо, якщо вони мають на меті просвітницьку роботу і проведення інформаційної кампанії – є співпраця зі ЗМІ. Таким чином, представники «Активної Громади» Богуслава  зустрілися з головним редактором та заступником районної газети «Вісті Богуславщини».

Після безпосередньої презентації проекту «Активна Громада: право вибору» говорили про загальну політичну ситуацію в місті та про активність населення, про актуальні локальні проблеми і можливі шляхи їх вирішення. Сторони зійшлися на тому, що «знання – це сила» і саме від обізнаності та розуміння кожного з громадян залежить їх участь у житті міста. У результаті зустрічі – домовилися про співпрацю з метою підвищення рівня освіченості та політичної культури богуславців.

7 лютого відбулися дві зустрічі з представниками фракцій Богуславської міськради – депутатами від партії «Свобода» й «Батьківщина», які також є членами міжфракційної депутатської групи «Прозора Рада». Активісти презентували проект «Активна Громада: право вибору»: його основну ціль і завдання, а також основні види діяльності, які будуть спільними у разі співпраці.

2 Богуслав

Депутати погодились із актуальністю реалізації даного проекту і візьмуть участь у його впровадженні. Нагадуємо, що раніше був підписаний Меморандум про співпрацю із районним осередком ПП «Сила Людей», а також проект був презентований представникам партії «Самопоміч».

  

м. Вінниця

7 лютого

Громадська організація «Асоціація євроклубів Вінниччини» спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Інститут Республіка» розпочала реалізацію проекту «Досвід Вишеградської четвірки у сфері децентралізації». Проект «Досвід Вишеградської четвірки у сфері децентралізації» став одним з переможців обласного конкурсу проектів, які реалізуються громадськими організаціями Вінниччини.

У рамках проекту в школах Вінницької обл. відбудуться зустрічі школярів та представників влади. Експерт проекту Олександр Неприцький зауважив, що під час цих зустрічей учасникам розкажуть про досвід Словаччини, Угорщини, Чехії та Польщі у сфері децентралізації.

Які є механізми налагодження співпраці влади, громади і бізнесу, розкаже регіональний представник ВГО «Інститут Республіка» Христина Коваленко.

SAMSUNG CSC

Саме для цього зустрічі проводитимуться в школах, аби з ще з юного віку привчати дітей бути громадсько активними: «Основний меседж – усе починається з нас, ми самі відповідальні за те, що в нас відбувається в країні, ми самі відповідальні за те, яка у нас влада, і ми самі маємо ту владу контролювати і налаштовувати на той рівень підзвітності, який нам потрібен. Ми говоримо про те, що не потрібно критикувати – потрібно пропонувати власні рішення», – зауважила Христина Коваленко.

Окрім засвоєння теоретичної частини та механізмів співпраці, під час зустрічей школярі матимуть змогу поспілкуватися з депутатами, розповісти про те, чого не вистачає в тому чи іншому населеному пункті, та навіть дати поради в якомусь напрямку. Всього протягом 2017 року «Асоціація євроклубів Вінниччини» планує провести 40 таких зустрічей.

Джерело: Інформаційна Вінниччина

 

м. Черкаси

8 лютого Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» Черкащини завітала з дружнім візитом в одне із провідних черкаських інтернет-видань «ІнфоМІСТ». Активісти поспілкувалися з головним редактором Єленою Щепак та журналістами видання – Оленою Шаповал, Світланою Спасібіною та Сергієм Макаренком та ін.

1 ЧеркасиНа зустрічі представники ініціативи презентували кампанію «Активна Громада: право вибору» та домовилися про співпрацю, зокрема видання стало інформаційним партнером одного з заходів, які згодом відбуватимуться в Черкасах. Також сторони домовилися про інформування громадян з метою підвищення їх рівня освіченості про реформи в Україні та політичної культури в цілому.

2 Черкаси9 лютого «Активна Громада» Черкащини підписала Меморандум про співпрацю з Черкаським університетом ім. Богдана Хмельницького та обговорювали з ректором вишу Олександром Черевком процес реформ в Україні: що вони несуть та як відбуваються.

У ході розмови домовилися про залучення активних студентів до цікавих заходів у рамках кампанії «Активна Громада: право вибору». Ректор ЧНУ, у свою чергу, поділився своїми цікавими думками та багаторічним управлінським досвідом. Активісти сподіваються на плідну співпрацю щодо активізації та виховання в молоді політичної культури.

   

м. Тернопіль

9 лютого

Наскільки свідомі тернополяни? – У період між виборами мало хто задумується про те, за кого буде голосувати, і чи взагалі буде. Активісти ВІ «Активна Громада» у Тернополі під час інфогодин вирішили запитати у жителів, чи планують вони голосувати на виборах та чи вивчають вони попередньо програму кандидатів. Відповіді у відеосюжеті:

 

 

м. Кропивницький

7 лютого у приміщенні ЦНАПу Кіровоградської міської ради «Активна Громада» проведела інфогодину для громадян щодо основних методів ефективної комунікації з посадовими особами та депутатами місцевих рад (Кіровоградської міської та Кіровської й Ленінської районних рад у місті Кіровограді).

1 Кропивницький

Активісти поінформували відвідувачів Центру про оприлюднені на офіційному сайті мерії звіти депутатів, створені їх профайли з електронними адресами, які можна використовувати для персональних звернень, а також запрошували мешканців міста приєднуватися до кампанії «Активна Громада: право вибору». У результаті дві особи виявили бажання долучитися та брати участь в публічних заходах в рамках кампанії.

7 лютого у Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян провів практичне заняття з питань ролі громадян, зокрема громадянського суспільства, в державотворчих процесах. Серед слухачів – посадові особи територіальних органів міністерств і відомств та структурних підрозділів РДА. Учасники тренінгу отримали базові знання щодо інструментів участі громадян у державотворчих процесах, були ознайомлені з концепцією громадської кампанії «Активна Громада: право вибору» та проінформовані стосовно того, як владі ефективно вести діалог з громадою.

2 Кропивницький

8 лютого відбулася зустріч з керівництвом філії ПАТ «Кіровоградська регіональна дирекція» – гендиректором Вадимом Мурованим та першим заступником Оленою Квашою. Регіональний координатор ініціативи ознайомив очільників філії з концепцією кампанії «Активна Громада: право вибору». Після чого сторони обговорили можливість виділення ефірного часу задля виступів про цікаві історії успіхів на обласному телебаченні та радіо.

3 Кропивницький

14 лютого біля головних навчальних корпусів КДПУ імені Володимира Винниченка відкрито «Лавку закоханих», як символ вічної любові й відданості. Ця подія стала можливою завдяки зусиллям голови БФ «Майбутнє за молоддю», депутата Фортечної у місті Кропивницькому раді Олександру Рацулу, активній підтримці ректора університету Олега Семенюка, творчим майстрам Кіровоградського виробничого підприємства «УТОС» (директор Вадим Савченко) та команді Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» ВГО «Інститут Республіка».

4 Кропивницький

 

м. Суми

В «Активної Громади» Сум новий партнер в залученні молоді до активного життя громадянського суспільства. 7 лютого відбулася зустріч представників ініціативи з координатором проектів Сумського обласного осередку громадської організації «Український освітній клуб» – Олексієм Назаренко.

Під час зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю, відповідно до якого сторони домовилися про провення спільних заходів з активізації молоді, залучення студентів і школярів до участі у дебатах з актуальних тем та виховання політичної культури серед громадян міста.

2 Суми

8 лютого «Активна Громада» Сум підписала Меморандум про співпрацю з Коледжем Сумського національного аграрного університету. Під час зустрічі було узгоджено план взаємодії щодо проведення спільних освітніх заходів для активізації молоді, окремо обговорили участь у студентських дебатах. Презентація всеукраїнської ініціативи та проекту «Активна Громада: право вибору» запланована вже найближчій виховній годині.

  

м. Добропілля, Донецька обл.

10 лютого

Велика кількість жителів Добропілля погано уявляє, з якою метою вибираються депутати до місцевої ради, які у тих обов’язки і за якими принципами взагалі функціонує міськрада. Таких висновків дійшли активісти за результатами опитування, яке провели члени «Активної Громади Добропольщіни» під час інфогодини на площі Арутюнова.

1 Добропілля

Тільки одна людина змогла назвати ім’я депутата у своєму окрузі. Проте, і в цьому випадку народний обранець отримав за депутатську діяльність тверду оцінку «незадовільно». Практично всі опитані мешканці пов’язують зміни в місті виключно з діяльністю мера міста. У разі виникнення будь-яких проблем громадяни мають намір звертатися за допомогою також виключно безпосередньо до міського голови. За словами координатора «Активної Громади» Сергія Калініна, для деяких перехожих справжнім відкриттям стали норми закону, які зобов’язують міських депутатів, наприклад, проводити особисті прийоми громадян або публічно звітувати перед громадою мінімум раз на рік. У зв’язку з цим люди пропонували встановити в публічному місці (можливо – в міськадміністрації) стенд з інформацією про кожного депутата, який представляє той чи інший округ в Добропіллі, про його передвиборчу програму та хід виконання взятих зобов’язань, а також з графік особистих прийомів добропільчан.

  

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

12 лютого відбулися «дворові» зустрічі представників «Активної Громади» з жителями с. Обознівка. Мешканці цікавилися про інструменти участі зокрема про колективні звернення в різних формах та систему влади. Ділилися шляхами вирішення проблеми з пасажироперевезенням, вносили пропозиції щодо запровадження можливості безоплатного проїзду студентів в рейсовому автобусі на навчання.

Активісти також поспілкувалися з членами ТВК про відповідальність виборних осіб перед виборцями. Залучили секретаря територіальної виборчої комісії Тараненко Віктора до обговорення й інформування громадян про виборчу реформу та повноваження виборних осіб.

  

м. Скадовськ, Херсонська обл.

12 лютого чергова щотижнева інфогодина відбулася з метою презентації проекту «Активна Громада: право вибору». З мешканцями міста активісти спілкувалися про необхідність реформи в виборчому законодавстві, зокрема з молоддю говорили про політичну культуру та її залучення до громадської активності.

1 Скадовськ

Окрім цього, представники ініціативи інформували громадян про наявність інформаційно-просвітницького куточка в читальній залі КЗ Скадовська ЦБС. У цьому місці завжди можна ознайомитись з актуальними новинами, свіжим номером газети для активних громадян «Наші Вісті», поділитися проблемою та отримати консультацію задля її вирішення.

 

м. Южне, Одеська обл.

14 лютого регіональний координатор ВІ «Активна громада» завітав до редакції газети «Новини Южного». У ході візиту він познайомився із головним редактором Бєлоус Катериною, якій розповів про діяльність ініціативи та про особливості реалізації проекту «Активна Громада: право вибору».

1 Южне

За словами Андрія Коновалова, виявилося, що деякі з місцевих депутатів користувалися можливістю прозвітувати перед виборцями щодо своєї діяльності за 2016 рік саме у цій газеті. Таким чином, працівники закладу залюбки надали активістам необхідні випуски для ознайомлення зі звітами. Також вдалося з’ясувати, що штатні працівники свого часу намагались популяризувати впровадження громадського бюджету та дуже зацікавлені у його реалізації, як і представники ВІ «Активна Громада». Тому, сторони домовилися про подальшу співпрацю та участь у заходах у рамках кампанії.