Черкащани долучилися до процесу публічного консультування

6 листопада в приміщенні Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування відбулася прес-конференція з презентації першої публічної консультації в Черкасах.

Під час заходу учасники дізналися про особливість та користь публічних консультації, про ресурс «Ваша Думка» та унікальність його функціонування. На обговорення винесено питання: «Де має бути облаштований Ярмарок на пл.700-річчя в місті Черкаси?»

Спікери прес-конференції:

  • Людмила Бордунос, заступниця міського голови
  • Ірина Удод, директорка Департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради
  • Олександра Гліжинська (Скиба), заступниця голови Інституту «Республіка»
  • Марина Гур’янова, регіональна координаторка «Активної Громади» Інституту «Республіка»
  • Вікторія Феофілова, голова ГО «Молода Черкащина»
  • Олександра Дем’яненко, комунікаційна координаторка «Активної Громади»

4

Прес-конференція розпочалася з презентації Марини Гур’янової про напрямки діяльності Інституту «Республіка» та активності, проведені у місті протягом останніх півроку. Також вона поділилася досвідом проведення перемовин щодо початку публічних консультацій щодо визначення місця встановлення стели «Я люблю Черкаси», яка на сьогодні відкладена.

У своєму відеозверненні заступниця міського голови Людмила Бордунос наголосила на важливості проведення публічних консультацій.

«Для кого і для чого вони потрібні? – Насамперед, для представників влади міста, оскільки це чудовий інструмент почути думку громади з різних питань. По-друге, він також необхідний для мешканців, оскільки в такий спосіб можна достукатися до влади перед прийняттям якогось важливого для життя міста в цілому чи окремого мікрорайону питання», – зазначила Людмила.

Щодо вибору питання для проведення публічної консультації, то заступниця міського голови прояснила, що ініціювала спільне з громадськими організаціями проведення публічної консультації саме щодо торгівлі на площі 700-річчя:

 «Де саме бути ярмарку, чи безпосередньо на площі, чи між будівлями Черкасиміськгазу? Потреба розгляду проблеми виникла тому, що часто на засіданнях виконкому представники реалізаторів виступали за проведення на площі торгівлі. При цьому вони наголошували, що у випадку прийняття виконкомом рішення про заборону торгівлі на цьому місці, вони будуть перекривати рух автотранспорту, страйкувати. З іншого боку дуже багато мешканців міста виступають проти проведення торгівлі на площі 700-річчя. А третя група підтримує це. Тому для того, щоб почути думку більшості мешканців і було ініційовано дані публічні консультації».

Людмила Бордунос закликала черкащан висловити свою думку, аби наприкінці року виконком виніс остаточне рішення з врахуванням думки громади міста.

АГ Черкаси

У свою чергу, Ірина Удод зазначила, що питання та варіанти вирішення проблеми були напрацьовані в результаті перемовин представників виконкому, КП «Черкаські ринки», реалізаторів та містян.

«У ході цих дискусій було прийняте рішення, що в даній ситуації якнайкраще буде застосувати такий вид вивчення думки містян, як публічні консультації», – зауважила Ірина.

У той же час Олександра Гліжинська розвіляла скепсис присутніх щодо результативності та продуктивності публічних консультацій. Вона поділилася з присутніми інформацією про їх суть, ресурс «Ваша думка» та вже успішний досвід проведення в інших містах України.

«Дуже важливо, щоб до процесу громадських консультацій було залучено якомога більша кількість громадськості. І насамперед, це залежить від того, яким чином пошириться інформація. Що стосується власне публічних консультацій, то вони проводяться за допомогою інформаційного ресурсу «Ваша думка», розроблено Національним Демократичним Інститутом (NDI), нашим партнером. Представники Інституту проходили дуже багато навчань. Ми широко цікавилися даною інформацією, щоб справді цей процес був відкритий, максимально простий і доступний для великої кількості населення. На сьогодні ми працюємо над проектом публічних консультацій у 30 містах. В Ужгород та Дрогобичі ми уже провели по 4 публічні консультації», – підкреслила Олександра.

Зараз над розробкою положень про громадські консультації для міста Черкаси працює робоча група на чолі з Людмилою Бордунос. Про це розповіла Вікторія Феофілова, голова ГО «Молода Черкащина». Результатом роботи стане напрацьований документ, що запровадить публічні консультації на нормативному рівні. Тому важливо мати не тільки документальне рішення, але й практику з цього приводу.

«Наступного тижня, паралельно з он-лайн та смс опитуванням, безпосередньо у мікрорайоні площі 700-річчя також буде проведено голосування паперовими анкетами. Додатково про це буде оголошено. Можна буде прийти взяти участь, або поспостерігати, що там немає ніяких маніпуляцій. Перевага цієї консультації у тому, що вона відбувається з ініціативи влади, але забезпечують її проведення громадські організації, які не зацікавлені у жодному із запропонованих варіантів. Мені дуже хочеться, щоб ця перша консультація пройшла успішно», – зазначила Вікторія.

Наостанок  Олександра Гліжинська побажала успіху містянам, щоб публічні консультації, як й інші інструменти участі, справді давали можливість громадянам відчути свій вплив на місто і не бути байдужим до того, що відбувається у ньому.

«Власне від нашої активності залежить, що ми в результаті отримаємо», – наголосила вона.

Щодо змісту публічної консультації, то питаня звучить: «Де має бути облаштований ярмарок на площі 700-річчя в місті Черкаси?».

Варіанти відповіді:

  1. Залишити безпосередньо на площі 700-річчя.
  2. Перенести на нове місце й облаштувати між двома будівлями Черкасиміськгазу.

Варіанти передбачають рівні торгівельні площі облаштування територій ярмарковим обладнанням.

Висловити свою думку з приводу того, де має бути облаштовано ярмарок на площі 700-річчя в Черкасах, можна:

  • на сайті «Ваша думка» за посиланням https://www.vdmk.org/7238
  • відправити SMS (за ціною оператора) на номер 093-177-00-35 з текстом «7238(пробіл) номер відповіді».

черкасипк

Публічні консультації в Черкасах також реалізовуються у партнерстві з ГО «Молода Черкащина».

            Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).