Активісти проводять тренінгові сесії для громадян, аби навчити їх створювати і просувати власні проекти в межах такого інструменту участі як громадський бюджет.

27 жовтня у приміщенні Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 у м. Горішні Плавні відбулася тренінг: «Методи та інструменти залучення громадськості та інфокампанії бюджету участі». Участь у навчанні взяли активні мешканці міста – автори проеків, що подані до громбюджету Горішніх Плавнів. Також долучилися до тренінгу горішньоплавняни, які братимуть участь у просуванні проектів у період голосування.

Учасники заходу обговорили можливі проблеми, з якими команди проектів стикнуться у ході просування. Зокрема, говорили про брак інформації про проект у публічному просторі, недовіра громадян до авторів та до влади тощо.

Активна Громада Горішні Плавні 9

Обговорили методи та інструменти просування проектів, види off-line та on-line контенту. Не оминули аспекти проведення інформаційних кампаній взагалі та у доволі стислі строки, що обумовлено умовами цьогорічного етапу Громадського бюджету м. Горішні Плавні.

Аналіз популярності соціальних мереж серед українців стане у нагоді задля ефективного планування кампаній з просування своїх проектів під час голосування. Адже саме прості громадяни – мешканці Горішніх Плавнів – своїми голосами на платформі Громадський Проект (https://gplavni.pb.org.ua/) вирішать, які ідеї для покращення міста будуть впроваджені у 2018 році, а які ні.

Наприкінці заходу активне обговорення визвала тема обов’язкового дотримання процедур Громадського Бюджету. Адже бюджет участі – інструмент громадських консультацій та участі громадян у прийнятті рішень, зокрема у формуванні бюджету міста. Також активно дискутували щодо пильного контролю авторів проектів над процесом виконання робіт з реалізації їхніх ідей.

Захід організовано локальним тренером з бюджету участі Володимиром Дмитренко та ГО «НОВА Енергія» за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка». Тренінгова сесія проводяться в межах проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги у запровадженні бюджету участі в українських містах у рамках компоненту «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні».