Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 05.09 – 12.09

м. Добропілля

5 вересня у м. Доропілля відбулася зустріч координатора «Активної Громади» з начальником Доропільського відділу поліції Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, полковником Олексієм Борковцем.

У ході зустрічі сторони обговорили питання співпраці та спільних дій щодо налагодження діалогу між громадянами й місцевими підрозділами Нацполіції. У результаті дискусії, полковник Олексій Борковець узяв на себе зобов’язання виконати певні завдання згідно з обговореним графіком, а саме:

  1. Надати представників Відділу задля участі в ролі експертів і тренерів у семінарах для місцевих жителів, зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування.
  2. Сприяти в організації та проведенні навчань для представників поліції щодо налагодження зв’язку з громадськістю. За можливістю надати приміщення для проведення заходів.
  3. Сприяти організації та проведенню публічного звіту Відділу для добропільчан спільно з Інститутом «Республіка», розробити інфографічний звіт за 2016 р. та опублікувати на офіційному сайті управління.
  4. Створювати позитивний імідж місцевого Відділу Нацполіції серед населення та формувати здоровий діалог між представниками поліції та мешканцями міста.

dobropillya-12

6 серпня представник «Активної Громади» відвідав Доропільську РДА. Зустріч відбулася з першим заступником голови РДА Олександром Баранниковим, під час якої обговорили налагодження шляхів співпраці у сфері децентралізації та реформ.

Координатор «Активної Громади» також зустрівся з працівниками адміністрації та дискутував з приводу питань проведення тренінгів і форуму з децентралізації в Добропільському районі та проблем впровадження реформ у регіоні. Наприкінці розмови сторони обговорили розміщення інформаційного стенду, на якому активісти матимуть змогу розміщувати корисну для мешканців інформацію.

9 вересня

Протягом тижня відбувається спорудження дитячого ігрового майданчика по вул. Івана Франка, 23, який ініціювали жителі сусідніх будинків та представники «Активної Громади» Добропілля.

На сьогодні, збудовано вже два ігрових комплекси та карусель. Будівництво дитячого майданчику продемонструвало жителям міста, що спільними зусиллями можливо добитися реалізації місцевих ініціатив. До того ж, під час спорудження місця для дозвілля жителі додатково отримують інформацію про реформи в Україні та інструменти участі.

dobrop-12

 

с. Тарасівка, Київська обл.

4 вересня у приміщенні клубу села Жорнівка, Києво-Святошинського району відбувся форум на тему: «Децентралізація. Добровільне об’єднання чи вимушене – як краще?» На захід зареєструвалося 50 осіб, серед яких протягом форуму тривала жвава дискусія. Серед присутніх також були депутати Княжицької сільської ради.

Організатор Олена Гришутіна розповіла та показала на прикладах перспективи об’єднання Жорнівки із Боярською громадою з центром у м. Боярка та Києво-Святошинською громадою з центром у с. Шпитьки, Києво-Святошинського району. Згодом виступили з презентацією представники ВГО «Інститут Республіка» Юрій Середа та Олександр Іванічев. Юрій Середа доповів про створення  Інституту та діяльність Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», метою якої є залучення громадян до активної участі у розвитку їх громад.

tarasivka-12

У свою чергу, Олександр Іванічев розповів про процес децентралізації: чому потрібна ця реформа? які законодавчі акти вже прийняті і проекти яких планується прийняти найближчим часом? які стимули добровільного об’єднання, якщо громади об’єднуються відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Постановою № 214 Кабміном від 8 квітня 2015 року? Він навів приклади того, що отримає громада при об’єднанні з дотриманням Методики та який результат буде чекати громаду, якщо вона проведе об’єднання на свій розсуд, не дотримуючись Методики. Наприкінці, пан Олександр також порадив присутнім написати звернення до сільського голови від учасників форуму, у якому викласти своє бачення розвитку їхньої громади.

6 вересня разом з активістами учасники «Активної Громади» провели чергову інфогодину для мешканців Тарасівки. Тема – інформування про процес «децентралізації» та механізми/інструменти участі громадян.

tarasiv-12У ході розмови, людей ознайомлювали з результатами проведених громадських слухань по Детальному плану території багатоквартирної житлової забудови площею 5,9 Га в с. Тарасівка по вул. Шевченка. Активісти розповсюдили буклети з інформацією про механізми участі та про ключових гравців місцевого самоврядування. А також проводили консультації, заохочували населення до прийняття участі в проектах «Активної Громади» в якості волонтерів.

 

м. Чернігів

5 вересня представники «Активної Громади» завітали до Киїнської сільської ради Чернігівського району з дружнім візитом задля налагодженням шляхів співпраці в сфері децентралізації та впровадження реформ.

