18 жовтня 2016 року представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» передали до Черкаської міської ради петицію від 1013 черкащан з проханням забезпечити виконання Програми розвитку велосипедної інфраструктури у місті. Документ адресований міському голові та виконавчому комітетові. У тексті петиції мешкані вимагають реалізувати велопрограму в частині заходів на 2016 рік, а саме: створити велосипедні маршрути – 6 632 м, велосипедні рекреаційні маршрути – 1 043м, створити веломережі при реконструкції доріг та виконання інших заходів програми.

Петиція була розміщена 15 вересня на сайті ВГО «Інститут Республіка». За місяць електронне звернення набрало в чотири рази більше підписів, ніж необхідно для розгляду. За словами помічниці регіонального координатора ініціативи «Активна Громада»  Інни Лелюх, попередні звернення до влади очікуваних результатів не дали.

На офіційний іформаційний запит про стан виконання велопрограми, головний виконавець – департамент житлово-комунального комплексу – не надав інформації. Друге звернення було колективним 23 серпня цього року. Тоді під час проведення Всеукраїнської акції «Година народовладдя» кожен другий пересічний містянин підтримав колективне звернення до міського голови про стан виконання програми. Лише через півтора місяці після повторних звернень була отримана зухвала відписка заднім числом за підписом міського голови Анатолія Бондаренко.  Тим паче, з листа неможливо встановити суті відповіді по колективному зверненню, – зауважила Інна Лелюх.

14315832_1133521706714723_2104972754_o

Варто зазначити, що після отримання петиції мерія має діяти згідно  з ст. 23 ЗУ «Про звернення громадян»: «у випадку отримання органом місцевого самоврядування електронної петиції, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання, інформація про початок розгляду такої петиції оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу не пізніше, як через два робочі дні після отримання петиції».

Отже, інформація про початок розгляду петиції повинна з’явитись на сайті міськради не пізніше, ніж 20 жовтня. Після цього протягом 10 робочих днів має відбутись її розгляд міським головою Анатолієм Бондаренком та Виконавчим комітетом.

Дізнатися інформацію про наступні кроки активістів у цьому напрямку можна на сторінках у Фейсбуці – «Активна Громада Черкащини» та «ВелоЧеркаси».

Довідково:

Згідно з Програмою розвитку велосипедної інфраструктури у м. Черкаси на 2016-2020 рр. департаментами міської ради мають бути виконані наступні заходи у 2016 році:

  1. Департамент житлово-комунального комплексу повинен розробити та погодити проекти реконструкції та будівництва вулично-дорожньої мережі в частині створення велосипедної інфраструктури (ПКД).
  • вул. Гоголя (від вул. Можайського до вул. Добровольського)
  • вул. В.Чорновола (від вул. Героїв Сталінграда до вул. Бидгощської)
  • вул. Волкова (від вул. Героїв Сталінграда до вул. В.Чорновола)
  • вул. Менделєєва (від вул. Дахнівської до вул. Ярослава Галана)
  1.  Розробити та погодити проекти  реконструкції та будівництва вулично-дорожньої мережі  в частині  створення велосипедних рекреаційних маршрутів (ПКД). Виконавці – Департамент житлово-комунального комплексу та КП «Дирекція парків».
  • вул. Героїв Дніпра (від вул. Козацької до вул. Гагаріна)
  • вул. Сержанта Жужоми (від вул. Героїв Дніпра до вул. Гагаріна)
  • Вздовж залізничної смуги на території парку «Спортивний» та парку «Обласної лікарні» (від вул. Луначарського до вул. Дахнівської)
  1.  Департамент житлово-комунального комплексу повинен здійснити проведення робіт з влаштування велосипедних шляхів за відповідним маршрутом (реалізація проектів  реконструкції та/або будівництва вулично-дорожньої мережі в частині створення велосипедної інфраструктури) по вул. Гоголя (від вул. Можайського до вул. Добровольського), вартістю 1556,85тис. грн
  1.  Провести роботи з влаштування рекреаційних велосипедних шляхів за відповідними маршрутами (реалізація проектів  реконструкції та/або будівництва вулично-дорожньої мережі в частині створення рекреаційної велосипедної інфраструктури)
  • «Обласної лікарні» (від вул. Луначарського до вул. Дахнівської) вартість – 277,40
  • вул. Сержанта Жужоми (від вул. Героїв Дніпра до вул. Гагаріна) вартість – 112,80
  1.  Створити системи велосипедної навігації (дороговкази для велосипедистів)
  • Розробити та затвердити дизайн вказівників, інформаційних стендів та ін. елементів навігації (збірник). Департамент житлово-комунального комплексу, Департамент архітектури, містобудування та інспектування Вартість – 20 тис.грн.
  • Розробити та затвердити рекомендації з розміщення вказівників, інформаційних стендів та ін. елементів навігації (збірник). Ватріть – 20 тис. грн.
  • Розробити схему розміщення вказівників, інформаційних стендів та ін. елементів навігації (при проектуванні конкретних велосипедних маршрутів) 2016-2019 рр. Виконавці – Департамент житлово-комунального комплексу, КП «Дирекція парків».
  • Розмістити вказівники, інформаційні стенди та ін. елементи навігації на облаштованих велосипедних маршрутах. Виконавці – Департамент житлово-комунального комплексу, КП «Дирекція парків». Вартість –  336,0 тис. грн.
  1. Розробити та затвердити зразки облаштування паркувальних стійок для короткочасного зберігання велосипедів (Торговельно-розважальні, навчальні заклади, місця роботи та навчання) (збірник). Виконавець – Департамент житлово-комунального комплексу та Департамент архітектури, містобудування та інспектування Вартість – 15,0 тис. грн.
  2. Створити логотип Черкас, як веломіста «ВелоЧеркаси». Виконавець – департамент освіти та гуманітарної політики, профільні громадські організації. Вартість – 2,5 тис. грн.

Як висновок, видимих результатів виконання переліку вище зазначених заходів, передбачених на 2016 рік, поки не бачимо. Лише деякі знаходяться в стадії напрацювання. Саме тому на таке ігнорування владою ухваленої велопрограми громада гостро відреагувала електронною петицією.