Уже місяць полтавці обговорюють майбутню назву місцевого аеропорту. Дискусія проходить у форматі публічної консультації.

Полтавщина стала першою областю, де стартували публічні консультації за ініціативи Полтавської обласної ради та в межах кампанії, яку реалізує Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка». У планах громадської організації – проведення консультацій по всіх регіонах України, у 30 містах.

Публічна консультація – це інструмент, який використовується для комунікації між владою та громадськістю, аби спільно вирішувати суспільно важливі питання. Кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення. Для України це новий інструмент, проте у світовій практиці він використовується досить широко.

На Полтавщині громадськість міркує, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». Серед можливих варіантів – Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода. Тож полтавці висловлюють свої думки з цього приводу. Станом на 7 березня до публічної консультації долучилося 5107 небайдужих громадян. Думки активістів на сьогодні розподілилися таким чином:

  • за Івана Мазепу – 1991
  • за Миколу Гоголя – 1323
  • за Івана Котляревського – 983
  • за Григорія Сковороду – 446
  • за Симона Петлюру – 364

2-1

А поки триває публічна консультація, «Активна Громада» вирішила поцікавитися, чому мешканці Полтави обирають той чи інший варіант.

«Ми за аеропорт імені Гоголя, – одностайно зазначають Олена Жукова та Ярослава Цілюрік, місцеві мешканки. – Хоча жодна із постатей, винесених на обговорення, і не стосується авіації, але серед запропонованих, на наш погляд, Гоголь –оптимальний. Бо про нього знають, напевно, що у всьому світі».

Юлія Городчаніна, мешканка Полтави, каже, що вона – за Котляревського: «Ця постать несуперечлива у сприйнятті різними поколіннями полтавців, незважаючи на суспільно-політичні уподобання. А отже, може бути компромісною. Котляревського знають усі, далеко за межами Полтавщини. Його досягнення як батька сучасної української літератури допоможуть у формуванні іміджу міста як культурного осередка на основі зрозумілої всім історичної спадщини».

Інший респондент сказав, що хотів би, аби летовище назвали на честь Івана Мазепи: «Я обрав варіант «Мазепа», тому що це – легендарна людина! Він був Гетьманом Війська Запорозького. З усіх варіантів, як на мене, це найбільш достойний для назви міжнародного аеропорту».

Як бачимо, думки різняться. А який варіант підтримуєш ти?

Висловити свою думку можна, відправивши SMS «3011(пробіл)Номер відповіді» на номер 093-177-00-35 або за посиланням vdmk.org/3011. Вартість SMS згідно з тарифами оператора.

Публічна консультація триває до 31 березня 2018 року.

1516618365 (4)

Довідка. Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).