З працівниками сільської ради активісти обговорили проблемні та позитивні питання стосовно запровадження реформ. Згадали, що головною подією децентралізації 2015 року стало ухвалення 5 лютого минулого року ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ухвалення Закону дало початок дуже важливому процесу укрупнення базових територіально-адміністративних одиниць в Україні, яких до реформи було надзвичайно багато, але ефективність діяльності органів влади там була низька.

У ході зустрічі присутні дійшли згоди в тому, що децентралізація — закономірна реформа, якщо країна обирає шлях прогресу. Представники «Активної Громади» передали громаді села Киїнка примірники газети «Наші вісті» й запропонували опубліковувати в газеті матеріали про позитивні здобутки громади с. Киїнка.

cherginiv-12

6 вересня учасники ініціативи «Активна Громади» провели інфогодину для жителів багатоквартирного будинку по проспекту Перемоги. Цього разу під час проведення інфогодини 80% осіб склали люди пенсійного віку. Вони з цікавістю слухали про можливості змінити життя в країні на краще завдяки реформам. Активісти у свою чергу розповідали літнім людям про результати діяльності Інституту «Республіка» та як вони особисто можуть покращити якість свого життя, наприклад, створенням ОСББ.

chernigiv-12Наразі, комунальні платежі є болючою темою для жителів України. Присутні на інфогодині висловили думку, що за гроші, сплачені ЖЕКу, хотіли б отримувати відповідну якість, а вона відсутня майже на 90 %. Люди літнього віку, не зважаючи на поважний вік, виявили досить активну громадянську позицію. У них є неоціненний ресурс, котрий вони можуть присвятити відстоюванню звернень це – час.

м. Зіньків

4-5 вересня члени «Активної Громади» Зінькова зустрілися з начальником Зіньківського відділення поліції Ігорем Гурином та у результаті – домовилися про співпрацю у рамках проекту «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність».

Для кого із названих сторін ця співпраця більш важлива? Звісно, для обох. Адже поліція повинна захищати спокій, безпеку та права українців. У ході обговорення сторони зійшлися на думці, що єдине завдання – захищати хороших людей від поганих, карати порушників закону, бо закони – це правила, за якими повинно жити суспільство. А співпраця громадян із поліцією покликана викривати порушників, діяти на випередження, можливо, когось утримати від вчинення злочину. Варто відзначити, що Ігор Гурин із розумінням поставився до ініціативи «Активної Громади» і згодився на співпрацю, результатом якої має стати безпека у місті Зіньків.

м. Вінниця

5 вересня м. Вінниця представники «Активної Громади» влаштували просвітню акцію. Захід відбувався у неформальній дружній атмосфері на святі «Громадської кухні». Спільно, з іншими громадськими організаціями учасники обговорювали та аналізували шляхи вирішення нагальних соціальних і політичних проблем регіону.

vinnytsya-12

У ході зустрічі, активісти провели інфогодину для гостей свята, під час якої інформували мешканців міста Вінниця щодо активізації громадян, інструментів участі у діяльності органів місцевого самоврядування та про важливість двосторонніх комунікаційних каналів між владою та громадою. Також, розповсюджували газети «Наші вісті» та інформаційні буклети з даними про ключових гравців місцевого самоврядування.

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

5 вересня  учасники «Активної Громади» с. Обознівка зустрілися з активістами та депутатами с. Грузьке, аби вкотре обговорити можливість створення об’єднанної громади.  Як з’ясувалося у ході розмови, думка населення щодо приєднання до с. Катеринівка не змінилася, люди все ще хочуть створити об’єднану громаду із зазначеним центром. Оскільки мешканці с. Грузьке мають конфлікт з владою, активісти доносили мешканцям думку про необхідність відстоювати свої права та спонукати інших до активних дій. Як приклад, розповіли про діяльність громади в с. Обознівка.

oboznika-12

Під час зустрічі мешканцям повідомили про те, що місцеві жителі цього села безпосередньо беруть участь у форумах та тренінгах, про досягнення обознівської громади: вуличне освітлення, облаштовані зупинки громадського транспорту, наявність водогону, шкільний автобус для школярів. А головне – влада, яка прислухається до думки громади.
Тому, натхненні сусідським прикладом, активні мешканці с. Грузьке пообіцяли, що найближчим днями ініціюють громадські слухання. Таким чином, вони спланували зустрітися з головою своєї сільської ради, вимагаючи проведення громадських слухань. А за відмови – ініціювати та провести слухання самостійно шляхом колективного звернення.

м. Кропивницький

6 вересня координатор «Активної Громади» розповів про інструменти громадської участі та процес децентралізації державним службовцям на семінарському занятті в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА. У ході зустрічі відбувся взаємний обмін думками щодо того, як максимально наблизити адміністративні послуги до людини, зробити їх якісними та доступними.

