7 лютого у Скадовську відбулася зустріч активістів Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка» з представниками влади. На зустрічі в межах проекту «Задай курс владі» презентувався новий інструмент взаємодії громадян із владою – публічні консультації.

На першу публічну консультацію у Скадовську винесли питання розвитку інфраструктури та благоустрою міста.

Міський голова Олександр Яковлєв зазначив: «Так сталося, що головна площа міста вже багато років лишається без офіційної назви. Єдине свідчення про назву є у карті від 1904 року, де вона називається Соборна. І це не дивно, бо саме там знаходився Свято-Сергіївський храм. Сьогодні є декілька неофіційних назв: Соборна, Центральна. Кожна має право на існування, але, враховуючи історичну справедливість, я вважаю, треба повернути назву Соборна».

Ідея щодо назви площі обговорювалась у колі громадських організацій міста, з владою, проводились дорадчі консультації з лідерами думок. Прийшов час винести це питання на загальне обговорення, аби спільно прийняти оптимальне рішення.

Запропоновані варіанти назв від громади та влади – «площа Соборна» та «площа Центральна».

Отже, яку назву обрати?

Skadovsk (3)

Площа Соборна

Цілі століття українці були роз’єднані та розділені між різними державами. Скільки часу й зусиль потрібно було Україні, аби стати незалежною і єдиною! День соборності України – свято втілення мрії про єдність.

Усім відомо, що 22 січня 1919 року об’єдналися дві українські держави, котрі постали на руїнах великих імперій: одна – Російської, інша – Австро-Угорської. Українська Народна Республіка (УНР) і Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) утворили єдину соборну Українську державу. Ця подія засвідчила: українці – окремий народ, який, хоч і був довгі роки розділеним, не змішався з іншими, не втратив свого самоусвідомлення. І ось має нарешті свою державу.

Погляньмо на значення слова «соборність».

Пряме (із філософського словника): соборність – це єдність усіх членів Церкви для спільного відшукання шляху до порятунку. У Скадовську на сьогодні є релігійні об’єднання, що представляють понад десять різних конфесій.

У контексті української ситуації: це ідея об’єднання всіх етнічних українських земель у єдиній державі.

Скадовськ – це місто, де проживає понад 10 етнічних національностей. Тут їхнє коріння, ці люди небайдужі до розвитку міста.

А ще для Скадовська назва площі має не лише символічне значення, а й історичне. Адже на розі вулиць Сергіївської та Гагаріна знаходився храм, збудований засновником нашого міста, паном Сергієм Балтазаровичем Скадовським, який мріяв, щоб місто було комфортним для життя.

Тож площа Соборна стане центральною не тільки для проведення заходів, а й площею єднання для містян різних національностей і конфесій.

Площа Центральна

Ця назва зрозуміла сама по собі. Кожен мешканець міста, коли чує «центральна», розуміє, про яку площу йдеться.

Протягом тривалого часу ця площа у центрі Скадовська була для містян дійсно центральною, адже саме тут проходили всі значущі організаційні та святкові заходи. Наймасштабніші події у житті міста відбуваються саме тут. Можливо, прийшов час зробити неофіційну назву офіційною?

Патріоти свого міста, активісти та всі небайдужі, приєднуйтеся до проведення публічних консультацій та опитування щодо назви головної площі міста Скадовська!

Свій варіант назви можна запропонувати шляхом анкетування, смс та онлайн голосування за допомогою платформи «Ваша думка». Також ви можете завітати до кабінету № 11 міської ради Скадовська і заповнити анкету.

Довідкову інформацію запитуйте у представників ініціативної групи:

Павлюка Андрія Вікторовича, тел. (066) 1761521,

Кеби Сергія Володимировича, тел. (095) 8764339,

та в міськвиконкомі: Козел Лілії Вікторівни, тел. (05537) 53452

Публічна консультація триває до 31 березня.

Довідка. Проект «Задай курс владі» втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).