Присутні також обговорили не менш важливе питання щодо того, як без зволікань та ефективно реагувати на звернення громадян, як приймати рішення за результатами зборів за місцем проживання, громадських слухань, електронних петицій тощо.

kropyvnytskyj-12

Також цього дня, 6 вересня, в Кропивницькому відбулася інфогодина біля кінотеатру «Зоряний» по вул. Велика Перспективна. Як зазначають представники «Активної Громади», непросто розмовляти з громадянами про децентралізацію в період, коли стартував навчальний рік, коли треба здійснювати основні комунальні та банківські платежі, а грошей обмаль.

Тому, активісти радили громадянам готувати звернення до депутатів, приходити на засідання постійних комісій та сесій міської ради, контролювати владу, а також брати участь у заходах зі звітування депутатів про свою діяльність перед громадянами у виборчих округах. Задля того, щоб люди не забували про свої можливості та права в нагоді стане брошура «Змінюємо людей, щоб змінити країну», у якій розміщена інформація про інструменти участи, ключових гравців місцевого самоврядування та їх обов’язки.

м. Луцьк

6 вересня у м. Луцьк визначний момент – розпочинається етап реалізації місцевої ініціативи. Активісти зібрали 20 лучан на збори громадян, розповіли їм про інструмент впливу на місцеву владу – місцеву ініціативу.

На заході були присутні два депутати Луцької міської ради, які позитивно відносяться до таких процесів. І таким чином, затвердили питання місцевої ініціативи для винесення на розгляд сесії Луцької міської ради проект рішення «Про затвердження Порядку інформування про діяльність підприємств та закладів комунальної власності Луцької міської ради». Координатор «Активної Громади» Харитонюк Орися, а також Шелеп Михайло й Шиба Богдан були делеговані від зборів громадян задля звернення до міськголови та депутатів про розгляд ініціативи на черговій сесії міськради.

9 вересня  відбулася зустріч координатора «Активної Громади» Орисі Харитонюк із заступником Луцького міського голови Сергієм Григоренком. Під час розмови відбулося представлення діяльності Інституту «Республіка» та ініціативи «Активна громада». У свою чергу координатор дізналася, що наразі окрім села Прилуцьке ведуться переговори із трьома селами навколо Луцька (Цумань, Жидичин, Маяки) щодо співпраці.

lutsk-12 Пан Сергій розповів, що 5 вересня вже було підписано договір про співробітництво з Прилуцьким. У межах співпраці вже напрацьовані кілька інфраструктурних проектів, зокрема, ремонт Будинку культури, будівництво дитячого садочка та інші заходи, що сприятимуть розвитку Прилуцької сільської ради. Окрім цього, у фельдшерсько-акушерський пункт додатково введуть посаду медсестри, гроші на оплату праці якої передбачать у бюджеті міської ради.

Під час обговорення Сергій Григоренко також зазначив, що райдержадміністрація провела досить слабку інформаційну політику щодо роз’яснення питань з приводу об’єднання територіальних громад. Тому координатор запросила пана Сергія на форум щодо реформи місцевого самоврядування 27 вересня, аби він розповів про перспективи залучення навколишніх сіл до території Луцька.

м. Черкаси

7 вересня 2016 р. відбувся тренінг-прес-тур «З кращими практиками децентралізації влади у об’єднаних територіальних громадах Черкаської області» для журналістів регіональних ЗМІ та громадських активістів, в якому взяло участь понад 30 учасників. Організаторами заходу були – Всеукраїнська ініціатива «Активна громада», проект «Київський діалог», регіональний Офіс реформ з децентралізації та розвитку в Черкаській області та Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА.

dsc_0224

7 вересня

На сайті Черкаської міськради нарешті з’явилися можливість подати електронну петицію. Цю можливість неодноразово обговорювали з представниками міськради в рамках підписаного міським головою Анатолієм Бондаренко меморандуму «Задай курс владі» від ініціативи «Активна Громада». Міськрада крок за кроком запроваджує механізми участі громадян у прийнятті владних рішень.

Попереду впровадження вже розробленого розділу сайту міськради фундацією Паритет та «Активна Громада» щодо електронних консультацій влади й громади у розробці та прийнятті всіх проектів нормативно-правових актів. Активісти запроваджують децентралізаційні механізми на рівні органів місцевого самоврядування й надалі разом з Черкаською міськрадою.

м. Ужгород

8 вересня активісти Ужгорода провели інфогодину у вигляді флешмобу, під час якого поспілкувалися з мешканцями міста і розповіли їм про запровадження громадського бюджету. Даний механізм залучення громади до розподілу бюджетних коштів запроваджується в Ужгороді вперше, а тому, існує потреба в проведенні заходів щодо його популяризації серед українців.

uzhgorod-12

Під час спілкування з мешканцями представники «Активної Громади» помітили, що мешканці зацікавлені в тому, аби брати участь і подавати проекти на громадський бюджет. Тому активісти чекають на пропозиції населення і зазначають, що дедлайн прийому проектів – 15 ВЕРЕСНЯ. Зміни починаються з кожного – не будьте пасивними!